Godny następca plazmy Panasonica

zibijz

New member
Witam. Nadszedł czas, aby powolutku rozglądać się za nowym TV- godnym następcą 14-letniej plazmy Panasonica Viera 42cale. Poszukuję coś w kwocie do max 4000 zł w formacie 55-65cali. Telewizor przede wszystkim będzie służył do oglądania filmów. Co moglibyście polecić w tym budżecie na czym się nie zawiodę pod kątem nasycenia barw, czerni itp. Z tego co widzę to najlepszym byłby OLed, na który mnie nie stać. Więc jeśli nie oled to co?

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5.-4,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - na wprost i bokiem też
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? ekspozycja południowo- zachodnia
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? tuner dvbt-2, wi-fi, smart tv (chyba najlepszy byłby android?),
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: nc+box, antena naziemna
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? nc+box, konsola ps
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? ok 6-8h dziennie
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak min. Youtube itp.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? tak, 10% tygodniowo
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? dzień/noc 80%/20%
17. Preferencje co do wielkości? 55-65 cali
19. Preferencje co do marki ? Philips, Samsung, Panasonic, być może LG?( tutaj nie do końca jestem przekonany bo nie miałem do czynienia z tą marką)
20. Czy telewizor ma mieć 3D? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4000 zł (+- 200zł)
 

mpDante

Member
Bez reklam
Jak Cię nie stać to nie kupisz godnego następcy plazmy... Najlepszy jakościowo w twoim budżecie będzie Samsung 55Q80, najtańszy tv ze strefowym wygaszaniem.
 

zibijz

New member
Jak Cię nie stać to nie kupisz godnego następcy plazmy...
To ile trzeba minimalnie wyłożyć żeby znaleźć godnego następcę?
Najlepszy jakościowo w twoim budżecie będzie Samsung 55Q80, najtańszy tv ze strefowym wygaszaniem.
Chodzi Ci o Bezpośrednie Strefowe Podświetlenie?
 
Ostatnia edycja:

mpDante

Member
Bez reklam
Godny następca plazmy to raczej oled, ewentualnie jakiś miniled... ale Q80 to bardzo dobry TV w tym budżecie.
Na dzień dzisiejszy Neonet ma za 3999 w outlecie Oled LG 55C11 (raczej będą to modele powystawowe).

Tak, Q80 ma ok.50 stref i podświetlenie FALD. Oczko wyżej masz w dobrej cenie TCL 55C835... już miniled.
 

zibijz

New member
Na oleda kasy nie wystarczy.
Mini led - tak - to TCL 55C835.
Jakoś nie do końca przekonuje mnie ten producent. Być może dlatego że jestem trochę starej daty, a ta nazwa nic mi nie mówi poza tym że to chińszczyzna od A do Z. Liczę się z tym, że inni producenci to też chińszczyzna, ale poszczególna historia marek jest dużo bogatsza niż TCL. Poza tym Panasonic któego mam od 14 lat, poza tym że klar zaczął schodzić z szyby, nie miał do tej pory żadnego awaryjnego incydentu. Wnioskuję więc, że za tą dość bogatą marką przemawia również solidność. DO TCL nie mam takiego przekonania, podobnie Hisense itp. Być może to błąd. Nie wiem.
 

Emeka

Member
Niestety nie masz pewności co do bezawaryjności w przypadku znanych producentów. Mój Sony pierwszy raz zepsuł się już po 5 latach. Nie martwił bym się więc w tym kontekście o TCL ale raczej o soft, który podobno sprawia problemy.
 
Do góry