Głośniki surround grają to samo

PolChicken

New member
Wczoraj dotarł do mnie xonar d1 i wreszcie mogę się cieszyć dźwiękiem przestrzennym w grach. Jest jednak pewne "ale"...
Mianowicie w panelu dźwiękówki podczas sprawdzania głośników (lewy, centralny, prawy itd.) głośniki surround grają to samo. Tzn. oba odzywają się równocześnie dwa razy. Tak jakby grały jeden kanał. Czy tak powinno być?
 

alyjen

New member
ta karta wspiera Dolby Digital Live, prawda? nie mam takiej pod ręką żeby sprawdzić ale najprawdopodobniej coś w ustawieniach związanych właśnie z DD Live może być niepoprawne,
bo rozumiem że tylne głośniki grają a nie np. tylko fronty stereo i na amplitunerze świeci Ci się "Dolby Digital" jako sygnał wejściowy?
 

PolChicken

New member
Tak, karta ma DDL. Ampli pokazuje DD i sygnał na wszystkie głośniki. Nie mam prawdę mówiąc zbyt wiele do ustawienia w tym panelu asusa. Pod SPDIF mam do wyboru PCM lub DDL. Dolby pro logic II wyłączone.
 

alyjen

New member
no właśnie coś tam nie gra, bo u mnie XFI + sterowniki Dolby Digital Live zachowują się całkiem poprawnie i dźwięk idzie tylko na ten kanał który testuje
a masz jakąś grę w której możesz dźwięk przetestować? czy tam się zachowuje poprawnie, ewentualnie jakiś film lub inne źródło
 

PolChicken

New member
W GTA IV sprawa wygląda podobnie. Nie jestem pewny jak z gridem i COD4. Muszę sprawdzić. Z filmami jest chyba ok. Ale niestety też nie jestem pewien.
 
Do góry