Głosniki i ich zaciski

barti60

New member
Czesc!

Mam do Was takie pytanko.. Do czego służą podwójne zaciski na kolumnach głóśnikowych? Co ja moge z tym zrobić lub co można z tego wycisnąć?
 

Przemcio73

New member
barti60 napisał:
Czesc!

Mam do Was takie pytanko.. Do czego służą podwójne zaciski na kolumnach głóśnikowych? Co ja moge z tym zrobić lub co można z tego wycisnąć?
Jest to tzw. bi-wiring, czyli podwójne łaczenie okablowania. Podobno działa na tym lepiej dźwięk. Mam takowe w moich wharfedale'ach.
pozdrawiam
 

blur123

New member
Wzmacniacz nie musi mieć osobnych wyjść. Aczkolwiek bi-wiring nie zawsze pozytywnie wpływa na jakość dźwięku. Najlepiej zrobić eksperyment na pożyczonych kablach zanim się niepotrzebnie wyda parę grosików.
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Większość słuchaczy nie słyszy różnicy. Ja to mam, wg mnie brzmi ciut inaczej, nie dla każdego musi to oznaczać lepiej. Natomiast spróbować warto (rzeczywiście, najlepiej najpierw na pożyczonych kablach). Jeżeli wzmacniacz ma także podwójne zaciski, wtedy mamy do czynienia z tzw. bi-ampingiem.
 

barti60

New member
mhm rozumiem:) wszystko jasne nie wiem zapytam jeszcze w tym watku jesli nikt nie odpowie to zrbie nowy:)

a ianowicie jakie DVD z upscalingiem proponujecie? tak do 300-400 zł o ile w takiej cenie kupie? Naczytałem sie o panasonicu jakims o pionku ale w sumie to dalej nie wiem... Moze jakieś propozycje?
 

maszek

New member
Bez reklam
Ostatnia edycja:
Do góry