Głośniki instalacyjne

maciego

New member
Witam,
posiadam obecnie w sypialni system 5.1 (Onkyo TX-NR626B + Tannoy HTS 101XP). Bardzo dobrze się to sprawdza, aczkolwiek zaczyna mi trochę przeszkadzać przód - sporo wystaje, a mam mało miejsca między łóżkiem, a ścianą. Zacząłem myśleć o sprzedaży Tannoya i zamontowaniu na przodzie 3 głośników instalacyjnych. Zdaję sobie sprawę, że jakość mocno spadnie. Ściana nie jest za specjalnie głęboka, więc po pierwszych poszukiwaniach znalazłem INDIANA LINE TESIQ. Nadal nieco głębokie, ale w dobrej cenie. Z plusów posiadają pudełka montażowe.
Może ktoś jest w stanie coś o nich powiedzieć, albo zaproponować coś innego?

Dzięki
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Jak masz cienką ścianę to podczas kucia masz dużą szansę że zrobisz dziurę na wylot.Ja u siebie wykułem w ścianie dziury i zamontowałem Heco Instal.Też myślałem o tych Tesi ale był problem z dostępnością i kupiłem Heco.Niestety Heco są sprzedawane bez pudełek, więc musiałem sobie je sam zrobić.No i trzeba też wykuć dziurę na kabel żeby to miało ręcę i nogi.U mnie te głośniki służą w kinie jako surrund back.
 

maciego

New member
No właśnie każdy centymetr się liczy. Na szczęście ściana jest z bloczków komórkowych. Chyba Magnat IWP62 wypada w tym względzie najlepiej. Jeszcze sensownie wygląda nieco głębszy Taga Harmony TCW-680.
 

mors111

Active member
Bez reklam
to , że będą w zabudowie wcale nie musi oznaczać spadku jakości , ja obawiam się że Tannoye za dużo nie wnoszą do jakości dźwięku ze swoimi bardzo skromnymi rozmiarami

te Magnaty wg specyfikacji zapowiadają się całkiem nieźle
 

maciego

New member
To jeszcze znalazłem Apart Audio CMR608. Chyba 'najcieńszy' oraz najmniejszy ze wszystkich oraz można obudowę plastikową dokupić.
 
Do góry