Godny nastepca ue65nu8042

dmk84

New member
Witam
Jest duza szansa ze bede mogl na koniec roku zmienic tv na wiekszy. Obecnie gra Samsung ue65nu8042 od kikiego. Tv gra bezawaryjnie i jestem z niego bardzo zadowolony. Jest to moj pierwszy samsung. Do tej pory mialem kilka Lg i tez bylem bardzo zadowolony. Od dluzszego czasu nie sledze nowinek technicznych w tv i mam prosbe o podanie kilku ciekawych modeli ktore nie beda gorsze w jakosci obrazu i obslugi menu niz obecny tv.
Zalezy mi na tv 75cali ze 100hz i jak najlepszym obrazie w stosunku do ceny. Preferuje wlasnie Samsunga lub Lg ze wzgledu na systemy menu. Bardziej mi lezy WebOs ale Tizen tez spoko. Mialem doczynienie z androidem od xiaomi i jednak to nie to. W tv najbardziej zalezy mi na bezproblemowym dzialaniu Netflixa i YT oraz przegladarka czasami. Tv kablowa ale malo ogladana.
Cena hmm...im mniej tym lepiej
Moze ktos podpowie ile trzeba minimum dac za tv spelniajacy w/w wymagania ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ok. ale tych modeli jest dużo.
Określ proszę do jakiej max kwoty, dostaniesz jak zawsze specjalną ofertę dla niebieskich z pakietem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz extra modele z matrycą 120 Hz
- TCLa 75C728
- LG 75Nano 863
- Sony 75X85J
- Samsung 75Q80 A.
Jak będziesz niebieski masz specjalną ofertę z pakietem gratisów dodatkowo o wartości 500 zł.
 

dmk84

New member
Tak na szybko porownalem i ten samsung wypada chyba najbardziej optymalnie tylko cena najwyzsza. Duza roznica jest miedzy seria 80 a np 77?
 

dmk84

New member
A jak by wypadla bezposrednia konfrontacja w/w lg vs samsung. Jest miedzy nimi przepasc czy bardziej subtelne roznice jesli chodzi o jakosc obrazu. Jak sie sprawuje w nich local dimming?
 

dmk84

New member
M.in. rownosc podswietlenia,plynnosc ruchu,poziom czerni,dzialanie local dimming bo obecny tv srednio sobie radzi ze wzgledu na edgeled i tylko kilka pionowych stref
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Żebyś się nie zdziwił jak ceny pójdą do góry.
Niektóre telewizory bieżące już poszły o 10% ( nie mylić wyprzedaży)
 

Rachet

Member
Ja też polecam Ci qe65q80a, którego posiadam od 10 dni. Super telewizor z dobrym kontrastem, wysoką jasnością i czernią, local dimming daje sobie świetnie rade, dźwięk też robi wrażenie (jak na wbudowane głośniki oczywiście). W tym tygodniu są obniżki, nawet poniżej 4,5 tyś spokojnie znajdziesz, ale fakt, lepiej się pośpiesz bo może być różnie.
 

dmk84

New member
Troche poszperalem w necie o tym Samsungu q75q80a i znalazlem info ze jest w nim matryca ips i ze ma b.slaba czern oraz slaby local dimming. Ktos potwierdzi?
 

dmk84

New member
Skoro Samsung jest na ips to zaczynam sie coraz mocniej zastanawiac nad lg. Z racji ze tluka od chyba zawsze matryce ips to maja wieksze doswiadczenie. Jeden i drugi na ips wiec chyba zaden nie ma przewagi jezeli chodzi o czern i kontrast.System tez mi bardziej lezy w lg. Mysle tez nad lg 75nano91 czy warto dokladac
 
Do góry