Głośniki przystosowane do odtwarzania dźwięku DOLBY ATMOS

Saszku

New member
Witam Wszystkich,

Nie widziałem podobnego tematu na forum więc zakładam z myślą, że wiele osób może poszukiwać rozwiązań dla oglądania filmów z tym systemem dźwięku.

Oczywiście sam chętnie poczytam wasze opinie oraz sugestie. Jako jedne z pierwszych z którymi się spotkałem w sieci to :

ONKYO SKH-410 jednak nie miałem okazji posłuchać więc jeżeli ktoś takie posiada to wielka prośba o króciutki opis czy są warte swojej ceny i czy faktycznie dźwięk z nich wydobyty dociera do słuchacza z góry.

Z nieco wyższej półki :
KEF R50 - może ktoś się spotkał z tymi lub miał porównanie do tańszych ONKYO

Zapraszam wszystkich do podawania propozycji zarówno kolumn podłogowych ze zintegrowanymi głośnikami efektowymi jak i ciekawych sufitowych propozycji oraz tych, które możemy dokupić osobno jako uzupełnienie kolumn frontowych.
 
Ostatnia edycja:

Saszku

New member
Całkiem ciekawe rozwiązanie dla ambitnych ale chyba najpierw trzeba żonę wyeksmitować :D

attachment.php
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tematów związanych z Atmosem jest już na forum sporo, nie wiem już w którym pisać. Być może ten się rozwinie. Ja za jakiś czas będę opisywał co i jak. Kolega Nokinomaniak już eksperymentuje, także kilku nas już będzie.
 

Saszku

New member
Ok. to super fakt widziałem całkiem spory temat "DOLBY ATMOS co to" jednak ten założyłem z myślą o zawężeniu do rozwiązań technicznych ;)
 

Saszku

New member
Cześć,

znalazłem w sieci głośniki :

JAMO A 500 (A500) Kolumna surround, czy ktoś miał okazję je testować ?

Miały by zawisnąć na suficie jako efektowe, pytanie czy w niczym nie będzie przeszkadzać, że wszystkie podpięte w zestawie kolumny mam 4 Ohm, a te są 8 Ohm ? i czy nie były by troszkę słabe ?

Co o nich sądzicie bo wizualnie chyba na razie najlepsze jakie znalazłem z tych, które by mogły wisieć na suficie...

Poniżej foto :

kolumna_surround_jamo_a_1119.jpg
 
Ostatnia edycja:

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Witam,

Też szukam rozwiązań sufitowych, ale nie pod ATMOS bo nie mam takiego ampli, ale pod rozszerzenie strefy surr ... I znalazłem to tak na szybko bez specjalnego wgłębiania się w temat:
Taga Harmony TCW-300R
lub TCW-500R lub 550R
Magnat Interior IC62 lub 82


Podpowie ktoś coś w tej materii ??

Pozdr
 

Saszku

New member
Co sądzicie o głośnikach MAGNAT Interior ICQ 262 jako głośniki efektowe Atmos w zestawieniu z Audio Pro Avanto 5.0 ? Ewentualnie może ktoś poleci coś innego ? Czy dobierając głośniki powinienem szukać głośników z impedancją 4 Ohm jak reszta zestawu czy mogę szukać również wśród 8 Ohm ?
 
Do góry