Gorszy obraz z DVD przez HDMI...

3echo

Member
Bez reklam
...niż przez zwykłe Eurozłącze.Mam DVD Sony NS 708H podłączone przez HDMI.Divx puszczony przez to złącze jest okropny,tzn straszna pikseloza(nie pamiętam nazwy takiego efektu).Jak podłączę go przez zwykłe Euro to obraz jest zdecydowanie lepszy,bardziej płynny.Czy tak powinno być.Myślałem,ze HDMI daje najlepszy sygnał.TV to LCD Funai 26" HD Ready.
 
Ostatnia edycja:

tomud

New member
Tak masz racje HDMI pozwala na przeslanie wiekszej rozdzielczosci niz EURO (PAL lub NTSC). Natomiast to co obeserwujesz na ekranie to po prostu widzisz jak kiepski jest material ktory chcesz ogladac. Taka prawda posiadajac sprzet HD/HD Ready nalezy zainteresowac sie formatami o lepszej jakosci... Niestety skalowanie do wyzszej rozdzielczosci daje rozne efekty (zaleznie od sprzetu), raz ciut lepsze raz gorsze...
 

Horhe Ortega

New member
Jest różnica jak zmienasz na wyjściu HDMI 1080p/720p?Każdy divx tak wypada?Jak z DVD?Widocznie skalowanie w tym Funai'u wypada lepiej niż w Sony.Może tak być,lepiej skalują bluraye a i tak divx to divx-im bliżej oglądasz-tym gorzej.
 

3echo

Member
Bez reklam
Jest różnica jak zmienasz na wyjściu HDMI 1080p/720p?Każdy divx tak wypada?Jak z DVD?Widocznie skalowanie w tym Funai'u wypada lepiej niż w Sony.Może tak być,lepiej skalują bluraye a i tak divx to divx-im bliżej oglądasz-tym gorzej.
przy zmianie na wyjściu nie widać żadnej róznicy i tak się dzieje przy każdym divx-ie
 

tomud

New member
No bo wiekszosc DIVIX-ow ma mala rozdzielczosc, a jak to mowia z pustego i Salamon nie naleje. Sa algorytmy upscalowania lepsze i gorsze jak wspomnialem, ale cudow nie ma sie co spodziewac.
 

3echo

Member
Bez reklam
mam jeszcze DVD ferguson d890HX i przy nim po podłączeniu przez HDMI obraz wypada trochę lepiej jak w Sony,ale mimo wszystko i tu efekt mozaiki widać.Czyli co wina LCD,czy odtwarzaczy dvd?
 

tomud

New member
Wina badziewia jakim jest material ktory ogladasz, a nie sprzetu. Pozycz sobie od jakiegos znajomego BluRay lub jakis player pozwalajacy na odtwarzanie materialu chocby 720p i zrozumiesz o czym mowa, po takim doswiadczeniu zapewne Divix-a nie bedziesz chcial juz na oczy widziec :)
 

3echo

Member
Bez reklam
wiem o czym mówisz bo widziałem filmy w mkv i faktycznie różnica jest powalająca,z tym,ze moje odtwarzacze mkv nie odtworzą.
 

tomud

New member
ja to rozumiem ze nie odtworza po prostu jak chcesz lepszej jakosci musisz cos u siebie zmienic. To jest to co pisalem czyli z pustego i Salamon nie naleje :) Sa co prawda algorytmy pozwalajace przy upscalingu zacierac niedoskonalosci, ale nie ma sensu na sile trzymac sie takich materialow jak ma sie przynajmniej sprzet HD Ready... To moze sie komus oplacac kto ma spora kolekcje oryginalnych DVD, wtedy mozna szukac jakiegos odtwarzacza z lepszym upscalingiem... tak lepiej kupic BluRay lub w przypadku uzywania formatow cyfrowych jakis player...
 

3echo

Member
Bez reklam
Tylko zastanawia mnie jedna rzecz..Brat posiada odtwarzacz dvd wiwa kupiony 2 lata temu i LCD Philips jakiś model 9....U niego takie cyrki nie występują
 

tomud

New member
Zapewne troche lepiej dziala upscaling, ale jak sie dokladnie przygladniesz to znaczna czesc bedzie bardzo rozmyta... czasami niektore elementy poza rozmyciem maja ostrzejsze krawedzie... daje to efekt jakby lepszej jakosci (do czasu jak sie czlowiek dokladnie nie przygladnie).

Powieksz sobie na komputerze male zdjecie i zobaczysz co bedziesz mial, tutaj mamy to samo tylko dotyczy to obrazu Video :) Owszem takie male zdjecie mozna obrabiac w Photoshop + jakis dobry plugin do upscalingu... pytanie tylko czy to ma sens :)
 

pkomp

New member
sprawa jest banalna - po HDMI wychodzi praktycznie ten sam cyfrowy sygnał co ze źródła(rozdzielczość) i skalowanie następuje albo w odtwarzaczu albo w TV - z kwadratów i tak będą kwadraty

Po EURO dostajesz sygnał analogowy - ze źródła przetworzony zostaje na analog który nigdy nie zapewni tak dokładnego odwzorowania i powstaje specyficzne rozmazanie pikseli...potem TV próbkuje to jeszcze raz do postaci cyfrowej skaluje i wysyła na ekran - dzieki temu rozmazaniu nie widzisz kwadratów.....

dlatego jak chcesz oglądać divx to ściągaj w jak najlepszej jakości albo wcale - z syfu HD nigdy nie zrobisz...ba z syfu nawet jakości telewizyjnej/DVD nie uzyskasz
 
Do góry