Gniazdka ścienne R TV a nowe częstotliwości

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nurtuje mnie sprawa gniazdek ściennych dostępnych w sklepach. Wiadomo, że rozdzielają one częstotliwości wcześniej wpięte w zwrotnicę/sumator sygnały z obu anten (SAT to nie ten temat)anten na radiowe (czyli dotąd 88-108 MHz) oraz telewizyjne DVB-T (czyli dotychczas 470-862 MHz).
Wiadomo, że na horyzoncie ma być telewizyjny MUX8 nadający w paśmie BIII, czyli 174-230 MHz. Wiadomo tez, że nadaje już cyfrowe radio DAB w paśmie również 174-230 MHz.

Teraz pytanie, jak zachowa się takie tradycyjne gniazdko, czy nie rozpozna tych dodatkowych częstotliwości i trzeba będzie puścić kabel oddzielnie z pominięciem takiego gniazdka, czy tez może są już w sprzedaży nowe gniazdka, czy też może martwię się na zapas, bo gniazdko poradzi sobie z tym bez problemu?

Kolejne pytanie wywodzące się z poprzedniego, to jak (jeśli w ogóle) gniazdko rozpozna i prawidłowo rozdzieli kanały telewizyjne BIII oraz DAB nadjące przecież w tej samej częstotliwości?

Przy okazji szukam dobrej zwrotnicy DVB-T i BIII, DAB, FM, FM (każdy oddzielnie)
Mam antenę telewizyjną Televesa HD Boss MIX DVB-T i BIII (jeden kabel)
DAB (drugi kabel)
Dwie FM - jedna poziomo, druga pionowo (trzeci i czwarty kabel)
oraz ewentualnie SAT (quad monoblok czyli cztery kable)
Są zwrotnice co mają albo pasmo BIII albo DAB, ale nie widziałem takich co mają oba oddzielnie.
Może być tez ewentualnie switch z 6cioma wyjściami i jeśli dobrze czy nie będzie to lepsze rozwiązanie?
 
Ostatnia edycja:
Do góry