Glosniki do Onkyo 838

abdul0412

New member
Bez reklam
Witam,
Dostalem zielone swiatlo na zakup nowych glosnikow :) od Lubej:D.
Mysle tylko o glosnikach frontowych .

Pokoj obecny 14 m przyszly pokoj max 17m-22m , bo w planach przeprowadzka na inne (wlasne ) mieszkanie.

Jakie Fronty polecicie do mojego Onkyo 838?
Na czym mi zalezy :

1. Uniwersalnosc - muzyka/kino - 60/40
2. bardzo dobra przestrzen i szczegolowosc - nie moze zabraknac fajnego basu jaki teraz sie wydobywa z moich leciwych jamo 606.
3. kwota max 4000k.

podajcie 4 propozycje.

dzieki
 
Ostatnia edycja:

abdul0412

New member
Bez reklam
Dzieki za odp.

Ja ze swojej strony myslalem o kilku...

- Monitor Bronze6/ lub bx5 i do tego sub
- Klipsch RP-260f jednak nie wiem czy nie za duze i troche wykraczaja za budzet...
- KEF Q500 - tylko nie wiem czy z basem bedzie ok
- Dali zensor 7 - jednak na muzyke jaka slucham i do filmow nie wiem czy tez bas nie bedzie za slaby

Oczywiscie podstawkowych nie wykluczam jednak wtedy musza byc tansze zeby suba dokupic.

mozliwosci jest wiele jednak opinie poczytam a pozniej pojade na osluch.

pzdr
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ROMAN38

New member
Bez reklam
Ten amplituner to raczej nadaje się tylko do filmów-niestety większość tak ma.Lepiej dokupić dobry wzmak stereo nawet za 2 tyś i zagra o niebo lepiej nawet na obecnych jamo 606.Onkyo ma raczej twardy suchy dźwięk do muzyki i marną przestrzeń.Mój 929 gra fatalnie na Dali 850.
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Może kolega niech się zastanowi też nad monitorami? 17 m2 to wcale nie jest duży metraż i czasem podłogówki się "męczą" w takich pomieszczeniach.
 

mors111

Active member
Bez reklam
aż tak nie przesadzajmy z tymi radami , owszem dadzą radę , ale jeśli w przyszłości 22m2 to juz wg mnie podłogówki

838 to kawał dobrego amplitunera , i spokojnie pociągnie spore podłogówki
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
A przepraszam, źle przeczytałem pierwszy post :) Jeśli w przyszłości będzie większy pokój można myśleć o podłogówkach. Może Focal Chorus 714?
 

Kejup

Member
Bez reklam
Ja też miałem jamo tylko 608 i kupiłem używane MA gs20. Dla mnie przeskok ogromny, jeżeli nie boisz się używek to polecam poszukać. Dobry basik itd. mają też focale.

P.S.
Jak jesteś ze Śląska to zapraszam do mnie na odsłuch gs20 :)
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Muzy słucham przeróżnej - Sade, ATB, Michael Jackson, PTX, ostatnio Schiller Symfonia.
Takze duzo muzyki filmowej.


Szukam glosnikow uniwersalnych kino/muza ale takze ktore poradza sobie dobrze z generowaniem przyjmnego basu jak np Jamo moje , soprany musza byc przejrzyste i wyraziste .

Harmonia musi byc jednym slowem:)

Focale mowisz ? nie za slabe do kina?
A propozycje , ktore przedstawilem?

pzdr
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Ja też miałem jamo tylko 608 i kupiłem używane MA gs20. Dla mnie przeskok ogromny, jeżeli nie boisz się używek to polecam poszukać. Dobry basik itd. mają też focale.

P.S.
Jak jesteś ze Śląska to zapraszam do mnie na odsłuch gs20 :)

Uzywki to max do 2/2,5 moge kupic glosniki ale blisko mojego miejsca zamieszkania - jestem z dolnego slaska.

dzieki za zapro:)
 

abdul0412

New member
Bez reklam
"czyli z tego prawdziwego (historycznego) Śląska ;)" --> Zgadza sie :)

Mowisz ze te 14 cm glosniczki ogarna?
hmm to bede bral je pod uwagę.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chorus-y 714 na 14m2 będą ok. Jeśli jednak będziesz zmieniał pokój na większy to lepiej rozważ większy model 716.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
716 przekraczaja budzet niestety.
jak bede mial czas pojade posluchac i dam znac jakie wrazenia.

pzdr
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Kejup

Member
Bez reklam
Napisz do blackninja może uda się zmieścić w budżecie z tymi 716? W podobnej cenie są jeszcze heco, canton lub jbl studio. Warto też wziąć je pod uwagę przy odsłuchu.
 
Do góry