Głośniki do małego pokoju

marcinaldo

New member
Witam Forumowiczów!

Chciałbym kupić jakieś fajne głośniki do niezbyt dużego pokoju. Na razie będą to 2 głośniki do amplitunera prawdopodobnie Yamaha 463. Przejrzałem inne wątki na forum, w których polecacie głównie kolumny podłogowe. Niestety w moim przypadku takie kolumny odpadają (pokój jest mały i nie mam miejsca, żeby wstawić tam kolumny podłogowe.

Szukam jednak czegoś co ładnie zagra przy filmach, muzyce i ps3 (choć w tym ostatnim przypadku wykorzystywane będą raczej słuchawki). Dodatkowo fajnie byłoby gdyby kosztowało to poniżej 1000 zł. W przyszłości można by je wykorzystać jako głośniki tylne w systemie 5.1 (kiedy będę miał nieco większe pomieszczenie :)) ale nie jest to warunek konieczny.

Czy coś takiego jest możliwe do spełnienia?

Z góry wszystkim dziękuję,

Pozdrawiam,
Marcin
 

asoz

New member
Mógłbyś kupić np. Monitor Audio Bronze BR2. Tylko uważaj, bo jak kupisz tylko dwie malutkie kolumienki, to nie będzie basu.
 

marcinaldo

New member
Nie potrzebuję superbasu, ale z pewnością trochę by nie zaszkodziło... Czyli nie ma na to rady? Jedynie podłogówki?
Tyle że u mnie trzeba byłoby to wcisnąć między szafę a ścianę, co zniszczyłoby pewnie dźwięk.

Pozdrawiam,
Marcin
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

asoz

New member
Jest proste wyjście. Kup zestaw 5 ( narazie mogą być 2 ) małych głośników, do tego sub, którego w zamkniętym pomieszczeniu możesz wcisnąć gdzie wlezie.
 

HubiiDubii

New member
asoz napisał:
Mógłbyś kupić np. Monitor Audio Bronze BR2. Tylko uważaj, bo jak kupisz tylko dwie malutkie kolumienki, to nie będzie basu.

Nie będzie basu? Kolego Ty chyba nie wiesz co proponowane przez Ciebie kolumny potrafią nawywijać to jedne z najlepszych monitorów w bardzo przystępnej cenie, jesli dobrze pamietam to w 2006 dostały nagrodę best audio, ich sporą zaletą jest bass reflex dmuchający do przodu co ułatwia ustawienie w małym pomieszczeniu, spora skuteczność i ten wygląd wersja w orzechu prezentuje się jak rasowa skrzynka no i ta cena niecałe 1000 można je brać w ciemno bez odsłuchu
 

asoz

New member
Wiem, co potrafią, przynajmniej domyślam się po paśmie przenoszenia i renomie firmy. Nie wybrałem ich losowo.
 

sempik

New member
Ja polecę ci Infinity Beta 20 lub nieco mniejsze 10. 20 słuchałem na jakimś wzmaku stereo Yamahy- zaskakująco dobrze grają.
Plus - brzenie (w tym bas), design, maskownica (palucha nikt w membramę nie wsadzi), cena (odrobinę niższa niż BR2)
Minus - już nie produkowane, choć jeszcze dostępne (jeśli będziesz chciał z czasem rozwinąć do 5.1- to w zasadzie tylko używki), bass reflex z tyłu.
 
Do góry