Głośniki do Onkyo TX-SR 575

yogs

New member
Witam.
Mam amplituner Onkyo TX-SR 575 i rozglądam się za kolumienkami w cenie poniżej 1000pln.
Na Allegro znalazłem takie:
STX KD-280 5.0
RUBICON RP26 5.0
PURE ACOUSTICS 799 zestaw 5.0
Magnat Monitor 880SET 5.0
YAMAHA NS-45E + NS-P60
Eltax Symphony 5.0
JAMO S 416 HCS3 5.0
PRISM AMETHYST HT-150
Poproszę o wskaznie, które z powyższych można by rozważyć a które omijać z daleka. Zależy mi na w miarę przyzwoitym basie w muzyce no i oczywiście na nienajgorszych efektach w filmach i grach.
Dzięki za każdą opinię.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Czerwone be, niebieskie ok, białe pośrednie.

STX KD-280 5.0

RUBICON RP26 5.0
PURE ACOUSTICS 799 zestaw 5.0
Magnat Monitor 880SET 5.0
YAMAHA NS-45E + NS-P60
Eltax Symphony 5.0
JAMO S 416 HCS3 5.0
PRISM AMETHYST HT-150
 

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
albo ode mnie Jamo uzywane... :> 5.1 w sam raz do filmów i grania.. a i w muzyce mnie raczej nie zawiodły (jak na swoje możliwości i cenę)..
 

yogs

New member
Dzięki za pomoc blackninja, xclone - kolor mi nie pasuje.
Już miałem zakupuć Yamahy ale wyczaiłem Quadral Quintas 500 na Sirius.pl za 1099 zł.
Myślę, że cena jaki sprzęt wporządku, jak sądzicie?


 

thoma

New member
Posiadam Quadral quintas 500 i jestem z nich bardzo zadowolony. Nie mam porównania z innymi głośnikami, więc nie napiszę które lepsze :/ Poszukuję subwoofer do tych głośników i kina ONKYO z amplitunerem 504. Nie wiem czy pomogłem ale te 500 są dobre :)
 

yogs

New member
Też już zakupiłem QQ500 i żeczywiście grają bardzo ładnie, nieco tandetnie wykonane maskownice i plstikowy znaczek firmy ale lepiej, że na tych w sumie nieistotnych elementach oszczędzają a nie na głośnikach.
Znawcą nie jestem ale jak dla mnie dźwięk jest piękny zwłasza w filmach i grach, wydaje mi się jednak, że przydało by się więcej basu zwładszcza przy cichszym graniu tak do 40% na potencjometrze amplitunera.
Trzeba więc będzie zakupiś jeszcze jakiś subik, po pobierznym przewertowaniu forum sądzę, że najlepszy w cenie do 500 zł będzie Jamo SUB 200, a do 1000 zł: QUADRAL SUB 51 DV.
Może mnie ktoś utwierdzić w tym lub nawrócić na inny subwoofer?
Najlepiej za ok. 500.zł.
Pozdrawiam.
 
Do góry