głośnosc pracy wentylatorów chłodzących panele plazmowe Panasonica

Krzys084

New member
witam,
mam pytanie do użytkowników najnowszych plazm panasonica 50 cali i więcej dotyczące głośności działania wentylatorów chłodzących panel.
Jestem użytkownikiem panelu 50 cali gt30, z tyłu w obudowie mam kilka, podajże 5 sztuk wentylatorów chłodzących panel.
Niestety on tak głośno chodza, że przy filmach cichszych nie da się wytrzymać.
Panasonic twierdzi, że wentylatory musi być słychać, bo przecież sie kręcą i stąd ten szum.

Moj tv ma juz prawie 3 lata, a jak wyglada to w najnowszych telewizorach plazmowych Panasonica?

Bo zastanawiam się, czy nie pójść w kierunku lcd z uwagi na cichszą pracę panelu.

Z góry dziękuję za podzielenie się swoimi obserwacjami

Dziękuję i pozdrawiam,
Krzysiek
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Na 65VT60 słychać ale nie ma z tym problemu, musi byc naprawdę cicho aby przeszkadzały.Naprawdę chciałbyś przejść na lcd ?????? tego się nie da na dłuższą metę oglądać, wyblakły obraz bez dynamiki i głębi, już lepiej poczekaj na Oled-y.Za rok będzie w czym wybierać a obraz jeszcze lepszy od gt30.
 

mar001

New member
hej kolego,
w prawdzie jest juz po ptokach bo plazmy wg mnie chwilowo przeszly do lamusa. Musze cie jednak uswiadomic jako, ze sam wiele miesiecy borykałem sie z tym samym pytaniem które zadałeś. Glośno czy ciocho, jak to zinterpretować. I powiem tak, to jakiaś nagonka, ja żadnych wentylatorów nie słysze, a obsłuchałem co najmniej 10 tv w sklepach i uznajomych (plazmy) w tym moją własną. Nie wiem co ci ludzie sie czepiają... Moja plazma działa cicho..... cichuteniko.... ma 4 wentylatory a ja ich nie słysze... nie no jak przystawie ucho to słyszę, ale mój laptop działa głośniej i mi nie przeszkadza...;-)

To tyle,
wogóle nie żałuje ze kupiłem plazmę, mało tego cieszę się, zę zdążyłem, jest zajefajna a obraz i jakość, no to jest po prostu bajka, nawet moja żona zauważa róznice gdy jesteśmy u znajomych, którzy mają LCDiki
pozdrawiam.

Ps mam 42st60
 

Prosument

New member
hej kolego,
w prawdzie jest juz po ptokach bo plazmy wg mnie chwilowo przeszly do lamusa. Musze cie jednak uswiadomic jako, ze sam wiele miesiecy borykałem sie z tym samym pytaniem które zadałeś. Glośno czy ciocho, jak to zinterpretować. I powiem tak, to jakiaś nagonka, ja żadnych wentylatorów nie słysze, a obsłuchałem co najmniej 10 tv w sklepach i uznajomych (plazmy) w tym moją własną. Nie wiem co ci ludzie sie czepiają... Moja plazma działa cicho..... cichuteniko.... ma 4 wentylatory a ja ich nie słysze... nie no jak przystawie ucho to słyszę, ale mój laptop działa głośniej i mi nie przeszkadza...;-)

To tyle,
wogóle nie żałuje ze kupiłem plazmę, mało tego cieszę się, zę zdążyłem, jest zajefajna a obraz i jakość, no to jest po prostu bajka, nawet moja żona zauważa róznice gdy jesteśmy u znajomych, którzy mają LCDiki
pozdrawiam.

Ps mam 42st60

Dobre.Bardzo merytoryczna porada, tylko od kiedy to st60 ma wentylatory.Proponuję posłuchać sobie vt60.Już nie będzie taka cicha.
 

Kadajo

New member
Bez reklam
nic dziwnego mar001 ze nic nie słyszysz bo twoja plazma nie ma wentylatorów. St 60 dopiero powyżej 50 cali je ma .

Sent from my GT-I9300
 
Do góry