Goclever Cineo 100 + amplituner panasonic SA-HE200

konai

New member
mam mały problem a w zasadzie pytanie...

wcześniej filmy w formacie m2ts odtwarzałem poprzez konsolę PS3 podłączoną kablem optycznym z amplitunerem Panasonic SA-HE200 i nie było żadnych problemów, tzn dźwięk był w 5.1 i ikonki symbolizujące jakie głośniki działają na amplitunerze były zapalone...

teraz posiadam odtwarzacz Goclever Cineo 100, który również jest podłączony do tego amplitunera kablem optycznym, ale ikonki symbolizujące jakie głośniki działają "palą się" tylko dwie od przednich głośników czyli tak jakby stereo...pali się również ikonka przy DOLBY PROLOGIC II, ale ta chyba też się paliła gdy odtwarzałem z ps3...jest dźwięk surround (również pali się ten napis)

i teraz co mnie zastanawia dlaczego przy odtwarzaniu z ps3 paliły się ikony od wszystkich pięciu głośników i subwoofer, a teraz przy odtwarzaniu z GOCLEVER CINEO 100 palą się tylko dwie frontowe głośniki...może coś źle rozumiem, może jakieś ustawienia, w amplitunerze lub w opcjach odtwarzacza...a może tak ma być...

jako, że jestem zupełnym laikiem, bardzo proszę może ktoś mi wyjaśni czy tak ma być czy nie, czy coś muszę ustawić?

proszę o pomoc za którą z góry bardzo dziękuję!

pozdrawiam serdecznie!
 

konai

New member
mam w opcjach cineo tak:

SPDIF_LPCM
SPDIF_RAM

miałem ustawione LPCM a po przestawieniu na RAM mam tak:

teraz tak wybrałem film z dwoma ścieżkami np:

polski AC3
angielski DTS

i na polskiej ścieżce AC3 dźwięku brak, amplituner nie pokazuje żadnego głośnika....

na angielskiej ścieżce DTS dźwięk jest i amplituner sygnalizuje dźwięk na wszystkich pięciu głośnikach + sub

na AC3 nie ma nic...dlaczego :-(
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
amplituner sam wykrywa DTS i DD z innych źródeł oprócz Cineo ? tu tylkol DTS ? sprawdź jeszcze inny plik
 

Podpucha

New member
AC3 w polskim tłumaczeniu może być obciete do stereo a pełną ścieżkę dzwiekową masz dopiero w DTS po angielsku tak jest przewaznie zawsze we wszystkich filmach produkcji zagranicznej. Jeśli chcesz ogladac ne pełnych efektach dzwiekowych to pozostaja napisy albo zgranie sciezki dzwiekowej lepszej jak ta co masz w AC3
 

konai

New member
tylko dziwne, że te pliki z ac3 na ps3 są odtwarzane prawidłowo, przynajmniej tak sygnalizuje amplituner...

a może idzie jakoś powrócić, z AC3 do DTS...
 

Podpucha

New member
Może w tym odtwarzaczu trzeba wybrać ścieżkę dźwiękową podobnie jest u mnie jak zapuszczam film z HDD w TV też wtedy muszę wybrać ścieżkę dźwiękową gdy film mam nagrany w multi language. Ampli wyświetla wtedy wszystkie głośniki jeśli ścieżka jest nagrana w formacie lepszym jak stereo automatycznie.

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk
 

Podpucha

New member
Ale AC3 z PS3 puszczałeś i wyświetlało na ampli że dźwięk jest na wszystkich głośnikach czy też ampli wyświetlał że aktywne są tylko głośniki przednie?

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk
 

konai

New member
właśnie z ps3 amplituner sygnalizuje wszystkie głośniki aktywne a tutaj:

SPDIF_LPCM na tym ustawieniu dwa przednie głośniki
SPDIF_RAW na tym ustawieniu cisza

:-(

SPDIF_RAW na tym ustawieniu gdy dźwięk jest DTS są aktywne wszystkie głośniki na AC3 cisza...
 

don111

Banned
spróbuj w amplitunerze ręcznie przestawić na dolby digital (o ile masz taką opcję)
w innym przypadku zajrzyj do instrukcji playera czy coś jest na temat DD, jeśli powinno działać to może po prostu ten egzemplarz do wymiany
 
Do góry