gorący Onkyo 605

dunga

New member
Witam
Od niedawna mam 605-kę Onkyo i zauważyłem, że po kilkunastu minutach dosyc mocno się grzeje (patrząc od przodu jest to miejsce z tyłu po prawej stronie widac tam dwa radiatorki jeden nad drugim) blacha obudowy tak mocno się grzeje, że ledwo mozna ją dotknąć, nie ma mowy aby na sprzęcie postawic inny element np. DVD. Wiem ,że sprzęt musi troche się grzać, ale bez przesady. Prosze o wasze opinie i ewentualną radę.
 

zeberko

New member
Przy jakim graniu cicho - głośno?
Czy mocno podbity bas?
Jakiej impedancji kolumny?
Co z otworami wentylacyjnymi?
Czy w czasie cichego grania też się mocno grzeje?
Czy w amplitunerze załączało się zabezpieczenie termiczne?
Teoretycznie najgorsza sytuacja;
Mamy kolumny 4 omowe, a w ampie ustawione 6-8 omów, dalej mamy podbity bas w korektorze (80Hz, i 250Hz), dalej mamy podbity bas w tone o te 8dB, zapuszczamy "czarną muzę" na maksa, amp wstawiony głęboko w szafkę i nie ma mowy musi się zagrzać
Ale myślę, że to tylko teoria.
 

redfive

Klub HDTV.com.pl
VIP
Producent przykleił stosowną naklejkę na górze obudowy informująca o tym ,że urządzenie będzie gorące. W tym rejonie jest płytka skalera HDMI. Hajcuje się jak stary dobry Geforce 1 na DDR-ach. Sekcja samego zasilacza jest dość zimna. Drugie miejsce to rejon radiatora końcówek mocy.
W MM 605 była gorąca w tych miejscach.
 

Silvver

New member
Mam nadzieję, że to normalny objaw. U mnie Onkyo 705 i jest podobnie. Nawet nie próbuję nic na nim postawić :) Zresztą jak juz zauważono jest naklejka informująca o tym.
 

dunga

New member
odp.

zeberko napisał:
Przy jakim graniu cicho - głośno?
Czy mocno podbity bas?
Jakiej impedancji kolumny?
Co z otworami wentylacyjnymi?
Czy w czasie cichego grania też się mocno grzeje?
Czy w amplitunerze załączało się zabezpieczenie termiczne?
Teoretycznie najgorsza sytuacja;
Mamy kolumny 4 omowe, a w ampie ustawione 6-8 omów, dalej mamy podbity bas w korektorze (80Hz, i 250Hz), dalej mamy podbity bas w tone o te 8dB, zapuszczamy "czarną muzę" na maksa, amp wstawiony głęboko w szafkę i nie ma mowy musi się zagrzać
Ale myślę, że to tylko teoria.

Witam. Slucham muzyki przy normalnym poziomie mocy (od 40 do 70 na wyświetlaczu), bas na +8, kolumny 8 ohm (koda AV 702) ustawienia w AV na 6 ohm, grzeje się tak samo przy cichym jak i głośnym graniu. Stoi na otwartej półce nad nim tylko powietrze.
Czyli raczej wszystko ok, ale nie ukrywam, że ten stan rzeczy trochę mnie zaskoczył, taki sprzęt powinien byc troche lepiej dopracowany, zastanawiam się jak długo w tej temperaturze wytrzyma.
Gdy zastanawiałem się nad wyborem sprzętu pan w sklepie sugerował inny sprzęt (np. niezawodny Pioneer VSX 1017 w THX-sie, lub coś z Denona na podobnym poziome) argumentując, że wymienione charakteryzują się dużo większą niezawodnością.
Jestem ciekaw co sądzicie na ten temat Wy drodzy forumowicze.
Pozdrawiam
 

robertpos

New member
Nie bez powodu napisane jest w instrukcji, że amplituner powinien mieć po 5 cm wolnej przestrzenie z boku i z tyłu (z tym się zgadzam) i 20 cm od góry (to już wg mnie jest przegięcie...)
 

bulek

New member
Ja zaraz po kupieniu postawiłem na nim Bellwooda (niedoczytawszy czego trzeba). Zorientowałem się, jak obraz z DVD zaczął mi migac regularnie na ekranie. Zestawiłem obok i wszystko wróciło do normy :).

Odnośnie temperatury, to jestem zadowolony, że taki ampli potrafi sie obyć bez wentylatorów. Wolę, żeby był gorący niż żeby szumiał.
 

wmwjas

New member
Witam,
Miałem podobny problem po zakupie. DV504 stało "jak na obrazkach" na 605-ce. Nagrzewanie było do tego stopnia, że cały panel frontowy dvd był rozgrzany.
Blackninja zadał mi tylko jedno pytanie: czy dvd stoi na ampli?
Przepiąłem, przetawiłem i... zestaw teraz gra bardzo pieknie.
Pozdrawiam
 

klemens007

New member
Oglądając ostatnio Transformersów (kopia) zauważyłem spore pogorszenie obrazu w stosunku do wcześniejszych odtworzenia tego tytułu. Zaczęła występować tzw. pixeloza. Wcześniejsze emisje filmu miały miejsce z dziećmi a więc grało to stosunkowo cicho i z tego co pamiętam obraz był super. Natomiast ostatnia emisja miała miejsce w trakcie
"małej posiadówy" więc ampli dostał mocno w cztery litery. DVD jakie posiadam to 504-ka. Czy taki spadek jakości także mógł być spowodowany grzaniem się ampli ? A może "starzeniem" się płyty dvd-leży na wierzchu w foliowej przezroczystej kopercie (światło dzienne:confused: )
 

klemens007

New member
Ale wcześniej nie było tego widać , no może nie aż tak . Nie..nie..nie.. wcześniej było naprawdę OK. Więc gdzie tkwi problem?
 

miro.t

New member
Witam.
Mam ten sam problem. Dostałem nówkę 605 i chciałem sprawdzic czy działa. Ustawiłem na sotoliku, podpiałem diw kolumienki i cicho posłuchałem muzyki przez kilka minut. Potem bawiłem się ustawieniami juz bez słuchania muzyki, trwało to wszystko może z 40min. Podobnie jak przedmówcy, bardzo mnie zdziwiło to, że amplituner był bardzo goracy, a co najdziwniesze jak wyszedłem z pokoju i wróciłem po chwili to wyraźnie było czuć jakby wypalająca się elektronikę. Czy to jest normalny objaw nowego sprzętu, który musi się wygrzać?? Czy ten ampli poprostu tak sie grzeje??
Szkoda, że w testach i opiniach użytkowników mało kto porusza takie mankamenty, bo ustawienia takiego grzejącego amplitunera jest teraz disyć kłopotliwe.
Pozdrawiam.
 

Georg1005

New member
Ja mam 605-tkę jakieś pół roku i przynam że bardzo się grzeje, ale to podobno normalne w tym wypadku.Zresztą na amplitunerze na górze jest nalepka z informacją na ten temat.
Musiałem sobie zrobić specjalną półkę nad resztą sprzętu żeby 605-tka stała na niej w samotności. :grin:
Pozdrowionka!!!
 

TomeqK

New member
coś za coś

grzanie jest ceną za cichą pracę. (brak wnetylatora) Na początku ustawiłem na nim odtwarzacz dvd, ale szybciutko musiałem zrezygnować. Pewnie płytki by się w nim topiły od ciepła pobieranego z 605.:D Moim zdaniem nie jest to aż taki mankament, że amplituner musi stać osobno.
 

Ultro

New member
Witam, nie będę zaśmiecał forum i zakładał nowego wątku ale poprosze o pomoc. Posiadam Onkyo 605 i DVD 405 i mam parę pytań
1. Jak wyłączyć atokalibrację dzwięku na ampli? ( Audyssey)
2. Czy jak włączam ampli na CD i stereo to dźwięk jest przesyłany po analogu z DVD? ( kupiłem spacjalnie interkonekt Lagrange Klotza) czy musze jakoś to przestawiać manualnie?
Będę wdzięczny za pomoc, Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

timbot

New member
Bez reklam
ad problemu 2. oczywiscie anologiem musisz połączyć odtwarzacz cd do ampli i upewnić się, czy nie nie masz przyporządkowanego do trybu CD żadnego wejścia cyfrowego (bo wtedy standardowo bedzie ciągnąć z coaxiala lub optyka). bedąc w trybie CD nacisnij guzik digital input na froncie, az pojawi Ci się ----.
 

Ultro

New member
ok dzięki, upewniłem się że idzie po analogu, może ktoś wie gdzie jest magiczy przycisk do wyłączenia Audyssey?
 
Do góry