Godny następca dla LE40C650, do 3000zł

mpDante

Member
Bez reklam
Zastanawiam się nad zmianą TV, bo "stary" Samsung C650 pójdzie do rodziny...

Problem, w tym, że martwi mnie trochę edge led w nowych modelach... czytałem już różne testy i niemal zawsze ktoś narzeka na nierówne podświetlenie itp. Telewizor ma być min.40", najlepiej z 3D... nie jest to wymóg konieczny, ale uznałem, że skoro już zmieniać TV, to 3D nie zaszkodzi... Telewizor ma działać z Nboxem od N-ki.

Będę wybierał między:
*Samsung UE40ES6710 - głównie walory wizualne - biała obudowa... w testach porównywany do ES7000.
*Philips 40PFL5507K - podobno najlepszy w swojej kategorii cenowej?
*Panasonic 42ET5E - najmniejsze problemy z podświetleniem?
*Philips 42PFL6007K - TV będzie stał w takim miejscu, że z ambilight raczej nie skorzystam (między szafkami).

...ewentualnie Sony 40HX750... ale niewiele wiem na jego temat.

Brałem pod uwagę jeszcze Toshibę 40TL938, ale wizualnie nie mogę się przekonać...

Do tej pory, "stary" Samsung odtwarzał mi z USB dosłownie wszystkie filmy, bez problemu radzi sobie z MKV FullHD ponad 12GB... ładnie czyta napisy TXT, tylko czasami muszę konwertować do SRT, bo są problemy z synchronizacją. Poza tym, widget TVN Player odtwarza płynnie w HD...

...i tutaj pojawiają się kolejne problemy, ponoć nowe TV mają problemy z odtwarzaniem dużych plików FullHD, nie radzą sobie z napisami, czy niektóre nie są w stanie odtworzyć TVN Playera w HD (podobno Panasonic ma ten problem?).

Będę wdzięczny za dobre rady... a może lepiej zostać z C650-tką, z której jestem zadowolony :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry