Głośniki zewnętrzne do TV - HDMI/EURO

dudaka

New member
Witam,
mam problem z podłączeniem głośników zewnętrznych do telewizora LG 49LF510V.

Niestety sam telewizor jest bardzo ubogi w wejścia/wyjścia i posiada tylko:
- 1x HDMI
- 1x USB
- 1x EURO

Pytanie do was, w jaki sposób mogę podłączyć jakieś (dedykowanych głośników jeszcze nie kupiłem, mam jednak takie z wejściami RCA żeby przetestować) głośniki zewnętrzne? Ponieważ te w telewizorze są strasznie słabe i buczą podczas oglądania filmów.

- próbowałem już przez kabel EURO z którego wychodziły różne inne kable do video i audio i niestety to nie działało (stary kabel jakiś znalazłem więc może wina kabla?)

- czy jest możliwość zamontowania splittera HDMI i podłączenia jakichś głośników przez HDMI albo amplitunera do którego można podłączyć głośniki?

Z góry dzięki za pomoc!
Pozdrawiam
 

Disto

New member
Bez reklam
Zapomniałeś chyba o wyjściu optycznym, a to najlepsze rozwiązanie. Powinno raczej też działać na scarcie - pod warunkiem doboru właściwego przewodu. Scart>chinch audio out L/R. "Raczej", bo są złacza scart, które nie puszczają sygnału na zewnątrz. Może masz kabel z takimi wejściami chinch audio a nie wyjściami?
HDMI telewizora to tylko wejście.
 
Ostatnia edycja:

dudaka

New member
Zapomniałeś chyba o wyjściu optycznym, a to najlepsze rozwiązanie. Powinno raczej też działać na scarcie - pod warunkiem doboru właściwego przewodu. Scart>chinch audio out L/R. "Raczej", bo są złacza scart, które nie puszczają sygnału na zewnątrz. Może masz kabel z takimi wejściami chinch audio a nie wyjściami?
HDMI telewizora to tylko wejście.

Niestety nie ma wyjścia optycznego w tym telewizorze...

Mam kabel scart z końcówkami Audio input / Audio output oraz Video input.
Próbowałem na tym kablu na wszelkie sposoby, szukałem w telewizorze jeszcze czy trzeba coś tam ustawić dodatkowo i niestety bezskutecznie.
 

Disto

New member
Bez reklam
To dziwne, bo według instrukcji [zależnie od modelu] optyczne jest i z reguły każdy takie ma.
Może jest słuchawkowe ?
 
Ostatnia edycja:

DrWredman

Active member
Eurozłącze ma wszystkie wyjścia i wejścia audio i video, trzeba tylko zakupić odpowiedni kabel Euro-Chinch albo znaleźć taki z przełącznikiem IN/OUT.
 

dudaka

New member
To dziwne, bo według instrukcji [zależnie od modelu] optyczne jest i z reguły każdy takie ma.
Może jest słuchawkowe ?

Niestety ten telewizor jest baaardzo ubogi w wejścia/wyjścia... i już tego żałuję ;)
Nie ma ani optycznego ani słuchawkowego.

Postaram się w takim razie zakupić taką przejściówkę EURO z możliwością przełączenia INPUT/OUTPUT do której będę mógł podłączyć kabel RCA do głośnika.
 

Disto

New member
Bez reklam
Skoro masz już [sprawny] kabel z wyjściami, to ta przejściówka niczego nie zmieni.
Czy wejście HDMI obsługuje ARC ?

Telewizory np. philipsa nie wysyłają scartem sygnału audio/video na zewnątrz [sprawdzone w sklepie na nagrywarce]
 
Ostatnia edycja:

DrWredman

Active member
Skoro masz już [sprawny] kabel z wyjściami, to ta przejściówka niczego nie zmieni.
Czy wejście HDMI obsługuje ARC ?

Telewizory np. philipsa nie wysyłają scartem sygnału audio/video na zewnątrz [sprawdzone w sklepie na nagrywarce]

Wszystko zależy od modelu TV.

dudaka zrób fotke złącz może jest jakiś coaxial?
 

dudaka

New member
Załączam fotke. To złącze najbardziej po lewej to jest zasilanie jakby co.

Na wejściu HDMI nie widzę oznaczenia ARC.
 

Attachments

  • IMG_20161122_175856808.jpg
    IMG_20161122_175856808.jpg
    858,6 KB · Wyś: 34

dudaka

New member
Niestety nie działa ;/

Do HDMI mam podłączonego chromecasta, do euro złącza podłączone są głośniki zewnętrzne i dźwięk dalej leci z głośników w telewizorze.
 

slawko_23

New member
Bez reklam
A masz możliwość zwrotu tv? Oddaj i kup coś innego jaka możesz. A chromecast ma jakieś wyjście audio? Pytam bo nie miałem nigdy w rękach?
 
Do góry