Glosniki do Yamaha RX-V661?

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Musisz poważnie pomyśleć o AVR147 i Infinity beta HCS. Zajmuja mało miejsca są dwudrożne i maja mocny subwoofer. Da się to wszystko podłączyć do PS3.
 

dari555

New member
No muszę powiedziec, że sam miałem delemat przy doborze głośników do zestawu Yamaha RXV-661 i DVD-S1700. Byłem ze trzy razy na odsłuchu różnych kolumn ze swoim sprzętem, a testowałem nastepujące głośniki:

- JBL E60
- JBL E80
- Elac FS 57
- B&W 602,5 S3
- Dali concept 6
- Kef IQ5

W sród wszystkich głośników wybrałem Dali concept 6 ponieważ urzekły mnie swoją muzykalnością, wyglądem (jakośc wykonania), miękością basu (jest go nie wiele ale nadrabia Yamaha) i sceną. JBL grały bardzo dynamicznie miały mocny bass ale scena troszeczkę cofnieta i po zdjęciu basu nie brzmiały już tak dobrze. KeF IQ5 zabrzmiały najbardziej szeroko, do typowo spokojnej muzy są jak wymarzone, ale jak zapuściłem na nich METAL to troszeczkę brakowało selektywności i szybkości. Elac zagrał również szeroko, ale basu, było bardzo mało, a pozatym wygląd mi jakoś nie podpadł, ale ogólnie jak na ta średnicę głosnika zabrzmiały nieźle.

Aha, na koniec dodam że kupiłem cały zestaw 5.0 z Dali Concept i urzytkuję wszystko w pokoju 16 m.
 

dario_w

New member
a co powiecie o tym zestawie
POLK AUDIO Kit Monitor 5.1 Cherry a Jamo S606 HCS 5 prosze o opinie i porownanie ........



frontali:M50-surround:M50
Centrale:C1-subwoofer:pSW110 to do tego zestawu polk
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

dfdarek

New member
Porada



Witam,
Sam posadam Yamachę 661/dvd661 i kupiłem zestaw kolumn B&W 604/602/LC60.
Proponuję żebyś kupił sobie B&W 602s3, a potem uzupełnić system. Ceny poszły w dół. Wrażenia są rewelacyjne, a te kolumny mają 5 lat gwarancji.
Te kolumny z tym zestawem sprawią Ci wiele frajdy i przyjemności. Zdecydowanie polecam:p
 

reters

New member
Dzieki chłopaki za rady.Jest jeszcze jedna sprawa.. Mam możliwość sciągnięcia głośników z USA.Czy były by z takimi kolumnami jakiekolwiek problemy? Chodzi mi o połaczenie itp.rzeczy.No i oczywiscie kluczowe pytanie,jakiej firmy i jaki model mi proponujecie sprowadzic ze stanów? Czy Infinity beta HCS tak jak mi radził blackninja.Pozdrawiam
 

lechu2000

New member
Heco

Oczywiście na wszystkich forach wszyscy będa chwalić JBL i B&W i w sumie mają rację ale .....
Po pierwsze nie kupuj niczego bez osobistego odsłuchu.
Po drugie kolun słuchaj podłączonych do takiego amplitunera jaki ty masz.
Po trzecie nagraj sobie płytkę z ulubionymi utworami - zwróć uwagę na to, aby na płytce był w miarę pełny zakres dzwięków - od niskich do wysokich.
Po czwarte nie bierz nigdy głośników, które grają w sklepie.
No i dopiero wtedy masz dobrą zabawę.
Ja miałem ten sam dylemat 6 miesięcy temu. Przeczytałem chyba wszystkie fora dyskusyjne. Poszedłem z silnym postanowieniem kupna albo JBL albo B&W i kupiłem Heco.
Dla mnie subiektywnie JBL są zbyt szeleszczące, B&W są zbyt neutralne - niby wszystko pięknie gra ale nie miało tego czegoś.
Podłaczyłem Heco i stary - to była moja muza.
Heco mają taką charakterystykę, że podbijają basy i soprany.
Yamaha podciąga środki i soprany a w dodatku wyostrza dźwięki.
Połączenie Yamahy i heco to dla mnie była bomba dlatego powiadam - sam musisz KONIECZNIE posłuchać.

Ja mam Yamahę RX-V457 i Heco Vista 500. Dla mnie Heco Victa 700 były zbyt basowe.

Powodzenia
 

Jwoznica

New member
dari555 napisał:
No muszę powiedziec, że sam miałem delemat przy doborze głośników do zestawu Yamaha RXV-661 i DVD-S1700.

A ja mam pytanie o DVD-S1700.

Jak Ci działa? Czyta wszystkie płyty?

Mój nie czyta przegrywanych płyt prawie w ogóle, szczególnie, gdy dźwięk jest zakodowany w DD lub DTS. Odtwarzacz pojechał drugi raz do naprawy, ciekaw jestem co teraz wymyślą.
 

dari555

New member
Jwoznica napisał:
A ja mam pytanie o DVD-S1700.

Jak Ci działa? Czyta wszystkie płyty?

Mój nie czyta przegrywanych płyt prawie w ogóle, szczególnie, gdy dźwięk jest zakodowany w DD lub DTS. Odtwarzacz pojechał drugi raz do naprawy, ciekaw jestem co teraz wymyślą.

Hej, no ja własnie się zastanawiam czy nie odda do naprawy gwarancyjnej, ponieważ zdarzyło mi się parę razy że poporostu się yamaha zawiesiła po włożeniu płyty i wyświetlacz się wygasił, innym razem podczas fislmu nie chcciał mi wskoczyc dżwięk DD, ale po jakimś czasie wskoczył, pozatym na divX w niektórych filmach na 1 s się zatrzymuje, tak jakby się nie wyrabiała z dekodowaniem, napisz co ci zrobili w serwisie bo może ja też oddam...
 
Do góry