gniazdo HDMI w LCD

wodeck

New member
Witam,
problem jest taki - jakiś czas temu podłączałem kompa do TV za pomoca gniazda HDMI w tv, było ok, po jakimś czasie ekrean w tv po wlączeniu HDMI był czerwony, pomyślałem że cos z kartą graficzną, odpuściłem - teraz kupiłem dekoder Canal + cyfrowy i połaczyłem go z tv przez kabel HDMI - nic, nie dość że ekran czerwony, to w ogóle nie odbiera programów - oczywiście za pomocą np euro wszystko jest ok. Zawiozłem tv do naprawy, stwierdzili że coś tam z tym gniazdem jest spalone czy jakos tak i tego nie zrobią bo to gniazdo jest zintegrowane razem z całą płytą...
Zadzwoniłem do autoryzowanego serwisu Thomson i pytam czy to idzie zrobić - odp była taka że jeśli faktycznie jest to zintegrowane to mam zapomnieć ale jeśli nie to wystarczy polutować.
Wyczytałem juz że faktycznie gniazda HDMI są "delikatne" ale żeby nie można było ich naprawić?? Czy ktoś miał podobny problem?
pozdrawiam
 

KamiL_37

New member
Witam
Ja mam identyczny problem. Od pół roku nie działa mi jedno hdmi. Wczoraj padło mi drugie. Wkładałem kabel hdmi od ps3 i znowu to samo czerwony ekran :( Nie mam już do tego siły. :(
 

pedro1

New member
Kable hdmi powinno się podłączać na odłączonym sprzęcie od sieci, czasami występują znaczne różnice potencjałów na masie i wtedy o usterkę bardzo łatwo.
 

jacenty666

New member
witam mam tv lg 32lc2rr posiadam polsat mini hd i gdy podłączam przez kabel hdmi mam brak sygnału nieraz tylko jest dzwiek i na chwile wskoczy obraz. Gdy zmieniam rozdzielczosć w dekoderze polsatu tez nic sie nie zmienia.
BARDZO PROSZĘ O POMOC.
 
Do góry