głośniki do RX-V430RDS

ddusz

New member
Witajcie!
Proszę o pomoc w wyborze głośników do amplitunera yamahy RX-V430RDS. Otrzymałem go w prezencie i zamierzam zagospodarować. Spędziłem już wiele roboczogodzin na forach i googlowaniu, ale nie umiem tego wszystkiego ogarnąć.
Otóż:
zastanawiam się nad kolumnami jamo s606 - czy są one odpowiednie dla tego amplitunera, czy lepiej kupić jakieś inne w podobnej cenie? W przyszłości planuję dokupienie subwoofera. Niestety, nie mam możliwości odsłuchu przed zakupem, więc muszę opierać się na danych z internetu. Wiem też, że często forumowicze boją się odpowiedzialności we wskazaniu konkretnego modelu, więc proszę choć o to, czego mam szukać - odpowiednia moc kolumn (amplituner ma 5x110) czy impedancja (amplituner ma 4 lub 8, natomiast jamo 6).
Sytuacja:
mój pokój to 3,2x5,5m. Na jednym boku 3m. jest okno, na drugim po całości szafa. oprócz tego tylko sofa i stolik pod TV.
Z racji poruszania się, będę musiał ustawić głośniki pod ścianą, niekoniecznie w rogu.
Głośniki będą służyły przy oglądaniu TV, filmów i gier z PS3.
Muzyka to margines - niemal wyłącznie z radia, czasami CD lub mp3.
pozdrawiam i dziękuję za ewentualną pomoc.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jaki masz max. budżet do wydania. Ile % muzyka/film? Miałem kiedyś ten ampli:) Ładnie grał. Tylko on ma z tego co pamiętam 75W na kanał a modele na Azję chyba 65W. Yamaha RX-V 430 RDS | Hifi-Wiki.de. Możesz jeszcze zobaczyć QQ 5000 lub Jamo s506. Model s606 nie nadaje się zbytnio do stereo bo jak dla mnie góra za bardzo metaliczna i rozlazły bas. No i s606 muszą mieć wokół wolną przestrzeń, nie powinno się ich wpychać między meble lub dostawiać tyłem blisko ściany.
 

ddusz

New member
Max. budżet na kolumny oscyluje w okolicach 1500 zł za parę, jeśli to niezbędne, to mogę dozbierać do 2000 zł za parę.
Nie wiem, czy dobrze rozumiem, ale 65 czy 75 W. to moc minimalna, w specyfikacji jako DIN Standard Output Power widnieje 110 W. (nie mogę podać linku, bo to mój 5 post :))
Procentowo - tv, film i gry PS3 to 80%, radio 15%, muzyka z płyt to 5% czasu wykorzystania sprzętu.
Między meblami stać nie będą, ale zapewne blisko ściany.
W niedalekiej przyszłości planuję dokupić jedynie subwoofer.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Z tą mocą to zależy pewnie od impedancji kolumn. A może z kolumn Roth Oli 30/40 lub MA MR 6 ? Mnie osobiście się bardzo podobały. Masz też KEF C7, JBL Studio 180, to lepsze zestawy niż QQ czy Jamo, ale i cena wyższa. W przyszłości możesz pomyśleć też nad samą zmianą ampli bo jest już trochę wiekowy:) Nie ma autokalibracji, wejść HDMI czy dekoderów HD. Nie można w nim ustawić odcięcia bo automatycznie odcina sub na 90Hz. A poza tym trochę więcej mocy też by nie zaszkodziło. Ja go za 300zł popchnąłem:) Ale co trzeba przyznać, miałem go 8 lat i kupiony był też jako używka. Sprzedałem jako nigdy nie naprawiany i 100% sprawny. Stary dobry sprzęt. Pogadaj odnośnie cen z Blackninja.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ddusz

New member
Witam ponownie,
niestety nie udało mi się zakupem zamknąć tematu głośników, gdyż postanowiłem przed zakupem ich posłuchać. Nie udało mi się, ale dziś znalazłem w promocyjnej cenie 1000 euro za 2 szt. kolumn magnat 1005 wyprzedawanych z ekspozycji. Mają drobne ślady espozycyjne (do przyjęcia) i ponoć pozatym nic im nie dolega. Słuchałem ich przez 2, może 3 godziny i nie mogę się zdecydować. Słuchałem je w dużym, sieciowym sklepie, gdzie zewsząd otaczał mnie hałas. I teraz nie wiem, czy to ja mam kiepski słuch, czy wielkość sklepu, czy może mam zbyt wygórowane wymagania na zbyt płytką kieszeń? Nie wiem. Po raz kolejny proszę Was o pomoc. Zamierzam kupić głośniki "na lata". Czy warto kupić te magnaty, poźniej subwoofer, czy firma kiepska a produkt nieciekawy?
pozdr. ddusz
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Słuchaj, słuchaj i jeszcze raz słuchaj:) Z kupnem kolumn jest podobnie jak kupujesz ampli czy wzmak. Ja jak kupowałem w ostatnich miesiącach wzmacniacz miałem podobne do Ciebie odczucia, czyli większośc co słuchałem miały podobny poziom, niczym szczególnym nie powaliły mnie na kolana. Różniły się od siebie, dobre wzmaki, ale nie było efektu "WOW". Dopóki facet nie podłączył mi Exposure, i w sumie też niezły był Music Hall. Uśmiech pojawił się na twarzy i wiedziałem że pomimo sporo wyższej ceny muszę go mieć. Jak kolumny niby grają poprawnie, czyli nic im nie możesz zarzucić ale nie mają tego czegoś, to lepiej szukać dalej. To tak jak z kobietą, jak trafisz na te jedyne to będziesz wiedział że to akurat TE:) Najlepiej udać się do jednego dużego salonu i odsłuchać na jednym ampli/wzmaku kilku zestawów, bo jak będziesz skakał ze sklepu do sklepu to nie wychwycisz różnic (inna akustyka, kolumny, piece, kable itd). Tym bardziej że tak jak piszesz chcesz wydać raz na dobre kolumny i cieszyć się nimi długie lata. Oceń ile możesz max. wydać na ten zestaw i wybierz w tym przedziale cenowym. Nie słuchaj dużo droższych kolumn, bo później może się okazać że już żadne z niższej półki nie będą Ci się podobać.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ddusz

New member
Tak, ale
w zasadzie nie mam możliwości podróżować po skelpach i wybierać. Trwałoby to miesiącami, a mi sie udziela zespół napięcia gwiazdkowego - chcę już jakieś mieć. Ale te "jakieś" chciałbym mieć dobre. Jednak boję się, że zapłacę za politurę na głośnikach, a wolałbym za muzykę, którą bym czuł i lubił. Tak, to skrajnie subiektywne odczucie i nikt nie może mi tego powiedzieć, ale boję się wypuścić okazji z ręki więc proszę o opinię, czy firma Magnat jest godna zaufania a po przyniesieniu ich do domu, mogą zaskoczyć mnie dzwiękiem, którego nie mogły wydać w niesprzyjającej atmosferze sklepu
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ogolnie Magnat Quantum to nie są złe kolumny. Jak Ci się podobają to bierz. Tak jak sam zauważyłeś, każdy ma inny gust i nikt otwarcie nie powie, kup lub nie kupuj. Osobiście za 1000 euro (ok 4k) nie kupowałbym kolumn bez przesłuchania innych zestawów, no chyba że śpisz na kasie:)? A tak na marginesie, miałeś przeznaczone na kolumny 1500zł a teraz chcesz kupować używki za 4k? Jak dla mnie za kiepski ampli jak na taką pókę cenową, chyba że też z czasem kupisz coś lepszego. http://www.redcoon.pl/B218151-Magnat-Quantum-1005_Głośniki-podłogowe?refId=okazje#databox, znalazłem te kolumny. Cena okazyjna, ale obawiam się że ten ampli może mieć problem z ich napędzeniem, no i 2x17cm niskotonowiec to chyba trochę za dużo na 17mkw?:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry