Głośniki do Yamaha RX-A2010 AVANTAGE

raccmark

New member
Witam serdecznie!

Postanowiłem dokonać zmian w domowym audio. W odstawkę poszedł stary amplituner Yamahy RX-V361 + NS-8900 +NSP-8900 a jego miejsce zajął model z tytułu RX-A2010 jeszcze ze starymi kolumnami.

I właśnie w tym miejscu chciałem prosić o pomoc w dobraniu porządnych kolumn pod w/w zestaw.

[w nawiasie podaje punkt odniesienia - taki zestaw rozważam / odsłuchałem na chwilę obecną]
- preferencje muzyczne: rock, jazz.
- pomieszczenie otwarte z jednej strony (na jadalnię) - nijako w przejściu kolumna frontowa reszta w rogach salonu.
- budżet 7000 zł (za tyle skompletowałbym poniższego JBL)
- kolumny 2 duże na front [jbl es100], 2 podstawkowe na tył [es30], centralny [es25c], sub [es250pw], 4 pogłos [es20] - opcja (niekoniecznie)

JBL'a umieściłem jako punkt odniesienia żeby można było łatwiej coś na podobę "przypiać" do porównania.

Oprócz tego biorę pod uwagę (nie mogę jeszcze linkować)

focal-chorus-714v-705v- - trochę powyżej budżetu i bez sub-a w cenie
kef-c7-c3-c6lcr-c4. - cena ok (czy nie za "mały"?)
tannoy-revolution-dc4-set
dali-zensor-5-1-vokal

Proszę bardziej doświadczonych kolegów/koleżanki o opinie i pomoc w skompletowaniu sprzętu.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Jaka wielkosc pokoju (sądzac po zestawie JBL, spora), wrzuc schemat jesli mozesz. O co chodzi z ta kolumna w przejsciu?

Generalnie wszystko bedzie lepsze od JBL z tego co wymieniles (Tannoy nie sluchalem), ale ochow nie bedzie. Wybrales dobry amplik.

Focale bomba, ale 816. 716 tez ok, ale jednak do 816 im brakuje, lecz sporo poza budzet.
KEf 7 OK, ale szoku nie bedzie w porownaniu do JBL100. To taki odpowiednik JBL Es 80-90. Sens tej zmiany znikomy.
Dali zesnor 7. Bardzo cieple, za cieple, dla mnie za ciezkie, nawet do jazzu. Pozbawily go zupelnie wokali i energii, a co dopiero rocka.
Z tych co wymieniles wybralbym Focale, ale to moje zdanie. Grunt to wlasne ucho.

Porywasz sie na super ampli, a znow wybierasz srednie kolumny. MOze warto dozbierac, skoro spodziewasz sie drastycznej zmiany, albo zjechac do 1010 i ten tysiac dolozyc do kolumn?
 
Ostatnia edycja:

raccmark

New member
dzieki za podpowiedź. uzupełniając dane:
- pomieszczenie ok 50m2

tym jbl'em bym sie jakos strasznie nie kierowal - poprostu podalem jako 'naprowadzacz'.
nie jestem audiofilem lubie poprostu posluchac muzyki w dobrej jakosci stad pytania.

co do apli to juz zakupiony wiec 1000 na a1010 nie do zaoszczedzemia a w kwestii budzetu jak wiadomo do przelkniecia jest wieksza kwota jesli bedzie to uzasadnione.

czy jest sens pakowania sie w 9.1 czy raczej wiecej kasy a 5.1 z wyzszej polki?

przeznaczenie: 60% muzyka (koncertowki), 30%. tv na codzien, 10% inne (na szybko z muzyka z ipada, ps3).
 

raccmark

New member
70% cicho (20-30%) codzienne uzytkowanie
20% srednio (50%) chodzac po domu
10% głośno (80%) koncert z BD
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
wg mnie:
- 50 m to bardzo duzo. Juz rozumie dlaczego byly JBL 100. Musisz szukac czegos podobnej mocy. Wszystkie cztery nowe propozycje mogą, a raczej na pewno okazac sie za slabe, szczegolnie przy cichym sluchaniu (nie usluszsysz szczegolow), a glosno dostaną zadyszki.
To tylko moje zdanie. A moze masz w rzeczywistosci mniejsze pole odsluchowe?
 

PIGMENT33

New member
MAM yamahę 3067. w tym budżecie proponuję ci KEF Q900 - robiłem próby , fajnie grają, lepiej od Elacka 209, na tak dużym pomieszczeniu mogą być dobre Dali Lektor 8 jeżeli masz możliwość odsunięcia ich od ściany. Mam Dali do sprzedaży. U mnie wiszą na uchwytach ściennych na 20m2 i mam problem z basem. Kolumny duże, dużo basu, stan sklepowy, dobra cena na PW.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Przy takim pomieszczenie to mocne kolumny wymagane :) Może nowe Studio 590 ?

scaled.php
 

raccmark

New member
przegadane z żoną... zmiana budzetu max do 15k (za min 5.1 - nie tylko fronty)
i w tym momencie w rachubę wchodzą:

kef q900
focal chorus 826v
cabasse java mc40
avance king k6

plus centralny i satelity (najlepiej w serii - musi to jakos tez wygladac)

jakie Kolegów zdanie?
czekam na opinie
 

armi

New member
Bez reklam
no cóż ...
pewnie warto rozpatrzyć też paradigm 11v.7 i MA RX8

budżet juz bardzo fajny to można wybrzydzać
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Jesli masz ok. 15 tys na 5.1 poszukaj jeszcze:

- Dali Ikon 7
- Chario Pegasus, Ursa Major
- Quadral Chromium 100 (większych nie ma, i nie wiem czy wystracza do Twojego pokoju. Nie sugeruj sie malymi przetwornikami, jest ich az 4 plus wstęga i sa nadzwyczaj dobrze kontrolowane)
- Triangle Antal
- Focal Chorus seria 8 (jak napisales wyzej np. 826 - potęga, ale wlasciwa potęga do Twojego pomieszczenia.

Mysle, ze u Blackninja sie zmiescisz, jesli nie to zamien firmowe suby na Rel np. T5 (roznica 2000 zl), choc do 50 m2 moze byc za cienki.

W przypadku tych propozycji wybor 2010 na amplika jak najbardziej słuszny. A jakie wykonczenia cie interesują, zwykle drewnopodobne czy cos bardziej nowoczesnego w lakierze białym, czarnym?
 
Ostatnia edycja:

raccmark

New member
dzieki za polecone wyżej. rozważę jeśli tylko pojawi się możliwość odsłuchania.
póki co skłaniam się najbardziej ku avance k6.

odpowiadając na Twoje pytanie w kwestii wykończeń głośników. zgodnie z opinią lepszej połowy ma to nie zaburzać wyglądu salonu (wszystkie mają być z jednej serii a nie każdy inny). kolor
- jeśli drewno to dąb (jasny - naturalny)
- jeśli inny to zarówno biały jak i czarny pasuje (ewentualnie coś w chromie - ale nigdy nie widziałem). jako że sprzęty wszystkie są w czerni to biały wg mnie odpada. czarne piano black wchodzi w grę (tylko piano nie mat. i nie plastik w piano ale lakier).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

marcomp_net

New member
Witam. Ja proponuje firme Monitor Audio. Np seria Silver RX MODEL RX8 + Rx centre + Rx2 + RXW12 (ten sub gra rewelacyjnie ) !!! Jak ogólnie ten model głośników. Ten zestaw gra właśnie pod tym ampli. Znajomy ma Goldy pod Harmanem i kolejny znajomy te silvery pod Onkyo. Słuchałem tych Focali i tez się zastanawialiśmy jednak wygrały Monitor Audio. Jak by co to wyślij jakiś kontakt to powiem jeszcze pare rzeczy. Pozdrawiam.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
RX nie są zle, ale w swojej klasie. Nie mozesz ich stawiac na rowni z focalami 8VW, to nie ta klasa. Gold, moze i owszem. Tez kiedys sie na nie napalem, ale odsluchy weryfikują opinie na forach ;) ale... co kto lubi.

Sluchalem wielokrotnie rx, i nie tylko z yamaha, niejako chcac na sile sie do nich przekonac, ale kladły wszystkie utwory.. Moze tak; kiedys tez je chcialem miec, bo to byl szczyt moich marzen, bo byly lepsze od JBL, KEf C, Cantonow GLE, Chrono SL, czy Dali Cocept, Zensor, czyli najproscej byly lepsze od budzetowek, najnizszych klas, bo same są o klase wyzej, ale gdy podniosłem klasę cenową to RX wypadaja co najmniej blado.

A co to znaczy, ze "Ten zestaw gra właśnie pod tym ampli", pod innym nie gra, jest dedykowany? Nie neguje RX, nie chwale Focali, ale jak ktos pisze, ze Rx jest lepsze to mam wrazenie, ze chyba musi jeszcze sporo posluchac, albo nie sluchalismy tych samych kolumn.
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
zawsze by się chciało o klasę wyżej, przejdzie się na klasę wyżej i znowu by się chciało jeszcze wyżej i nie ma co porównywać sprzętów z różnych klas chyba że chce się zmienić klasę, a klasę dopasowuje się do możliwości finansowych nie ma się co oszukiwać. Każdy kto lubi taki sprzęt i jest w pewnym sensie fanatykiem kupi sprzęt na granicy swojej możliwości, a granic w takim sprzęcie jest masa
 

werf

Active member
Bez reklam
A co to znaczy, ze "Ten zestaw gra właśnie pod tym ampli", pod innym nie gra, jest dedykowany? Nie neguje RX, nie chwale Focali, ale jak ktos pisze, ze Rx jest lepsze to mam wrazenie, ze chyba musi jeszcze sporo posluchac, albo nie sluchalismy tych samych kolumn.[/QUOTE]

Święta prawda 8 od JM Lab to nie ta półka co RX
 
Do góry