Głośniki surround - na jakiej wysokości?

trusq

New member
arsenal napisał:
Metr powyżej uszu słuchacza skierowane w jego stronę i oczywiście po bokach a nie z tyłu w systemie 5.1.

nie rozumiem..jak to po bokach a nie z tylu? zawsze wydawalo mi sie ze powinny byc za sluchajacym ?? :)
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
ja rowniez mam zamontowane z tylu, jakies 50 cm ponad glowa, w rogach pokoju. glosniki sa skierowane pod malym katem do srodka pokoju. w wiekszosci instrukcji dotyczacych np. ampl. wielokanalowych na rysunkach/zdjeciach jest wlasnie zamieszczony montaz na tylniej scianie, za sluchaczem
 

arsenal

Moderator
VIP
Więc te rozdziały w większości instrukcji amplitunerów wielokanałowych można spokojnie ominąć.:) Ja sama nazwa wskazuje, są to głośniki otaczające a nie tylne.
Tak każe rozstawić zestaw 5.1 pan Dolby:
img1.jpg


A tak panowie z DTS:
E214C27064E545F89C966BC2F50468B0.ashx
 

MJot

Member
teoria mówi tak, jak podał arsenal, producenci trochę odważniej - tu opinia drosophilii, a ja pójdę kontrowersyjnie: ustaw tak jak Ci pasuje, bo jeśli masz autokalibrację w ampli, to możesz oprzeć się na jej nastawach i nie będziesz zawiedziony,

jeśli nie masz autokalibracji, posłuchaj arsenala
 

boncio1

New member
A wszystko jeszcze zależy jaki kto ma pokój, bo przy właściwym ustawieniu u mnie wypadają drzwi na taras i wejściowe do salonu :) No chyba, że pod sufitem zamontuje. Poszły po prostu trochę w tył i tyle.
Zawsze trzeba iść na kompromis z żoną :)
Ale czy kalibracja pomoże to nie sądzę.
Uznamy odgłosy z boku (film) za te będące z tyłu, czyli przekłamanie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry