Głośniki do Pioneer VSX 529 Monitor Audio czy Jamo

perqsista

New member
Proszę Was o pomoc w doborze głośników front+centralny do amp. Pioneer VSX 529.
Mam subwoofer oraz 2 tylne satelity, których wolałbym nie ruszać

Budżet ograniczony, max 1700PLN, wolałbym mniej, tak do 1200

Zastanawiam się nad dwiema opcjami:
1) Jamo S 506 - tutaj bez sensu kupuję w komplecie 2 satelity, których raczej nie wykorzystam
2) Monitor Audio MR2 + Monitor Audio M Center - zestaw droższy ale nie wiem czy brzmiący lepiej od w/w Jamo
Jestem otwarty na inne propozycje mieszczące się w założonym budżecie

Zastosowanie - uniwersalne:
- muzyka, głównie streaming Soptify: fusion, jazz, soul, muzyka klasyczna
- kino domowe
 

collider

New member
Bez reklam
Jaką impedancję mają satelity. Warto by było dobrać przody z taką samą. Jaka powierzchnia lokalu?
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
A czy ten amplituner wogóle obsługuje kolumny 4 Ohm?
Monitor Audio to za male na taki metraż, jamo się bardziej sprawdza bo to podłogowki, kupno całego zestawu kolumn do kina domowego to nie jest bezsens, liczy się spójność brzmienia.
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Moim zdaniem lepiej dla kalibracji gdy wszystkie głośniki są tej samej impedancji. Stać to się nic nie powinno. Jak coś to szukałbym w takim razie głośników 4-6 omowych.
 

collider

New member
Bez reklam
Powinno się dawać głośniki o tej samej impedancji lub wyższej. To na marginesie. Nie podałeś wielkości pomieszczenia.
 

perqsista

New member
No to super ;). Sprawdź czy twój ampek obsługuje taka impedancja a potem wrócimy do tematu.

Nie rozumiem - przecież napisałem że obsługuje 6 Ohm i wszystkie wymienione przeze mnie propozycję są 6 Omowe. Jeżeli ból jest z tymi satelitami to proszę o poradę fronty z Jamo 506 kontra te Monitory, z opcją dokupienia satelit w przyszłości. Reasumując interesuje mnie porównanie/różnica w stereo pomiędzy frontami 506 Jamo a Monitor Audio lub inne propozycje w tej półce cenowej.
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Nie rozumiem - przecież napisałem że obsługuje 6 Ohm i wszystkie wymienione przeze mnie propozycję są 6 Omowe. Jeżeli ból jest z tymi satelitami to proszę o poradę Jamo 506 kontra te Monitory, z opcją dokupienia satelit w przyszłości. Reasumując interesuje mnie porównanie/różnica w stereo pomiędzy frontami 506 Jamo a Monitor Audio lub inne propozycje w tej półce cenowej.

Obsługuje, a podłączasz 4 Ohm. Nevermind :).
Ja na twoim miejscu zobaczyłbym Wharfedale Diamond 10.7 lub Jamo 628. Tyle, że nie wiem czy starczy ci na centrala. Zawsze jednak można dokupić później.
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Moim zdaniem charakterystyka BX5 nie pasuje do Pioneera, miałem podłączenie BX5 z modelem 914 Pioneera i grało to płytko... wiec najlepiej odsłuch.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
A co myślicie o tym zestawie:
Wharfedale OBSIDIAN 600 HCP

Przyzwoite kolumny do kina domowego. Swojego czasu słyszałem je i zapamiętałem, że grały trochę lepiej niż Jamo 606. Już trochę czasu minęło więc dokładnie brzmienia nie opiszę. Są też dobrze wykonane biorąc pod uwagę cenę. MR2 lepsze kolumny, ale nie nagłośnią 25m2. Musiałbyś celować chociaż w MR4 lub nawet w MR6.
 
Ostatnia edycja:
Do góry