głośniki przy suficie Dali czy Bose

xlbravo

New member
Witam,

Chcialem poprosic o rade w ustawieniu glosnikow w dosyc nietypowym ukladzie pokoju.

Generalnie poniewaz pomieszczenie jest malo ustawne, a ja raczej chcialbym ukryc system audio niz wyciagnac go na glowny plan, myslalem o malych, ale wydajnych glośniczkach jak Bose lub np. Dali. Myslalem o podwieszeniu ich jakos pod sufitem bo wtedy moge to zrobic w kazdym miejscu (tak zeby nie zaslanialy okien i zebym sie o nie nie potykal przy kazdej okazji).

Bede bardzo wdzieczny za podpowiedzi w ponizszych sprawach:
- czy wieszanie pod sufitem moze miec jakis znaczacy negatywny wplyw na odbior? Czy wtedy srodkowy glosnik tez wieszac pod sufitem? Tylne teoretycznie moga byc na stojakach, tylko z przednimi jest problem...
- czy w takie firmy jak Dali czy Bose warto inwestowac? (jezeli tak to ktora z nich? jezeli nie to jakie sa alternatywy w mniejszych gabarytach?)

Pozdrawiam wszystkich,
Kamil
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zapytałem specjalistów jednych z najlepszych na świecie na targach w Las Vegas. I zaskoczyli mnie odpowiedzią. Myślałem że nie mogą być wysoko wieszane.
Otóż mogą.
Nawet mieliśmy specjalny pokaz Firmy Dolby która właśnie prezentowała jakość dźwięku z głośników podwieszonych pod sufitem. Co do wyboru marki i konkretnych modeli to zależy jakie masz potrzeby ?
 

xlbravo

New member
Dzieki za info - czy wtedy wszystkie glosniki wieszac pod sufitem, czy np. jezeli jest mozliwosc postawienia tylko tylnych na podlodze to sprobowac?

no i co z centralnym glosnikiem - ma sens zeby byl nizej (bo moze byc) czy wtedy juz razem ze wszystkimi?

Jezeli chodzi o cel to filmy 60%, muzyka 30%, normalna telewizja 10%. Czy Dali daja rade tak jak Bose, czy to raczej tania imitacja?
 

pkomp

New member
wieszasz wszystkie i musisz je tylko nakierować na słuchacza - nie jest to tak dobry efekt jak kolumny umieszczone na wysokości głowy ale daje radę
BOSE w tym wypadku ma lata doświadczenia - ta firma specjalizuje się w takich instalacyjnych głośnikach

myslałeś może o jakimś harman kardon HKTS?i postawieniu na eleganckich stojakach?
 
Do góry