głośniki satelitarne do amplitunera Denon 2200W / 4100W

misialo_

New member
witam,

na początek proszę o wyrozumiałość jako że jestem totalnym lajkonikiem jeśli chodzi o sprzęt AV.
i jako lajkonik przychyliłem się do sprzętu firmy Denon (choć rozważałem jeszcze niższe modele Sony i Yamaha).

- w wersji econo chcialbym zakupić X2200W
- w wersji power X4100W (tak przy okazji, czym X4100W rozni się od X4200W..?)

i tu pojawia się problem, ponieważ nie mam możliwości ustawienia kolumn podlogowych... jedyna opcja to głosniki naścienne - satelitarne.. dawno temu kupiłem zestaw głośników komputerowych Gigaworks Creative s750..:

(EDIT: niestety, nie mogę dodać linka do tego zestawu głośników)

z tego zestawu pozostały mi wszystkie satelity i centralny (sub juz niedomaga po 9 juz chyba latach uzytkowania)... jak na moje slabe ucho te satelity graja całkiem w porządku (nie jestem wielce wymagajacym sluchaczem) ale chcialbym poznac Wasza opinie na temat jakiejs alternatywy dla tych satelit. czytalem o firmach Polk Audio i Definitive Technology ProCinema - maja podobnie wygladaące zestawy satelit ale nie wiem, czy jest sens kupowac takie glosniki i czy bedzie jakikolwiek uzysk na jakosci dzwieku..(?)

byc moze duzą przesadą jest zestawianie takich glosnikow z Denon'em... w tym układzie proszę o opinie i uwagi...

jesli okazałoby się, ze moje gigaworks'y sa OK to jaki Sub w rozsądnej cenie polecacie do tego amplitunera..?

tak przy okazji mam ponad 40 lat i raczej pasmo slyszalne zawezone w wysokich tonach... nie sadzę, ze jestem w stanie usłyszec cokolwiek powyżej 15kHz...

prosze o opinie...
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
A jaka jest impedancja tych satelitek ?
Zestawianie x2200, a tym bardziej x4200 do tych głośników, to tak jak do traktora podpiąć dziecinny wózeczek.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Tylko kina czy Kino + muzyka?

Co chodzi o te dwa Denony to jest ogromna różnica czy w kinie czy w stereo.
Jednak najpierw musisz sie okreslic do czego bedzie służył w głównej mierze?

- Jaki Metraż?
- Preferencje?
- Specjalne życzenia?
- Budżet

na pewno coś wymyslimy

pzdr
 

misialo_

New member
witam ponownie,

tak mi to troche wygladalo jak traktor z wozeczkiem =)...

ale do rzeczy... juz odpowiadam na zadane pytania..:

- impedancja satelitek to 8 ohm...
- w kwestii podziału kino < - > muzyka to tak 50% na 50% (z drobnym wskazaniem na muzykę)
- pomieszczenie to polączony pokoj dzienny z kuchnia - powierzchnia robocza pokoju to około 30m2
- specjalnych zyczen nie mam, jedynie ograniczenia niepozwalajace mi na zastosowanie kolumn podlogowych (stad te wiszace satelitki na scianach jako jedyna chyba opcja)

- budzet to 7kpln (max 8kpln) zakladajac, ze warto doinwestowac do 4200 i wyrywajac go gdzies w miare tanio...

pozdrawiam..
 

mors111

Active member
Bez reklam
po co Tobie bardzo dobry amplituner do "satelitek"

nie lepiej niższy model i za różnicę kupić "normalne" fronty , potem zbierać do reszty zestawu ?
 

misialo_

New member
po co Tobie bardzo dobry amplituner do "satelitek"

nie lepiej niższy model i za różnicę kupić "normalne" fronty , potem zbierać do reszty zestawu ?

"normalne fronty" - masz na mysli podlogowe kolumny..? w tym pomieszczeniu nie ma takiej opcji niestety... amplituner niech bedzie z zapasem jakby sie cos mialo zmienic choc z pewnoscia nie nastapi to w najblizszym czasie - nie ma takich planow... niestety musze pozostac przy "drobniejszych" glosnikach wiszacych...

pozdrawiam..
 

Rafal7

Banned
Ja na Twoim miejscu kupiłbym ampli X 4100 z tym że zamiast podłączać jakieś badziewne plastiki to kup cztery kolumny podstawkowe, central i suba, jak Ci się lokum zmieni i będzie więcej miejsca to dokupisz fronty na przód a na tył dasz cztery podstawowe i kino 7.1 jak znalazł
 

misialo_

New member
Ja na Twoim miejscu kupiłbym ampli X 4100 z tym że zamiast podłączać jakieś badziewne plastiki to kup cztery kolumny podstawkowe, central i suba, jak Ci się lokum zmieni i będzie więcej miejsca to dokupisz fronty na przód a na tył dasz cztery podstawowe i kino 7.1 jak znalazł

a mogłbyś zaproponować jakieś konkretne modele..?

pozdrawiam..
 

Rafal7

Banned
Melodia Bl 40, Dali Zensor 7,I Heco Music Style 900, Jbl Studio 280
Popatrz na zestawy 5.0 i tam będą właśnie kolumny podstawowe i kolumny centralne do wyżej wymienionych modeli.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Melodia Bl 40, Dali Zensor 7,I Heco Music Style 900, Jbl Studio 280
Popatrz na zestawy 5.0 i tam będą właśnie kolumny podstawowe i kolumny centralne do wyżej wymienionych modeli.

można i tak też oczywiście :

4x Melodika BL20 + central BLC 20 + sub dopasowany do pomieszczenia
 

mors111

Active member
Bez reklam
To ja nie doczytalem i tych 30m2

Tam idealnie pasują froty duże kolumny , nawet Melodika bl40 by się sprawdziła Plus reszta do kompletu
 

katka10

New member
Misialo, przy takim amplitunerze i budżecie to możesz coś więcej niż ujechane przestarzałe satelitki które mimo małych wymagań moga i tak popsuć całą zabawę.
Kolego Wyjaśnij nam dlaczego chcesz wydać ponad 4k na ampli a oszczędzasz na głośnikach?


W pomieszczeniu 30 m to pomysl koniecznieł nad miejscem na Fronty bo w muzyce to one robią kawał dobrej roboty.
Obetnij budżet na ampli z x4100 bo za 3500 powinieneś go dostać lub zmienić wybór na coś godnego uwagi ze stajni HK, Onkyo, a dołóż do kolumn.
Jeżeli faktycznie nie masz miejsca na duże frontowe to tak jak Kapusta radzi- koniecznie pojedź posłuchaj.

A na suba przeznacz ok 2 K bo wtedy dostajesz moc i efekty w kinie, w przeciwnym wypadku zostanie niedosyt i gorsza jakość. Do kina leprze są Suby BASSrefleks np Paradigm Dsp-3100 chyba kolega z forum takiego sprzedaje za 1900
 
Do góry