gotowy zestaw kinowy czy osobno?

wdehe

New member
Witam wszystkich.


Nabyłem drogą kupna samsunga LE40R73BD.
zastanawiam się nad dvd, a w sumie czy nabyć gotowy zestaw od razu z głośnikami, czy osobno dvd i do tego dokupić głośniki np takie - Logitech® Z-5400 Digital 5.1 Speaker System , mają własny wzmacniacz i jakieś kodeki do dźwięku.

Jakoś niemam zaufania do trwałości dvd na tyle by kupować z głośnikami.Chciałbym kupić coś firmowego - samsung, philips (nielubie sony), z hdmi, i czytającego wszelakie divixy (z polskimi napisami oczywiście), mile widziany port usb.

i tu liczę na waszą pomoc kwestiach:

1. czy faktycznie lepiej kupić osobno "czytnik" a osobno nagłośnienie, czy moze lepiej kupić gotoweo kino z załączonymi głośnikami?
2. czy faktycznie łącze hdmi jest potrzebne, czy moze wystarczy te kolorowe potrójne pojedyncze kable?
3. wskazanie konkretnych modeli.

niechcę wydać za dużo, nie jestem audiofilem, zestaw oczywiście będzie też używany do słuchania muzyki głównie rock i metal, czasem coś z klasyki, jazz, (mile widziane kodeki ogg) przydało by się radio (najlepiej DAB), prosta obsługa.
w chwili obecenj za zestaw muzyczny robi mi komp. wbudowana Ac 97, creativy 2+1 (niepamietam oznaczenia zestawu) i Amarok (player linuxowy) i to daje radę, może tylko ciut za słabe, i troche brakuje soczystości jaką miałem choćby na starym jamniku (duży był, szlag go trafił) hitachi z wbudowanym subwooferem, no ale membrany były tam wieksze (średnice).

pozdrawiam
 

wdehe

New member
do modertatora

wątek można usunać
już jest nieaktualny,
zresztą i tak nie było żadnych odpowiedzi,
pewnie źle napisałem.
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Zamiast usuwać wątek, pozwól że zadam Ci kilka pytań.

Jeśli słuchasz muzyki, wybór jest jeden: zestaw DVD + Amplituner + Głośniki pełnowymiarowe. Zresztą tak czy inaczej uważam, że to jedyny rozsądny wybór. Pozostaje tylko kwestia jakim budżetem dysponujesz, jaki procent muzyka/kino, powierzchnia pomieszczenia odsłuchowego.

ArtS :)
 

lexoduspk

New member
Witam. Lepiej kup osobno odtwarzacz, oraz amplituner i głośniki. Zestawy kombo amplituner+odtwarzacz w jednym zazwyczaj mają mało wejść, oraz słabszą jakosć dźwięku. Najczęściej mają tylko jedno wejście cyfrowe (optyczne lub koaksjalne). Załóżmy że kupisz sobie za jakiś czas odtwarzacz Blue-Ray, lub odtwarzacz DVD z up-scalerem,(gotowe zestawy raczej rzadko sa wyposazone w skaler), żeby uzyskać lepszą jakość obrazu na telewizorze i do tego będziesz chciał podłączyć cyfrowo do zestawu dekoder Cyfry+ lub NBox-a, i będziesz musiał już dokupił rozgałęźniacz. Dołóżmy do tego jeszcze naprzykład X-Boxa 360 lub Sony Playstation 3, nagrywarkę DVD lub kompa i zabraknie Ci wyjsc cyfrowych. W dodatku jesli masz karte muzyczna 5.1 to mozesz podlaczyc ja analogowo do amplitunera 6 kablami Chinch/RCA, a dekodowaniem Dolby Digital lub DTS zajmie się karta muzyczna jeśli ma dekodery, albo procesor, jeśli masz dobry player (VLC Media Player, KM Player) lub AC3 Filter. Zintegrowanne zestawy natomiast nie mają wejść analogowych wielokanałowych.
 

wdehe

New member
Mój "duży" pokój. Myślałęm ze jest większy. Schemacik z mniej więcej zachowaną skalą.
rzut1sk7.jpg

czerwone to TV, jak widać stoi we wnęce, jasno niebieski to drzwi, czerwone strzałki pokazują jak się otwieraja, zielone to kanapa, szare to wnęka (pod schodami, "sufit" ma po skosie, jak na poddaszu, spadek w stronę TV, schodów w pokoju niema, są oddzielone ścianą).
Czarne zgrubienie - takie wybrzyszenie ma ściana, komin itd.).
Jak widac nieustawny.

Odtwarzacz już kupiłem, może nienajlepszy ale żona chciała koniecznie coś z twardym dyskiem, taki cyfrowy magnetovid, samsung - http://www.samsung.com/uk/products/dvdplayer/hddrecorder/dvd_hr737xeu.asp?page=Specifications

z TV połączyłem HDMI, z dekoderem kablówki scartem, do dżwięku są tylko wyjścia:
- zwykłe stereo
- digital optical
-digital coaxial

Myślę że więcej bedzie filmów jak muzyki.
Myślę o 2000PLN.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
podaj jakie maja być kolumny -
stojące czy wiszące ?
drewniane czy z tworzywa?
jaki kolor?

Model: JVC QP D 27
Producent: JVC
Opis: Amplituner kina domowego z systemem głośników QP D 27 JVC
Moc wyjściowa - Stereo: 60W x 2, - Surround: 60W x 5, Subwoofer: 60W
Dekodery: Dolby Digital, Dolby Pro Logic II, DTS, DTS 96/24
Przednie głośniki przestrzenne, podłogow.


Coś w tym stylu ?
czy zestaw z oddzielnych klocków
TEAC
ONKYo
Panasonic
Pioneer
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Obstawiałbym coś z oddzielnych klocków. Najtańszy zestaw:

Teac 8800 + M-Audio 5.0
Onkyo 303 + M-Audio 5.0
Yamaha 359 + Prism 5.0

Przy odrobinie szczęścia (budżet) dokupisz sobie do tego jakiś sub za około 500 zł i będzie OK.

ArtS :)
 

wdehe

New member
oddzielne głośniki wyglądają dużo lepiej niż plastykowe zestawy, na pewno nie chcę stojących tyłów, takich jakie są w tym plastykowym JVC

czy wygląd idzie w parze z jakością dźwięku? dużo lepiej będzie to grało niż plastyczaki? czy komputerowe logitechy? warto dać dwa razy więcej?

TEAC, ONKYo - nieznam tych marek, ale w sumie nigdy mnie to nie interesowało
jamaha mi się podoba, w sumie to chciałbym AV w czarnym kolorze

martwią mnie tylko te wysokie przody, gdzie ja je poustawiam, jeśli we wnęce koło TV to będzie między nimi tylko z 1,2 m trochę mało chyba, (w pokoju jeszcze niema mebli)

blackninja- moje DVD ma HDMI, może nie jest to jakiś topowy model, ale kupiłem go parę dni temu i na razie nie będę zmieniał (nowa generacja jeszcze za droga), obraz z niego jest dobry, no i twardy dysk naprawdę sie przydaje, i to w sumie zdecydowało o zakupie, + to ze stał na półce w sklepie (dostępny od ręki), a instrukcje po polsku bez problemu można było pobrać z www samsunga

okazuje sie ze kłopot jest inny, ja nie mieszkam w Polsce, przejrzałem tu na szybkiego ofertę największych sprzedawców RTV (Dixons, Comet) i żaden nie ma takich rzeczy w swojej ofercie, już dawno zauważyłem ze niektórych rzeczy trzeba sie tu naszukać, już pomijam fakt ze generalnie wszystko jest droższe,

czy są jakieś zestawy głośników 5.1 przyzwoitej jakości tak do 1500 bo z tego co sie zorientowałem do AV będzie kosztował do 1000.

w sumie ten sub jest aż tak potrzebny przy tej wielkości kolumn?
czy nie, zawsze mi się wydawało że on ratuje zestaw w zakresie basów, bo małe głośniczki małą membraną basów nie wydobędą, więc dodaje sie jeden by obniżyć koszty, a może pisze głupoty
 
Do góry