Głównie do gier - Q70 czy Q80?

Beeercik

New member
Cześć, szukam telewizora głównie do grania w gry i zastanawiam się czy warto dopłacić kilkaset złotych do Q80 czy Q70 będzie wystarczający.

Zależy mi na 120hz, VRR i upłynniaczu, skąd wybór padł na Samsunga.


Z jednej strony Q80 na pierwszy rzut oka ma lepsze parametry, ale mniejszy kontrast od Q70 i na recenzjach różnica w obrazie była jak dla mnie dość znaczna, a jednak kontrast jest istotny przy treściach HDR.

Q80 ma local dimming, ale jest nieaktywny (albo osłabiony?) w Game Mode, wiec czy będzie to wyglądać lepiej niż na Q70, który wcale nie ma LD?

Na plus Q80 niższy czas reakcji (od i tak niskiego w Q70) co chyba będzie dostrzegalne w grach?

Chciałbym również korzystać z upłynniacza, żeby gry w 30 klatkach 'udawały' 60 klatek. Czy czas reakcji ma tutaj wpływ na jakość tego upłynniacza? Nie chciałbym ghostingu, ani żeby obraz nadmiernie się rozmywał, bo wtedy takie upłynnianie traci sens. Który telewizor spisze się lepiej?

Jasność HDR jest wyższa w Q80, ale już w trybie Game Mode oba telewizory zdają się mieć niemal identyczną, więc tu też chyba nie zauważę różnicy na plus w droższym modelu?



Proszę o porady :)
 

Beeercik

New member
To duża różnica na korzyść 80.
Jeśli masz kasę to extra wybór.

Ale jeśli w Trybie Gry oba telewizory mają podobną jasność HDR + local dimming jest nieaktywny to w czym lepszy będzie Q80t od Q70t?

Plus kontrast w Q70t jest wyższy, co na porównaniach wideo z Q80t wyglądało dużo lepiej w kontekście czerni i żywych kolorów.
 

Beeercik

New member
Kontrast nie jest najważniejszy jednak do gier ...

To co jest ważniejsze dla gier czego nie ma Q70t, a ma Q80t?

Temat z tytułu chyba nieaktualny, bo promocyjne ceny obu modeli dotyczyły sztuk ekspozycyjnych.

W takim razie myślę nad Q70A, wydaje się delikatnie lepszy od Q70T w elementach istotnych przy grach czyli czas reakcji, migotanie, upłynniacz i minimalnie wyższy kontrast i jasność hdr.

Znajdę coś lepszego do moich potrzeb do 4500zł w przynajmniej 65calach?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do grania najważniejszy to Input Lag.
- LG 65Nano 863 za 3999 zł
- TCL 65C815 za 3999 zł
- Philips 70PUS8535 za 3999 zł
- SOny 65XH90 za 4499 zł
- TCL 65c728 - nowy model w programie, gdzie sam wybierasz ceny.
Podaj maila to CI wyślę cały program.
 
Do góry