Głośniki ponad 10-cio letnie, nowy wzmacniacz stereo - czy to ma prawo zadziałać?

JohnC

New member
[FONT=&quot]Cześć, niezmiernie miło mi wszystkich powitać.[/FONT]
[FONT=&quot]Czytam ostatnio o sprzęcie audio i im więcej wiem, tym bardziej nie wiem co zrobić.[/FONT]
[FONT=&quot]Kiedyś dawno dawno temu, poczyniłem zakup: [/FONT][FONT=&quot]Onkyo TX-SR603E (tu chciałem dodać link ale za mało mam postów) + głośniki Tannoy Fusion 4 cały zestaw do kina domowego (i podobnie nie mogę zamieścić linku o głośniach)[/FONT]

[FONT=&quot]Chodzi o to, że czasy się zmieniły i potrzeby również. Przyszła chęć posiadania czegoś sieciowego AirPlay i takie tam. Nie jestem audiofilem, lubię posłuchać starego dobrego rocka (Nirvana, Aerosmith). Pokój ma około 38m2. Kino domowe nie jest już mi potrzebne. Zacząłem rozglądać się za jakimś amplitunerem stereo w cenie około 3tys zł.[/FONT]
[FONT=&quot]Pytanie mam do osób, które śledzą trendy, technikę audio i przede wszystkim znają się na tym - czy moje stare głośniki (mam na myśli tylko frontowe), będą chciały zagrać z czymś takim jak Marantz NR1200?[/FONT]

[FONT=&quot]Nie jestem z tych osób, co zabiorą głośniki pod pachę, pojadą do salonu i będą się wsłuchiwać w brzmienie basów. Słucham radia internetowego, Spotify, Tidal i chciałbym wiedzieć, czy takie połączenie starych głośników z nowym wzmacniaczem ma w ogóle sens? Oczywiście nie chodzi o to, żeby coś tam tylko brzęczało, chciałbym zachować przynajmniej to co daje 603 tylko w bardziej funkcjonalnym dla mnie wydaniu. Na przykład moc - pokój mam spory - podają, że 603 na kanał ma 125W, Marantz 75W. Znam bardzo ogólnie termin skuteczności głośników, ale tak praktycznie z wiedzy fachowców, czy jak usiądę przed tym sprzętem to nie wyjdzie, że to gra jak stara szafa grająca? Rzadko udawało mi się w 603 brać moc na maksa bo to i zniekształcenia już nie pozwalały, więc może te 75W w Marantz dałoby radę?[/FONT]


[FONT=&quot]Mam jeszcze jedno pytanie - z takich internetowców jak Marantz NR1200, Yamaha R-N803D, co byście jeszcze polecili? W przypadku Yamahy problem jest prozaiczny, dokładnie tak samo jest ze starą moją 603, remont był w domu i w mebel na wysokość nie wchodzi, ale rozważam tę możliwość, choć bardziej praktycznie Marantz wychodzi.[/FONT]


[FONT=&quot]Z góry dziękuję za sugestie.[/FONT]

[FONT=&quot]js[/FONT]
 

miroski

Member
Skoro głośniki zostają to co za problem zamówić amplituner i sprawdzić. Jak się nie spodoba to zwrócisz. Nie jest to tak kłopotliwe jak w przypadku dużych kolumn. Mocowymi cyferkami się nie sugeruj. Ten Marantz pewnie zagra lepiej i mocniej niż stare Onkyo.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli kolumny są sprawne to oczywiście gra będą jak najbardziej - tutaj zasadniczym problem nie są lata tylko kondycja fizyczna kolumn
 
Do góry