Głośniki na Mikołaja :-) Co kupić...?

saintkrusher

New member
witam!
Monitorki juz graja!!!!!!!! Zakup mysle ze w tym przedziale cenowym nic lepszego sie nie znajdzie, przynajmniej tak mowia wszyscy znawcy tematu, ja sie do nich nie zaliczam a tylko stwierdzam ze graja super!!! Jest i dynamika i miekki basik i wygladaja tez bardzo dobrze.
 

tewje

New member
Emocje już opadły? ;-) To napisz coś więcej! Zestaw MA MR 5.0 jak mniemam oparty jest MR6+MR1+MRcenter. Czy tak? Jaki kolor: walnut czy black? Miałeś wybór? Jeżeli nic nie pokręciłem podpięty do Denona AVR-1611? Jak sprawują się głośniczki przy cichym słuchaniu i w łagodniejszych klimatach? Może jakieś fotki? Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam!
 

d@miano

New member
Jak tam te nowe MA? Dają radę MR6? Prośba do osób, które je słyszały i mogą porównać do BX6, żeby się wypowiedzieli czy warto? Cena za zestaw 5.0 jest rewelacyjna!
 

bidus

New member
Wiatm
Mój pierwszy post, zarejestrowałem się aby podzielić się wrażeniami z odsłuchu Mr6.Kupiłem w zeszłym tygodniu , miałem brać Rubicon rp36 ale trafiły mi sie MA w bardzo dobrej cenie więc się długo nie zastanawiałem.Nie zabardzo znam sie na sprzęcie tzn miałem kilka różnych wzmacniaczy i kolumn ale gł tanie sprzęty sam cos skladałem.Moje MA graja z Pioneerem 808 i CD Pioneer 605 na kablach KLotza i jako poczatkujący jestem bardzo zadowolony. Bardzo głęboki bas i jest tego basu dużo ( pojawił się problem z dudnieniem tzn z rezonansem w pomieszczeniu ale po odsunięciu od bocznej narożnej ściany o jakieś 1,5 m się uspokoiło).Średnica fajna wydaje mi się ,że dobrze zgrana tzn ja nie zauważyłem jakichś dziur w paśmie.Co do wyskoich tonów to troszke mam wrażenie, że jest ich mało tzn niby wszystko jest na miejszcu ,wszystko słychać ale mogło by być tego więcej ( z tym ,że jak wcześniej pisalem do tej pory mialem gł kontakt z tańszymi kolumnami i może to skrzywienie od tytnowych kpułek Tonsila które dzwięcza metalicznie niekoniecznie wiernie oddając muzyke).Kolumny prezentują się ładnie , sa w czarnej okleinie (niestety nie mialem tu wyboru moglem brac te albo doplacic sporo za inną bo musialbym kupić normalnej cenie).
Jesli macie jakies pytania co do tych kolumn chętnie odpowiem .
pozdrawiam wszystkich forumowiczów
 

bidus

New member
Jeszcze jedno porównania do br6 niemam bo ich nie slyszałem ale zastanawialem sie nad mr4.Z moich spostrzeżeń Mr4 też grały bardzo podobnie do MR6.Różnica to gł Mr6 więcej basu i bardziej miekko grały.Niepamiętam dokladnie ale z opisu mr6 zchodzą troche niżej i to słychać.Pozatym Mr4 mają większą skuteczność o chyba 3 db.Generalnie graja podobnie ale w związku z wielkością pomieszczenia 27m2 wziołem 6 bo większe i mocniejsze i nie żałuje bo jw a rożnica w cenie wyszła mi cos ok 200 zł
 
Do góry