Głośniki komputerowe VS Kino domowe

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Na początku wersja skrócona całego tematu : Chce prawdziwe kino domowe, które da mi jakość lepszą od wszystkich modeli głośników komputerowych razem wziętych, tak od soundsticków, z906 logitecha, jak i nawet edifierów 760.

A teraz przejdę do rzeczy :)

Witam drodzy koledzy, temat głośników komputerowych Vs kino domowe wydaje się prosty, a odpowiedz jedna :). Sam jednak chciałbym dowiedzieć się, jaką kwotę należy przeznaczyć, aby jakość kina domowego przerosła jakość głośników komputerowych. Ja w odróżnieniu do VIDEO nigdy wcześniej jakoś nie interesowałem się AUDIO, nie jestem audiofilem i nie znam się na rzeczy. Zauważyłem jednak, że w miarę jak kupiłem parę modeli głośników komputerowych, to zacząłem "wybrzydzać" w jakości dźwięku. Wpierw zacząłem od "byczków" za 50 zł :), i z tamtej perspektywy czasu wcale nie zauważałem, że one bardziej bzyczały niż grały :). 7 lat temu kupiłem jednak głośniki komputerowe JBL/HarmanKardon SOUNDSTICK, i tu nagle doceniłem czystość dźwięku przy dużej głośności, w dodatku pojawiły się tony średnie i niskie, dźwięki, których wcześniej nie zauważałem :). 2 Lata temu kupiłem natomiast Logitech Z906, a więc zestaw 5.1. Myślałem, że tanim sposobem te logitechy dadzą mi namiastkę kina domowego... i faktycznie dały, ale jedynie przy filmach :). Jednak sama muzyka to inna historia, już nawet w starciu z tymi starymi soundstickami zacząłem dostrzegać pewne mankamenty. Przede wszystkim te logitechy grają właściwie samymi tonami wysokimi, ZERO NISKICH i chyba zero ŚREDNICH, dźwięk gitary brzmi jak gdyby go nie było :), zupełnie inaczej grały te JBL/HarmanKardon SOUNDSTICKS pomimo nawet znacznie mniejszej mocy "W". Ten stan rzeczy sprawia, że chce kupić zestaw 5.1, który dałby mi jakość, na którą bym już nie narzekał, chciałbym aby każdy głośnik podstawkowy grał lepiej niż nawet jak te soundstick. Szwagier ma tanie kino domowe yamahy, za cały zestaw z ampli dał 2000zł, i głośniki z tego zestawu nadal nie imponowały w starciu z tymi soundstickami, rozumiem więc, że na całość będę musiał przeznaczyć znacznie więcej jak 2 tyś.


Teraz na rynku istnieje jeszcze zestaw komputerowy "edifier s760d" w cenie za 2300zł. Jest to też system 5.1 ze swoim wzmacniaczem i dekoderami DD i DTS. Wiara niby pisze, że podobną jakość dźwięku uzyskuje się dopiero na zestawach kina domowego za 4 tys zł. Mi jednak wydaje się to coś naciągane aby tak tani zestaw grał lepiej od dedykowanych rozwiązań, więc zacząłem czytać recki tych edifierów, o na jednym portalu opisano właśnie, że te głośniki wciąż nie grają rewelacyjnie jeśli o średnie pasmo chodzi, a ja nie chce kupować następnego kota w worku po tym logitechu, tym bardziej za ponad 2 tyś zł. Wolę już dołożyć i być zadowolonym, jednym słowem chce prawdziwe kino domowe, które da mi jakość lepszą od wszystkich modeli głośników komputerowych razem wziętych, tak od soundsticków, z906 logitecha, jak i nawet tych edifierów 760.


Zupełnie nie wiem, ile taka zabawa będzie kosztować, jednak ja skomponowałem sobie coś takiego, zestaw bardzo drogi jak dla mnie, ale raczej powinien już deklasować te głośniki komputerowe. Jak będzie trzeba to będę w stanie na niego tyle wyłożyć jeśli mam być zadowolony:


4x głośnik podstawkowy Wharfedale Diamond 10.2
- 429zł za sztukę, koszt łączny 1716zł. Nie mam za bardzo miejsca na duże kolumny wolnostojące, a te małe kolumienki podstawkowe mają głośnik średnio-nisko tonowy, więc chyba wreszcie gitara brzmiałaby jak należy?


głośnik centralny Wharfedale Diamond 10 CS
-koszt 549zł

Subwoofer Wharfedale 10 MX-sub
Wpierw myślałem zostawić subwoofer logitecha z906, ale po pierwsze sam nie wiem, czy dałoby radę podłączyć go do normalnego amplitunera, a po drugie ten logitech czasem dziwnie "dudni" i przeciąga się przy muzyce, tak jak gdyby bass był za wolny i nie wyrabiał się. Wolę więc od razu kupić nowy subwoofer, a może bass będzie jeszcze lepszy
Wharfedale 10 MX-sub wydawałby się prostym wyborem, gdyż to ten sam producent jak od głośników podstawkowych, koszt 1199zł. To byłby już chyba lepszy subwoofer od tego z zestawu logitecha ?

AMPLITUNER Denon AVR-X2000,
-koszt 2095zł

Przy ampli będzie mi zależeć, aby ten miał wejście HDMI z przodu obudowy, amplituner każdy uważa za bardzo ważną część systemu AUDIO, więc koszt 2095 zł jestem w stanie zaakceptować, gdyż taki amplituner zostałbym ze mną na długi czas. Również czy możecie się podzielić wytycznymi, według których kupujecie amplitunery ? Co przy nich jest najważniejsze, na co patrzycie ? sama moc "W" oferowana na wyjście głośnikowe? Czy może są jakieś "ficzery" w konkretnych modelach, które warto by mieć ? Czy może poszczególne amplitunery różnią się aż tak znacznie oferowaną charakterystyką dźwięku?

Koszt za wszystko wyniósłby mnie 5559zł. Myślałem jeszcze nad głośnikami JBL (wszakże z JBL soundsticks jestem zadowolony) z serii ES 20/25/30 ale doczytałem opinie ludzi, że te głośniki eksponują za bardzo tony wysokie.

Drodzy koledzy, chciałbym usłyszeć teraz Wasze propozycje, dokładnie interesowałyby mnie dwie ceny. Pierwszą minimalną cenę takiego zestawu, który da lepszą jakość dźwięku od tych głośniczków komputerowych, a druga cena to niech już będzie dotyczyć znacznie lepszego zestawu, z którego nawet Państwo bylibyście zadowoleni, byle tylko nie była to cena absurdalna, cena max drugiego zestawu nie powinna przekroczyć 10 tyś zł.
 
Ostatnia edycja:

sebol81

New member
W jak dużym pomieszczeniu ma grać zestaw?

Powiem Tobie, że ten zestaw audio komputerowy Logitech'a (lub Edifiera 760) wbrew pozorom nie jest taki kiepski jak wielu mogłoby się wydawać. Wiem co to potrafi i powiem, że nowy zestaw tradycyjnego kina za 5 tysięcy już raczej Ciebie nie zadowoli :) Gdybym miał małe pomieszczenie rzędu 9m nawet nie zawracałbym sobie głowy z wymianą sprzętu.

Ale jeśli pomieszczenie jest większe i miałby to być zestaw na lata - to brałbym amplituner Denona X4000 lub Onkyo 818/828 (Onkyo lepiej zagra basem).
Co do kolumn - to teraz jest tego tyle na rynku, że ciężko coś doradzić :)
Co do suba - to ten zaproponowany przez Ciebie zagra podobnie do tego z zestawu Edifiera - tu byś musiał trochę wyżej celować.
 
Ostatnia edycja:

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Dzięki Seba za odpowiedz. Pokój mam 4x3m, a więc niezbyt duży. Mam jeszcze co prawda 2'gi pokój, 2x większy ale póki żyją jeszcze rodzice to służy on za pokój gościnny dla nich, oglądają tam "telenowele" i inne tragiczne rzeczy, a pod to nie będę zmieniał tam sprzętu audio/video :D.

wbrew pozorom nie jest taki kiepski jak wielu mogłoby się wydawać
Zestaw Edifiera pewnie gra lepiej od z960, ale nawet mimo wszystko te tanie JBL/harmankardon soundstick które mam od 7 lat nie mają problemów z wyciszeniem średnich tonów, tak jak właśnie te logitechy. Nie jestem audiofilem, ale akurat te różnice w braku średnich tonów nie mogę zaakceptować przy tych z960 :(. Swoją drogą doczytałem właśnie, że ten "wzmacniacz" logitecha odcina całe pasmo niskie i część średniego i kieruje je tylko do głośnika subwoofera, a więc zaczynam już rozumieć, czemu te logitechowe satelity grają tak bez "zarysu". Dodam jeszcze, że subwoofer logitecha nie wypełnia mojego pokoju idealnie. Niezależnie od umiejscowienia subwoofera, to w centralnym punkcie pokoju bassu jest mało, jest go natomiast dużo po rogach pomieszczenia, więc jak się usiądzie bardzo nisko lub na kanapie to go słychać wyraźnie, ale już siedząc po środku pokoju bassu jak gdyby nie było :p. Wtedy jeszcze bardziej zauważam, że te satelitki grają tylko wysokimi tonami. Zdecydowanie nie jest to dźwięk, który uznałbym za coś dobrego i takich negatywnych wrażeń nie miałem przy użytkowaniu tych JBL soundsticks. Na soundstickach puściłem nagranie David Bowie - Heroes dzwięki instrumentów jak i głos samego wykonawcy są zarysowane i dla mnie bardzo wyraźne, na logitechu nie mam tego :(, głos Davida Bowie jest cichy, a instrumenty nie istnieją. Natomiast te logitechy sprawdzają się przy "dyskotekowym" rytmie, tu nie mam zastrzeżeń :)

Odnośnie Denon X4000 to czy mógłbyś mi wytłumaczyć, co takiego lepszego znajdę w nim względem X2000? Temat amplitunerów jest dla mnie zagadką. Czy np. będę mógł w przyszłości podłączyć jeszcze większe kolumny/głośniki czy coś w tym stylu? Ja myślałem, że już model x2000 denona który to sobie wybrałem będzie więcej jak wystarczający aby pokonać te edifiery, cena 2 tyś jest już nie tylko 2x większa od tych najtańszych modeli amplitunerów na allegro czy ceneo, co był to już koszt jak za CAŁY zestaw głośników edifiera :). Ten AMPLITUNER x4000 który poleciłeś ma natomiast cene jeszcze 2x taką, czyli aż 4 tyś zł :). Czy naprawdę bez wydatku 4tyś zł na sam amplituner głośniki podstawkowe które zasugerowałem nie zagrają lepiej od tych edifierów? Jeśli powód będzie dobry i faktycznie opłaca się dozbierać do tego x4000, to rozważę taką możliwość, gdyż przez te wszystkie lata zmian TV nauczyłem się jednego "lepiej dopłacić i być zadowolonym, niż zapłacić taniej a nawet nie mieć ochoty używać nowego nabytku".

Co do suba - to ten zaproponowany przez Ciebie zagra podobnie do tego z zestawu Edifiera - tu byś musiał trochę wyżej celować.
OK, jeśli sub zagra podobnie, to może coś droższego, np llipsch SYNERGY SW450? Być może nawet jakiś REL lub Velodyne? Te firmy zajmują się tylko subwooferami, więc raczej nie powinny mieć problemu z pokonaniem suba z zestawu edifiera ? AMPLITUNER wybrałem jak za cenę całego zestawu edifiera, głośniki podstawkowe to 429zł za sztukę, a sam subwoofer rela czy velodyne to będzie następne 2 tyś :). Jeśli mam przeznaczyć tyle pieniędzy na coś, co i tak nie zagra lepiej od edifierów, to może faktycznie tracę tylo czas i wystarczy kupić edifiery. No to by było aż niewiarygodne aby tak tani zestaw oferował jakość kina domowego za 3 razy tyle.

Acha, czy porównywałeś zestaw logitecha z906 do tych edifierów s760d ? Te edifiery spodziewam się, że grają lepiej, ale jak ze średnimi i niskimi tonami ? Też są odcięte na satelitach, czy słychać je już normalnie?
 
Ostatnia edycja:

sebol81

New member
Hmm, to faktycznie pokoik niezbyt duży.
Kolumny podstawkowe tutaj jak najbardziej będą dobrym wyborem.
Mały pokoik, to warto pokusić się o subwoofer w obudowie zamkniętej - taki subik ładnie zagra w muzyce, wspomoże kolumny podstawkowe i w kinie też będzie ok. Jest mała powierzchnia, to nie musi być konkretne urządzenie, a co za tym idzie nie będzie drogie - tutaj warto posłuchać urządzeń REL'a i Velodyne.
Co do amplitunera - im wyższa seria, tym większa moc. Im większa moc, tym kolumny lepiej zagrają.
Mimo małego pomieszczenia, poważnie zastanowiłbym się nad tym X4000 lub 818/828 (nowszych Onkyo nie brałbym już pod uwagę, bo są konkretnie "wykastrowane" w środku).
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Ten x4000 który podałeś widnieje już jako produkt wycofany ze strony denona, a jest zastąpiony przez x4100 z systemem DolbyAtmos, tyle że w cenie 6,5 tyś zł. Właśnie czytam o tej technologi i cały concept bardzo mi się podoba.

Cóż obecny pokoik nie jest duży, jednak w niedalekiej przyszłości przewiduje różne możliwości, prawdopodobnie mogę zmienić mieszkanie na takie, które wybuduje sobie sam, mam bardzo dużą działkę. Tak więc przy kupnie amplitunera mogę brać pod uwagę technologie, które wykorzystam przy "większym" pokoju.

Płacąc dziś 4 tyś za model x4000, to trochę byłoby mi żal że płacę tyle, a i tak miałby to być model wybrakowany z dolby atmos, coś mi mówi, że niedługo większość filmów będzie zawierać takie audio jak dolby atmos. Wolę więc kupić coś "taniego" i dozbierać do x5200 lub nawet x7200 (lub jego następcy). Chyba nawet takie amplitunery za 1000zł powinny zaoferować lepszą jakość dźwięku jak wzmacniacz edifiera wbudowany w te uniwersalne głośniki :), a już ten x2000 to raczej na pewno, tak przynajmniej mi się wydaje :).
 
Ostatnia edycja:

sebol81

New member
Według mnie Denon z serii 4*** jest wart 4 tys zł i ani złotówki więcej. To samo tyczy się Onkyo z serii 8**. 2,5 tyś dodatkowo za Atmosa - tutaj już musisz sobie sam odpowiedzieć czy tego potrzebujesz, czy w przyszłości zamierzasz babrać się z głośnikami sufitowymi, czy też nie :)
Jak dla mnie poprawnie zestawienie kolumn 5.1 w pomieszczeniu jest w zupełności wystarczające.
Ta nowa seria Denona to jest względna nowość, także przez najbliższe miesiące kupując ten sprzęt przepłacisz za niego :)
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Nie przesadzaj z tym X4000 na taki mały metraż! Mniejszy model już dałby radę dynamicznie napędzić także kolumny podłogowe. Wyżej niż X-3100 nie ma sensu a lepiej budżet skupić na kolumnach.

Dali Zensor 5 (lub 3) + Central + Zensor 1 (lub 3) na boki w zależności od elastyczności budżetu i będzie dobrze bez suba na tych 12m2. A przynajmniej na początku bym go nie kupował i sprawdził jak gra po kilku tygodniach (jak głośniki się dotrą).
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z Atmosem będziesz miał o wiele lepsze wrażenia, to nie podlega dyskusji, a filmy (bez Atmosa) odpalasz z DSU, poczytaj o tym.
Chyba już ze setka osób opisała wrażenia na zagranicznych forach, a wypowiedzi masz już prawie 20 tys. i dotyczą tylko Atmosa.
Lepiej też wypada x.x.4 jak x.x.2
Jak ampli brakuje końcówek, to dokupujesz tani wzmacniacz i po problemie.
Też jest to szeroko opisywane. Nie baw się w żadne półśrodki, albo atakujesz budżetówkę, albo coś konkretnego.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Nie przesadzaj z tym X4000 na taki mały metraż! Mniejszy model już dałby radę dynamicznie napędzić także kolumny podłogowe. Wyżej niż X-3100 nie ma sensu a lepiej budżet skupić na kolumnach.
Utwierdziłeś mnie w przeczuciu co do tego X4000. Jednak tak czy inaczej model X4000 odpada, podjąłem teraz decyzję, że nie kupię żadnego drogiego amplitunera bez dolby atmos, tak jak pisał Armanig, jak już będę wydawał konkretną sumę, to nie chce bawić się w żadne półśrodki. Głośniki zawszę będę mógł zmieniać w przyszłości, drogi amp chce kupić raz i niech zostaje ze mną na bardzo długo.

Co ciekawe, przy specyfikacji nowszych modeli Denona zauważyłem, że standaryzują je dopiero teraz pod format 4K. Te nowsze denony mają już np. HDMI 4K 50/60hz i przy systemie 4:4:4 (a samo to baaaardzo przyda się przy sygnale z kompa), a kto wie co jeszcze wymyślą gdy BD 4K będzie miało swoją premierę. Być może na te wszystkie HDRy i inne ficzery trzeba będzie nowsze hdmi czy coś w tym stylu, wolę poczekać z kupnem drogiego i dobrego amplitunera, a teraz kupić coś naprawdę taniego na "przeczekanie". Wierzyć mi się nie chce, że amplituner nawet za 1000zł da słabszy dźwięk, jak te edifiery :), a to powinno wystarczyć do czasu kupna wypasionego ampa pod dolby atmos.

Ta nowa seria Denona to jest względna nowość, także przez najbliższe miesiące kupując ten sprzęt przepłacisz za niego
To na pewno, ten atmos jest nowością.

Dali Zensor 5 (lub 3) + Central + Zensor 1 (lub 3) na boki w zależności od elastyczności budżetu i będzie dobrze bez suba na tych 12m2. A przynajmniej na początku bym go nie kupował i sprawdził jak gra po kilku tygodniach (jak głośniki się dotrą).
Dali zensor 3 na fronty mogę brać pod uwagę, poczytam o nich, dzięki. No za taką cene raczej powinny już zagrać lepiej od tych edifierów:)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A bedziesz miał te dodatkowe głośniki sufitowe pod Atmosa? Jeżeli nie, to nie wiem czy jest sens traktować to jako kryterium wyboru? Na ten metraż proponuję fajne monitory. Nie wiem jakim budżetem dysponujesz, ale mozna też pomysleć o dodatkowym wzmacniaczu stereo, który da lepszą jakość w muzyce. Co do Denona i Onkyo, to też bym nie brał serii 4xxx czy 8xx. Jeżeli już to seria 3xxx i 7xx spokojnie starczą. Najlepiej jak byś mniej/więcej okreslił budżet, to bedzie wiadomo co polecać?
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Najlepiej jak byś mniej/więcej okreslił budżet, to będzie wiadomo co polecać?
W pierwszej wypowiedzi zapytałem o cenę zestawu, który dałby mi już lepszą jakość dźwięku, aniżeli te komputerowe edifiery 760d (a tym bardziej logitechy z960 czy JBL soundsticks). Ludzie zawsze się śmieją z jakości głośników komputerowych, to też myślałem, że spokojnie wystarczy do tego amplituner za 1 tyś zł, a tym bardziej taki za 2 tyś (jak x2000), + głośniki typu Wharfedale Diamond 10 plus jakiś sub na poziomie reszty głośników. Sam zestaw który skomponowałem, to była cena 5500zł, i właśnie tak do 6 tyś byłbym w stanie dać, jest to przecież i tak znacznie większa kwota niż koszt głośników edifiera (około 2000zł). Nie jestem jakimś audiofilem, ale brak średnich tonów w głośnikach logitecha z960 po prostu mnie irytuje, nawet względem moich starych JBL soundsticków dzwięk z tych z960 wydaje mi się strasznie wybrakowany ze średnich tonów przy takiej muzyce jak np. David Bowie - Heroes, jego głos stał się jakiś taki niewyraźny, gitara przytłumiona (i jest to chyba rezultat ucinania części pasma średniego, które wzmacniacz logitecha przekazuje tylko do subwoofera, tak mniej więcej doczytałem na zagranicznym forum). Tak więc, nie jestem audiofilem, ale braki przy tych logitechach zdecydowanie słyszę :p, tak więc chyba do końca głuchy nie jestem i chcę coś lepszego :p

Tu jednak dowiedziałem się, że za sam amp najlepiej jak bym dał 4tyś :). Zacząłem później też czytać o specyfikacjach tych amplitunerów i stwierdziłem, że ja nie wydam aż tyle pieniędzy na x4000, jak mam być i tak nie zadowolony (brak atmos, a więc ficzeru, który będzie pewnie dostępny przy wielu nowych filmach, a przede wszystkim brak pełnej specyfikacji HDMI pod 4K 4:4:4). Najlepiej więc będzie, jak na odpowiedni i wypasiony amplituner dozbieram, technologie atmos może już nie trzeba będzie tak przepłacać, a format 4K przez HDMI ustandaryzuje się już ostatecznie gdy już wejdzie BD 4K. Jednak na najbliższe 2-3 lata amp za 2 tyś jak x2000 chyba powinien mi starczyć aby pokonać jakość głośników edifiera? No nie chce mi się wierzyć, aby amp za aż 2 tyś zł miał w sobie takie dziadostwo, które byłoby gorsze od wzmacniacza edifiera wmontowanego w edifierowe głośniki :p, przecież te głośniki edifiera to cały zestaw za 2 tyś zł :p, sam ten amp denona x2000 tyle kosztuje
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Stary, bo nikt konkretnie Ci nie odpowie na pytanie co do jakości. Nie wiem jakiej jakości oczekujesz, bo nie mialem tych kolumieniek komputerowych, i jak jesteś osluchany? Czasami nie trzeba kupować bardzo drogiego sprzetu, tylko dobrze skonfigurować ten tańszy pod swoje ucho. Uważam że jeśli chodzi o kino i muzykę stereo już fajnie grają zestawy w cenach powiedzmy 2-2,5k amplituner, 3 - 3,5k kolumny i 1500-2k subwoofer. BD to już sprawa drugorzędna, bo koszt paru stówek. W tych kwotach możesz dobrać zestawy grające z goła calkiem odmiennie, od spokojnych i bardziej ułożonych kolumn do tych grających skrajnie i dynamicznie. Subwoofery też są różnej konstrukcji i tez należy je dobrac pod metraż, akustykę i wlasne preferencje. Ja mógłbym tak na szybko Ci polecić np. Marantz 5008 + Paradigm Monitor Mini + REL T5. Na każdym z elementów można jeszcze zjechać z ceny. Równie dobrze można też kombinować z niewielkimi podłogówkami np. Melodika BL 30, MA BX5, ale też nie wiem czy masz miejsce żeby je odsunąć te 25cm od ściany i jak to się sprawdzi w tych 12mkw? To są tylko takie przykłady, bo Paradigm i MA to zupełnie odmienne brzmieniowo kolumny.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
przecież te głośniki edifiera to cały zestaw za 2 tyś zł :p, sam ten amp denona x2000 tyle kosztuje

Błędne myślenie.
Uderz do jakiegoś salonu i odsłuchaj kilka zestawów, a najlepiej zabierz tam te swoje zabawki.
To nie jest też tak, że kupisz ampli, skrzynki i pozamiata wszystko.

Miałem kino plastikowe, tanie (1k) grało o niebo lepiej od 2x droższego (mimo pozytywnych bredni na forach), wiem już, że nigdy nie kupiłbym takich plastików bez odsłuchu, były też logitechy, soundsticki (te dalej mam), czy w końcu H/K GLA55 z których korzystam codziennie i nie zamieniłbym ich na nic innego. Bazując na tym, mogę powiedzieć jedno, albo będziesz piał z zachwytu, albo będzie w najlepszym wypadku podobnie, ale na pewno nie dostaniesz gwarancji, że po wymienia będzie o wiele lepiej, a lepiej, to nie znaczy głośniej.
Masz mały pokój, problem z akustyką (sub - tutaj zrób jeszcze test "na czworaka"), swoje przyzwyczajenia i konkretne oczekiwania. Za dużo tego, odsłuch i porównania, najlepiej w domowych warunkach , to podstawa.
Sprzęty typu Z5500 są idealnie zestrojone, nie są to audiofilskie brzmienia, ale to pewnik i masz na dzień dobry fun, a jak się przesiądziesz na skrzynki/ampli, które w teorii są lepsze, a u Ciebie zaczną dudnić i wydobywać męczące dźwięki, to zrozumiesz o czym mówię.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
albo będziesz piał z zachwytu, albo będzie w najlepszym wypadku podobnie, ale na pewno nie dostaniesz gwarancji, że po wymienia będzie o wiele lepiej
Czyli jednak nawet ten zestaw za 6 tyś to też można uznać za budżetówkę :D. Twój tok myślenia rozumiem, więc najlepiej chyba zrobię... jak nic teraz nie kupię i dozbieram do czegoś za 10 tyś czy nawet więcej. W okresie letnim zarobi się sporo pieniędzy, a ja wolę zapłacić za jakość, nie chce kupować teraz półśrodków z których miałbym być i tak niezadowolony.

Masz mały pokój, problem z akustyką (sub - tutaj zrób jeszcze test "na czworaka"),
Jednak tego problemu z akustyką nie dostrzegałem na soundstickach, nawet w środku pokoju. Te satelitki logitecha grają właściwie tylko tonami wysokimi i to jest chyba główny problem, cały system logitecha bazuje za bardzo na tym subwooferze, a nie w każdym miejscu pokoju sub brzmi u mnie tak samo, więc wady tych satelitek wychodzą jak na dłoni. Wydaje mi się, że kolega rafa@rafa bardzo dobrze mi poleci te głośniki podstawkowe, ten model Dali 3 jak czytam ma głośnik niskotonowy i wszelkie opinie chwalą je za dobry bass, 4 takie głośniki plus centralka raczej spokojnie powinna wypełnić mój pokój tonami średnimi i niskimi
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czyli jednak nawet ten zestaw za 6 tyś to też można uznać za budżetówkę :D. Twój tok myślenia rozumiem, więc najlepiej chyba zrobię... jak nic teraz nie kupię i dozbieram do czegoś za 10 tyś czy nawet więcej. W okresie letnim zarobi się sporo pieniędzy, a ja wolę zapłacić za jakość, nie chce kupować teraz półśrodków z których miałbym być i tak niezadowolony.

Zebyśmy się zrozumieli ;) zestaw za 6k powinien zdeklasować jakiekolwiek zestawy "komputerowe", tyle że w Twoim pomieszczeniu i problemach akustycznych, może się okazać, że będzie tylko "trochę" lepiej, albo (jak już wspomniałem) sprzęt który rozwija skrzydła w innych warunkach, u Ciebie może nieprzyjemnie dudnić. Chcę Ci tylko dać sygnał, żebyś miał to na uwadze. Owszem, jak podkręcisz gałe, to szklanki pospadają, ale nie o to w tym chodzi. Te wszystkie zestawy komputerowe grają niemal zawsze pełna parą, ot chociażby chwalone przez Ciebie SoundSticki. Natomiast żle dobrany zestaw ampli/skrzynki + problem z akustyką (przy mocniejszym sprzęcie, będzie jeszcze gorzej) może dać mniej frajdy, jak wspomniany przykładowy Z5500.
Jak chcesz mieć na już, to zmuś się do czegoś wiecęj jak opinii i postaraj się potestować osobiście u siebie. Ja znosiłem sprzęty do domu, po kilka subów, ampli itp. wyniki były zaskakujące i nie takie oczywiste, w kilku przypadkach wolałbym zostawić takie Z5500, jak mieć sprzęt 3x droższy który dudni w miejscu odsłuchowym.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Naprawdę dzięki Armanig za taką trochę krytyczną opinię. Uzmysławia mi to, że zanim kupie dobre audio, to muszę jeszcze wpierw dużo doczytać aby kupić z głową :) (pod swoje dokładne preferencje i akustykę pokoju).

Natomiast żle dobrany zestaw ampli/skrzynki + problem z akustyką (przy mocniejszym sprzęcie, będzie jeszcze gorzej) może dać mniej frajdy, jak wspomniany przykładowy Z5500.
U mnie jest tak właśnie z tym logitechem. Zestaw gra naprawdę głośno, aż drzwi się trzęsą, ale wolałem i tak dźwięk z tych soundsticków, tamten dźwięk wydawał mi się po prostu pełny, a głośność była i tak wystarczająca. Swoją drogą, co masz za głośniczki tego Harmona gla55? Z tego co widzę, to te 2 bestyjki kosztują dość dużo 2500zł, możesz napisać jak oceniasz ich dźwięk w stosunku do soundsticków ?
 

werf

Active member
Bez reklam
Napisałeś słowo klucz gra naprawdę głośno
Głośno nie znaczy dobrze ma być dobrze przy cichych poziomach ma być dynamika,bas,szczegóły,scena,wybrzmienia i smaczki
Rzecz nie osiągalna dla głośniczków komputerowych i lichych zestawów kina domowego
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
REL T5 to konstrukcja zamknięta, więc łatwiej wpasować taki sub do niewielkiego pomieszczenia bo bas będzie bardziej pod kontrolą. Dodatkowo jest szybki i do muzyki się nada. U mnie w kinie też spokojnie daje radę.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
[..] ma być dobrze przy cichych poziomach ma być dynamika,bas,szczegóły,scena,wybrzmienia i smaczki
Rzecz nie osiągalna dla głośniczków komputerowych i lichych zestawów kina domowego

Polemizowałbym, a raczej rozwinął bo i temat rzeka, a wszystko zależy od konkretnych warunków/sprzętów.
Powiem tyle, bez porównania wolę posłuchać moich Harmanów (przy cichych odsłuchach) jak (np.) Jamo 606 i jakikolwiek ampli (2k-6k), ale dobrze, że dopisałeś ".. i lichych zestawów".
Przy cichych odsłuchach, to niebo a ziemia i nie chodzi tu o żadne "audiofilskie" brzmienia, od tego mamy inne klocki, a o zwyczajną przyjemność z odsłuchu.

U mnie jest tak właśnie z tym logitechem. Zestaw gra naprawdę głośno, aż drzwi się trzęsą, ale wolałem i tak dźwięk z tych soundsticków, tamten dźwięk wydawał mi się po prostu pełny, a głośność była i tak wystarczająca.

Wiem o co chodzi.

Swoją drogą, co masz za głośniczki tego Harmona gla55? Z tego co widzę, to te 2 bestyjki kosztują dość dużo 2500zł, możesz napisać jak oceniasz ich dźwięk w stosunku do soundsticków ?

No cóż, lepsze są. Wyższa klasa, jednak czy głośniejsze? Powiedziałbym, że porównywalne, jednak w odsłuchu świetne, bardzo kojąco na mnie działają. Nie o głośność też tu chodzi, ale jak grają cicho to fajnie mruczą. Nie katuje ich, raczej relaks, ale jak trzeba to można konkretnie podkręcić, oczywiście w ramach rozsądku.

http://audio.com.pl/newsy-sprzetowe/minitest-glosnikow-hk-gla-55
 
Ostatnia edycja:

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Richard Clark Amplifier Challenge FAQ
Ciekawy artykuł na temat amplitunerów :). Coś mi się wydaje, że nawet płącąc mniej jak 2 tyś zł to byłbym zadowolony, a nie zaraz x4000 czy jeszcze lepszy.

How can audio consumers use the results of this test?

When purchasing an amplifier, they can ignore the subjective sound quality claims of marketers. Many amplifier marketers will claim or imply that their amplifiers have some special topology, materials, or magic that makes the sound clearly superior to other amps at all volume levels. Many consumers pay several times more than they otherwise would for that intangible sound quality they think they are getting. This test indicates that the main determinant of sound quality is the amount of power the amplifier can deliver. When played at 150W, an expensive 100W measured amplifier will clip and sound worse than a cheap 200W measured amp.
[FONT=&quot]Does this mean all amps sound the same in a normal install? [/FONT]

No. Richard Clark is very careful to say that amps usually do not sound the same in the real world. The gain setting of an amplifier can make huge differences in how an amplifier sounds, as can details like how crossovers or other filters are set. When played very loud (into clipping), the amplifier with more power will generally sound better than a lower powered amp.
Most people perceive slight differences in amplitude as quality differences rather than loudness. The louder component sounds “faster, more detailed, more full”, not just louder. This perceptual phenomenon is responsible for many people thinking they liked the sound of a component when really they just liked the way it was set up.
Taki przykładowo denon x1100 czy x2100 nie jest specjalnie drogi (1690 zł pierwszy, 2490zł drugi), a jest już HDMI z przodu obudowy, 4K 60Hz i 4:4:4 (a to dla mnie najważniejsze) oraz 150 W na kanał, więcej niż to mi nie będzie trzeba, a z brakiem atmosa za tą cene mogę się pogodzić, i tak sam nie wiem, czy prędko podłączyłbym stosowny zestaw głośników, nie mówiąc o zmianie pokoju. W takim ampie będę pewnie mógł ustawić crossover w przeciwieństwie do tych moich głośników logitecha, gdzie połowa pasma idzie do samego suba i nic z tym nie zrobisz :). Z logitechów tak czy inaczej nie jestem zadowolony (nawet moje TV nie mają tak wybrakowanego dźwięku), więc wole kupić nowe audio. Do x2100 dołożę jakieś przyzwoite kolumny podstawkowe, a gdy będą w 4 rogach pokoju, to bass bardziej równomiernie wypełni pokój niż jak sam subwoofer (a właśnie tu też przed chwilą przeczytałem ciekawy artykuł, gdzie mowa była o tym, że to co obserwuje u siebie w pomieszczeniu jest standardową akustyką pokoju który nie jest dedykowaną salą kinową, stąd też polecali dwa suby).

Będę czytał dużo o konkretnych modelach głośników które będę rozważał (być może nawet kupie głośniki tylko jednego producenta, aby wszystkie się zgrywały), a przed kupnem postaram się ich gdzieś odsłuchać sam. Tak więc dzięki za wszystkie odpowiedzi :), ale myślę, że od tego momentu poradzę sobie już dalej sam :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry