Głośniki do Yamahy RX-A3040

_ciaho_

New member
Witam wszystkich!
Planuje zakup nowego amplitunera, padło na Yamahe jak w temacie. Miałem zamiar kupic model RX-A1050, ale w tej samej cenie mogę miec A3040 więc na niego się zdecyduję. Chciałbym się was poradzic odnośnie głośników do niego. W kręgu moich zainteresowań znalazły się 3 zestawy:

- Heco Aleva gt 602 + 202 + c32

- Dali Zensor 7 + 1 + Vokal

- Magnat Quantum 757 + 753 + 73

Z tego towarzystwa miałem okazję przesłuchac tylko Heco wprawdzie był to model gt 402, ale myślę że dużo się nie różnią od modelu 602. Brzmiały bardzo przyzwoicie jednak nie był bym sobą jak bym nie chciał ich porównac z innymi głośnikami. Problem w tym, że pozostałych zestawów niestety nie mam możliwości odsłuchac. Wiem, że odsłuch to subiektywna ocena, ale chciałbym się zdac na waszą opinię. Który z tych trzech zestawów najlepiej zagra z z tym amplitunerem? A może jakieś inne głośniki w podobnej cenie(między 5 a 6 tys)? Mam pokój 20m (5,6x3,6), zestaw będzie używany w 50% do kina i 50% do muzyki.
Proszę o wasze opinie.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
I

irek6311

Guest
Dali Zensor 7 + 1 + Vokal tak w ciemno polecę, trochę bardziej kolorują w stereo niż moje Dali ale masz amplituner KD i Yamahy to to in plus.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
W kręgu moich zainteresowań znalazły się 3 zestawy:

- Heco Aleva gt 602 + 202 + c32

- Dali Zensor 7 + 1 + Vokal

- Magnat Quantum 757 + 753 + 73

Akurat kolumny które wymieniłeś są zupełnie różne .Dla przykładu pod względem basu i dynamiki Magnaty są po za konkurencją ,gdyby priorytetem była muzykalność wybrałbym Dali
 
I

irek6311

Guest
Niedomaganie w basie można nadrobić nawet subwooferem za 600zł ;)
zresztą w 20m" nigdy nie będzie potężnego i niskiego basu, jedynie nadmiar basu spowoduje dudnienie, w pokoju 40m" już można zejść dość nisko z basem ale nie w bloku ;)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Niedomaganie w basie można nadrobić nawet subwooferem za 600zł ;)
zresztą w 20m" nigdy nie będzie potężnego i niskiego basu,

Banialuki nie z tej ziemi .Dla przykładu miałem kolumny MA MR4 w 20 metrach ,na niektórych nagraniach potrafiło zatrząść pokojem .Nie przypominam sobie żeby kiedykolwiek dudniło
Trzeba mieć świadomość ,że to proste i tanie kolumny ,a co dopiero gdyby grały droższe i lepsze
Właśnie trzeba kupić takie kolumny żeby nie trzeba było nadrabiać basu za pomocą subwoofera
 
I

irek6311

Guest
Nie będę dyskutować w sprawie basu bo widocznie wiesz lepiej, w zakresie nisko tonowym im większe pomieszczenie tym można uzyskać lepszy bas, mam w domku 3 pomieszczenia 40m"/50m"/60m" i w tym ostatnim bas jest najlepszy, ale to zrozumiałe.
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Witam wszystkich!
Planuje zakup nowego amplitunera, padło na Yamahe jak w temacie. Miałem zamiar kupic model RX-A1050, ale w tej samej cenie mogę miec A3040 więc na niego się zdecyduję. Chciałbym się was poradzic odnośnie głośników do niego. W kręgu moich zainteresowań znalazły się 3 zestawy:

- Heco Aleva gt 602 + 202 + c32

- Dali Zensor 7 + 1 + Vokal

- Magnat Quantum 757 + 753 + 73

Z tego towarzystwa miałem okazję przesłuchac tylko Heco wprawdzie był to model gt 402, ale myślę że dużo się nie różnią od modelu 602. Brzmiały bardzo przyzwoicie jednak nie był bym sobą jak bym nie chciał ich porównac z innymi głośnikami. Problem w tym, że pozostałych zestawów niestety nie mam możliwości odsłuchac. Wiem, że odsłuch to subiektywna ocena, ale chciałbym się zdac na waszą opinię. Który z tych trzech zestawów najlepiej zagra z z tym amplitunerem? A może jakieś inne głośniki w podobnej cenie(między 5 a 6 tys)? Mam pokój 20m (5,6x3,6), zestaw będzie używany w 50% do kina i 50% do muzyki.
Proszę o wasze opinie.
Pozdrawiam
Zwróć uwagę na fabryczny zestaw JBL Studio 280/220/225c/250p, chodzi teraz w dobrych cenach.
 

_ciaho_

New member
No i sprzęt kupiony. Kupiłem jednak zupełnie co innego. No może nie zupełnie bo amplituner to Yamaha tyle że trochę niższy model a mianowicie rx-a1040, natomiast kolumny to Quadral Argentum 490 fronty, 420 tylne i center 410 base, które wygrały bezpośredni pojedynek z zestawem Heco Aleva. Quadral to chyba marka niezbyt popularna w Polsce,a przynajmniej seria Argentum natomiast tu gdzie mieszkam są bardzo znane. Muszę powiedziec, że to jest rewelacja. W prawdzie w sklepie testowałem kolumny ze wzmacniaczem stereo Yamahy jednakże sprzedwca zapewniał, że w połączeniu z tym amlitunerem co chcę kupic, że zagra to jeszcze lepiej; i muszę powiedziec, że miał rację :). Ten zestaw gra niesamowicie. W końcu poznałem znaczenie twierdzenia "pełna scena". Jest wszystko zaczynając od świetnego basu poprzez rewelacyjne średnie tony i bardzo dobre wysokie. Słuchając znane mi kawałki czy oglądając jakieś filmy słyszę nowe dźwięki, których wcześniej nie było słychac. Wcześniej miałem Yamahe rx-v467 z której byłem bardzo zadowolony i muszę powiedziec, że różnica w dźwięku jest kolosalna na korzyśc oczywiście serii Aventage, Nie myślałem po prostu, że różnica będzie aż tak duża. Jednak jest też mały minus, a mianowicie w jednej z kolumn jeden głośnik basowy wydaje jakieś dziwne dźwięki. Można to nazwac takim cichym popierdywaniem. Słychac to wyraźnie przy niskim poziomie głośności lub jeśli jest grana tylko ścieżka basowa. Muszę poprostu oddac go na gwarancji. Jednak nawet ten mankament nie jest w stanie zepsuc pozytywnego wrażenia jakie zrobił na mnie ten zestaw.
Dziękuje wszystkim za pomoc i wasze rady, wygrał jednak bezpośredni odsłuch.
Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam :)
 
Do góry