Głośniki stereo do komputera

DLNJZ

New member
Witam ponownie, tym razem piszę w zasadzie w imieniu mojego brata. Postanowiłem napisać tutaj, gdyż rok temu między innymi dzięki userom tego forum zakupiłem sprzęt (ampli + kolumny MA). Brat pisał na forum PCLab, ale wiadomo jak tam jest. Doczekał się kilku odpowiedzi w stylu - bierz creaty (creative), one zniszczą jakieś tam inne. Wiadomo o co chodzi, mnie ten poziom dyskusji nie interesuje.

Od razu zaznaczam, że wiem, iż pytam o produkt, którego w zasadzie nie można uznać za produkt audio i z założenia głośniki komputerowe dają co najwyżej przeciętny dźwięk. Jednak mój brat nie szuka rozwiązania typu tani wzmacniacz + 2 monitory tylko zestawu komputerowego stereo.

Do sedna - brat potrzebuje głośników komputerowych 2.0, które będą grały znośnie. Do tej pory miał Logitech Z-640, czyli dość porządne jak na zestaw komputerowy. W związku z postępującym wiekiem (hehe) z gier całkowicie zrezygnował, a filmy ogląda na TV. Postanowił się więc pozbyć zestawu 5.1 i kupić coś w wersji 2.0. Jednym z argumentów był sub, który mu zaczął wadzić. No i teraz ma niemały problem, bo zależy mu na dość małym zestawie 2.0, który będzie mógł powiesić. Muzyki nie słucha głośno i nie zależy mu na nie wiadomo jakiej jakości dźwięku, ale na znośnej, przyjemnej dla ucha.

Zachęcony różnymi opiniami zamówił Genius SP-HF800A. Tak szybko jak przyszły, tak samo szybko postanowił je zwrócić. Podłączał do komputera (karta dźwiękowa Audigy 2), do laptopa, do TV i do MP3. Czym słabsze źródło dźwięku (mp3) tym lepiej działały, to znaczy mniej charczały. Dźwięk był nie do zniesienia, one w zasadzie cały czas charczały. Głośniki nie reagowały na regulację tonów. Były sprawdzane maksymalnie do 50% mocy. Generalnie - głośniki tak mierne, że nie zamierza ich zostawiać.

Rozważał zakup polecanych przez wielu Creative Gigaworks T20 II, jednak wiadomo jak jest z tym polecaniem - "polecam produkt, sam mam i sobie chwalę" - gdzie 80% tych opinii to dzieci, które nie miały nawet możliwości ani chęci sprawdzić innych produktów (PCLab itd). Podejrzewam, ze jakość wykonania jest na wyższym poziomie jak na głośniczki komputerowe, ale one mają membrany 2". Drugi problem to brak możliwości powieszenia na ścianie, choć to w ostateczności da się przeboleć.

Niestety problemem jest relatywnie ograniczony budżet (do 300 max) i wielkość. Zależy mu na możliwości powieszenia, dlatego rozpatruje jeszcze Modecom MC-HF10, które są dwukrotnie tańsze niż Creative i minimalnie niższe, za to trochę szersze i z membraną 3". Obudowane też MDF, a nie jak w przypadku Creative - tworzywem (plastik?). Pewnie jakość wykonania gorsza, ale nie uważam też, by 240 PLN to była odpowiednia cena za stojące, plastikowe "pierdziawki" od Creative.

Za takie same pieniądze są głośniki Modecom MC-HF40, ale niestety dostępność ich jest niemal zerowa, poza tym problem stanowi rozmiar. Powieszone na ścianie mogą wyglądać paskudnie. Mają aż 215mm głębokości, czyli tyle co normalne monitory (MA BX1 mają 180mm głębokości). Tak więc do powieszenia na ścianie raczej odpadają, bo mogłyby wyglądać śmiesznie, choć pewnie dźwięk z tych wszystkich dają najlepszy.

Tak więc co w tej sytuacji lepiej wybrać? Znane Creative Gigaworks T20 II czy Modecom MC-HF10? A może jeszcze coś innego? I proszę nie linczować za poruszanie tematu głośników komputerowych w dziale audio. Innego nie znalazłem.
 

mariuszpk

New member
Głośników komputerowych są setki. Na twoim miejscu to pytałbym na forach komputerowych. Przy wyborze głośników większość ludzi typuje sobie kilka faworytów a następnie umawia się na odsłuch w sklepie. Możecie spróbować zrobić tak samo i zabrać laptopa do sklepu.
Samo rozmieszczenie kolumn też jest bardzo ważne i dużo zależy od akustyki pokoju. Ja mam stera głośniki 2.1 Creativa. W starym mieszkaniu wisiały na ścianie pod sufitem. Dźwięk był rewelacyjny jak na plastikowe głośniki. Na ucho wyceniłbym je na 500 zł. W nowym mieszkaniu powiesiłem je również na ścianie i ... nie było słychać niczego. Dźwięk był drażniący, przytłumiony, gorzej niż dno - odpowiednik kolumienek za 15 zł na placu i to jeszcze uszkodzonych.
Jakbym teraz szukał coś do kompa 2.0 to chyba wybrałbym jednak jakąś starą, używaną mini wieżę za 200 zł, która kiedyś kosztowała 2.000 pl.
 

DLNJZ

New member
Mariuszpk, ja pytam zestaw 2.0 głośników komputerowych, co podkreślałem, a Ty piszesz, że wybrałbyś starą wieżę za 200 PLN. Piszesz, że głośników komputerowych są setki, ale ja pytam konkretnie o niewielkie (niegłębokie, jeśli miałyby być powieszone) głośniki 2.0, które nadadzą się do muzyki, a nie do gier i filmów. Sądziłem, że to zawęzi wybór, przynajmniej powinno.

Dziękuję za lekcję odnośnie ustawienia głośników, ale przyznasz chyba, że "charczenie" głośników Genius SP-HF800A niezależnie od ustawienia to raczej nie problem rozstawienia.

Będę wdzięczny za wszelkie konstruktywne opinie i nie kierowanie mnie na fora komputerowe. Napisałem przecież, że na PCLab gimbusy już dały popis.
 

mariuszpk

New member
Nie dostaniesz tu odpowiedzi na swoje tak postawione pytanie.
Proponuję żebyś udał się a stronę dużego sklepu komputerowego lub wyszukiwarki cen. Wpisał tam swoje preferencje. głośniki komputerowe, 2.0 od 250 do 300 zł. Dostaniesz 5 propozycji o 5 więcej niż na tym forum.
Głośniki komputerowe do 300 zł nie nadają się do słuchania muzyki wg użytkowników tego forum.Ich testy są w Chipie, Cd Action i Komputer Świecie. Tam też usłyszysz wiele pochlebnych opinie o głębokim basie i soczystym sopranie. Nie wynika to ze snobizmu czy ze złej woli użytkowników tego forum tylko z punktu odniesienia.
 

DLNJZ

New member
Świetnie, ja piszę o 2.0, a otrzymuję link do zestawu 2.1...

Jeśli bym "trochę" podwyższył budżet to może lepiej wziąć mini wzmacniacz stereo np. na TA2020 plus dwie małe kolumny pasywne w stylu Roth Oli 10? Oczywiście wolałbym tańsze niż te Roth, pewnie coś by się znalazło. Jakoś nie mogę się przekonać do plastikowych głośniczków od Creative.
 

DLNJZ

New member
Skoro mój brat pozbył się sprawdzonego zestawu 5.1 ze względu na subwoofer to pewnie nie po to by kupować teraz 2.1 z subwooferem właśnie.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
To ja już nie wiem czego Twój brat chce? Czy monitorów i podłączyc pod wzmak, czy typowych kolumn komputerowych? Ale komputerowe bez suba to będzie kicha z basem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DLNJZ

New member
Głośników 2.0, w zasadzie komputerowych, ale widać, że ciężko coś rozsądnego znaleźć. Dobre opinie są o BOSE Companion 2, ale to koszt 450 zł. W takim wypadku lepiej chyba kupić "wzmacniacz" typu Muse m20 ex2 i dwie małe kolumny pasywne. Ten wzmacniacz zajmuje bardzo mało miejsca, więc spełnia główne założenia. Czytam w necie dużo pozytywnych rzeczy na temat tych wzmacniaczy. Wiadomo, że to badziewia z Chin, ale głośniki komputerowe to też chińskie wyroby.

Czy jakieś tanie, niewielkie kolumny pasywne plus ten "wzmacniacz" Muse m20 ex2 mają szansę dać zauważalnie lepszy dźwięk niż głośniki komputerowe typu Creative Gigaworks T20 II? Czy jest sens podłączać do takiego wzmacniacza kolumny Roth Oli 10, czy może lepiej kupić jakieś tańsze Magnaty, Cantony itd? To nie ma być wypasiony system audio, a coś, co da w miarę przyjemną muzykę w porównaniu do tradycyjnych głośników komputerowych.
 

DLNJZ

New member
Wrockowiacze, dzięki, te akurat znam i już wcześniej wykluczyłem. Po pierwsze strasznie głębokie, po drugie one są średnio estetyczne (subiektywne odczucie).
 

DLNJZ

New member
Dzięki, ale z tymi nowymi modecomami to są jakieś problemy. Myślałem o wersji 56U, ale po pierwsze ten "pilot" badziewny, a po drugie lepiej nie słuchać pisków/buczenia nawet przy wyłączonych głośnikach :)

Dodano: Sprawa zakończona, brat kupił Modecom MC-HF10, które grają znacznie lepiej niż wspomniane i zwrócone Geniusy SP-HF800A oraz Creative T20 II. A do TV szykuje się z jakimś małym pseudo-wzmacniaczem typu Muse M20 EX2 + Roth Oli 10.
 
Ostatnia edycja:

gerus6

Active member
Bez reklam
Jaki masz budżet?
Myślę tak do 1K głośniki mają tylko służyć do PC, (nie gram w gry, nie oglądam filmów na monitorze) ewentualnie coś z you tube, czy lekkie plumkanie muzyki czyli do normalnego użytkowania PC ;)
Dodam jeszcze, że bardzo mi się podoba wygląd tych głośników, oczywiście nie tak jak Twoich ;)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Te Edifiery dobrze wyglądają, ale bez odsłuchu to loteria.
Bose też dobrze gra na biurku, ale są już sporo droższe.
Może dildosy od Harmana (soundsticki)? ;)
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Myślałem nad tym Harmanem, ale nie potrzebuję subwoofera, zamówiłem te Edifery, zobaczę co to za chiński wynalazek ;)
 
Do góry