Głośniki surround do B&W 602.5 S2

kr112

New member
Witajcie, z powodu remontu w domu, jestem zmuszony poprzestawiać swoje "zabawki" i dostosować się do nowej sytuacji, gorszej pod kątem odsłuchu. Salon będzie otwarty od tyłu. Nie mam więc gdzie postawić głośników efektowych. Podstawkowe odpadają, bo by stały w przejściu. Wchodzi w rachubę powieszenie ich na ścianach, jak zaznaczyłem na planie. Co więcej, nie mogłą być to kolumny o pełnej głębokości (poległem w dyskusjach z żoną), więc raczej max kilkanaście cm. Widzę takie miejsce dla głośników:pl.tinypic.com/r/s6jhx1/8

Ponieważ na froncie grają stare B&W 602.5 (+CC6) pomyślałem, aby dokupić tej samej marki DS3, które mają przełącznik monopol/dipol i sprawdzić, co się lepiej sprawdzi. Z drugiej strony po co dipol, skoro dźwięk nie będzie miał się o co odbijać?

I teraz mam dylemat - czy zostawić na froncie B&W 602.5 i dokupić coś w miarę płaskiego na tył, co by dobrze z nimi współgrało? Tylko co? Pewnie wówczas trzeba byłoby tak czy owak wymienić CC6.
Albo kupić cały nowy zestaw 5.1 - wówczas jaki?
Pomóżcie proszę.

Mój próg bólu to 6 tys. zł, chociaż wolałbym zmieścić się w kwocie mniejszej. W połowie czasu sprzęt będzie wykorzystywany do poprawy dźwięku z TV, w 20% do oglądania filmów i w 30% do słuchania muzyki dwukanałowej.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Tylne odbicie nie jest koniecznością. DS3 powinny się idealnie nadać.
Sam niedawno wahałem się czy kupić (w moim przypadku bipole) zamiast klasycznych monopoli ale zupełnie niepotrzebnie. Efekt jest świetny a i komponują się na ścianie bardzo przyjemnie dla oka.
Na amerykańskim forum czytałem mnóstwo wypowiedzi bardzo zadowolonych użytkowników i to mnie ostatecznie przekonało że nie ma się czego obawiać.

Zobacz mój post w przyklejonym temacie i linki w nim http://www.hdtv.com.pl/forum/1114820-post1228.html
 

kr112

New member
Dzięki. Czy dobrze rozumiem, że wskazanie na dipole bierze się stąd, iż przy takim układzie pomieszczenia nie mam możliwości postawienia głośników efektowych w typowym kącie 120 stopni? Jak powiesi się dipole w linii słuchacza, to akurat tło utworzy się w prawidłowym miejscu (za słuchaczem)?

Pomyślałem sobie, że mógłbym czysto teoretycznie powiesić głośniki tylne na suficie, ale wóczas musiałby być naprawdę małe.
 
Do góry