Gniazdo PCMCIA w LCD

bommer

New member
Witam
Przeszukałem forum i raczej nie znalazłem informacji na ten temat.
Wiem co to jest gniazdo PCMCIA wiem co to moduł ale gdzie do groma można kupić takowy moduł jakie są rodzaje modułów do np. LG 26LG3000.
Handluje sprzętem ale jak przyjeżdża przedstawiciel to mu szczęka opada jak zadaje pytanie o moduł. On wie że jest coś takiego i wie że służy do odbioru cyfrowych stacji naziemnych. Ale nic po za tym. W googlach praktycznie nic nie znalazłem.
Wiem że może służyć do odbioru telewizji satelitarnych pod warunkiem że jest to tuner sat pracujący jako PCMCIA ale jak to naprawde jest ??
Jakieś sugestie ?

Pozdrawiam
 

krzycho_1234

New member
są dwa rodzaje modułów i nie zawsze dobrze współpracują z każdym TV . Różnie z nimi bywa ,czasem jeden działa ok z danym tv a drugi nie .
Odbierzesz dzięki nim kanały które są kodowane jako mpeg4 , oczywiście warunek jest taki że TV ma już wbudowany tuner DVBT .
Satelitarnych kanałów nie odbierzesz w ten sposób , nie ma możlwiości

Przykładowo:

sat.sklep.pl/go/_info/?id=20411

sat.sklep.pl/go/_info/?id=20358

Dodaj http
 
Ostatnia edycja:

bommer

New member
przykładowo kupuję ten drugi moduł do conaxa i wkładam co ? jaką kartę bo to jest ciekawe? i Jakie w polsce mamy płatne kanały telewizji naziemnej cyfrowej ? Z tego co się orientuję to chyba nie ma żadnych, no chyba że gdzieś kablówki tak robią.
 

marriiusz

New member
LG w swoich LCD stosuje tuner DVB-T (MPEG-2) wiec prawdopodobnie nigdy nie uzyjesz PCMCIA w swoim telewizorze gdyz w PL planowany jest system DVB-T+ (MPEG-4).
 

sadybiakos

New member
Witam !!!
Apropo TV LG i karty PCMCIA Card Slot
Mam dekoder który przesyła sygnał przeplotem kablówka koncentryczny na TV oraz HDMI i niestety w opcjach ustawiania programów nie mam możliwości ustawienia kanałów cyfrowych
Ciekawe czy dało by coś "załadowanie" modułu CI z kartą ktora "siedzi" w dekoderze ?
Decoder Homecast 5101 z PCMCIA z kartą conax tylko z tą różnicą że posiada tak jakby dwa sloty jeden na adapter CI a drugi idealny wymiarami do karty (karta taka jak kredytowa)
Dodam że dekoder ma w instrukcji napisane : Zgodny z MPEG-2 oraz pełnym DVB (niestety nie wiem co oznacza "pełnym"

pozdrawiam sadybiakos
 
Ostatnia edycja:

sadybiakos

New member
Napisałem w sprawie PCMCIA e-maila do LG
z odpowiedzi wynika że na dzień dzisiejszy działa to tylko w Wielkiej Brytanii
Szkoda tylko że nie ma sposobu podłączenia dekodera tak żeby można było mieć jedne menu w TV (kablówka,cyfrówka,radio) i korzystać z niego za pomocą jednego pilota

I to pewnie tyle jeżeli chodzi o PCIMCA

pozdrawiam sadybiakos
 
Do góry