Głośniki do kina, ciężkie warunki

markucjo

New member
Witam,

zamaierzam kupic kino domowe, niestety ze zgledu na mala przestrzen glosniki musza by male, wiszace na scianie (oczywiscie oprocz subwoofera) i wszystkie z przodu. Ze wgledu na te warunki wstepnie zdecydowalem sie na kino Pioniera tzn
VSX-918V-K oraz DVD DV 610 - głównie ze względu na funkcje Front Stage Surround Advance i MCACC. Mam nadzieje ze dzieki temu osiagne przynajmniej wrażenie surround. Pytanie czy znacie podobne rozwiazania innych firm lub moze polecicie cos innego. I jakie kolumny byscie dobrali - spelniejajce powyzsze warunki

dzieki, pozdr
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
oczywiście w takim pomieszczeniu Pioneer też zagra extra i to spokojnie.
Ale podaj przedział cenowy na głośniki ?
Podaj taż , albo lepiej zaczep zdjęcie pokoju z czterech stron najlepiej.
Czy zestaw Pioneera juz kupiłeś czy dopiero się przymierzasz?
Czy muzyki też zamierzasz słuchać czy tylko kino ?
 

markucjo

New member
Kino bede dopiero kupowal, przedzial cenowy na glosniki 1500-1800 zl, w zdecynowanej wiekszosci TV i DVD, muzyka 10-20%

zalaczam prosty rozklad pomieszczenia ;) ewentualnie wieczorem zalacze zdjecia - jesli bedzie potrzeba


pozdr
 

Attachments

  • rozklad.jpg
    rozklad.jpg
    24,9 KB · Wyś: 89

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
testuję obecnie takie modele które powinny zagrać dobrze :
http://www.jvc.pl/product.php?id=NX-F7E&catid=100006
112087_nx-f7_e.jpg

System DVD Audio/Video z systemem przednich głośników przestrzennych, technologia K2, głośniki z drewnianymi membranami, wyjście HDMI z konwersją do 1080p, USB Host z funkcją "Music Clipping"

================================================
 

markucjo

New member
zastanawialem sie nad takim rozwiazaniem, podobnie jak nad modelami
Denon S-102, Onkyo LS-V501. Następnie natknałem sie na fukcję Front Stage Surround Advance i MCACC Pionieera i mam nadzieje ze to i 5.1 glosniki lepiej sie sprawdza niz kino 2.1, chyba :) Moze robiles testy Pionieera w ustawieniu z glosnikami tylko z przodu jak tu (link do audio.com.pl - test Pionieer RCH-515H, nie moglem wkleic linka bo mam za malo postow) z wlaczona wspomniana funkcja.
Jeśli chodzi o glosniki to myślalem o Pionieer S-V52-W-II lub JBL CS 680 BK lub HK HKTS 11BQ . Co bys wybral, a moze nie warto tyle inwestoać i 2.1 wystraczy ?
Generalnie bylbym sklonny do zakupu u Ciebie, po takim tescie, oczywiscie w miare rynkowych cenach :)

pozdr
 

dawid_black

New member
Jeżeli koniecznie chcesz miec kolumny z przodu i efekt surround to polecam coś takiego jak Yamaha z serii YSP
Słyszałem jeden z projektorów dźwięku tylko nie pamietam dokładnie modelu, ale robi wrażenie. Jest tylko jedno ale, nie wiem czy bedzie to działało poprawnie w twoim pomieszczeniu, bo z tego co widze to nie masz normalnie kina w pokoju tylko tak jak by w salonie połączonym z wszystkimi pomieszczeniami. a brak tylniej ściany uniemożliwia działanie tego urządzenia poniewarz fale dzwiękowe nie mają się o co odbic. Musiał byś poszukac czegos o tym urzadzonku bo niestety nigdy sie zbytnio nie interesowałem takim rozwiązniem.
 

markucjo

New member
Bylem niedawno w jednym z salonów z kinami domowymi i gosc powiedzial ze przy takim pomieszczeniu projektor dzwieku sie nie sprawdzi ze wzgledu na to ze nie beda sie prawidlowo odbijac fale - pytanie na ile byl gosc wiarygodny ;). Z drugiej strony teraz mysle sobie, jak faktycznie dziala Front Stage Surround Advance i MCACC u Pioniera ,skoro projektor Yamahchy sie ponoc nie sprawdzi ..., moze to tylko marketingowa ściemia
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie sprawdzi się - wiem bo mam.
Jeśli masz więcej kasy to zainwestuj w Pioneer LX 03.
Jesli mniej to ten co podałem . Też go testuję w domu .
Na kolana nie powala , ale jako tylko przód robi wrażenie.
 

markucjo

New member
dzieki, mysle ze zawezilem troche wybor. Podoba mi sie ten Pioneer LX03 ale mam dwie obawy

1) Nie ma upscalingu do 1080 - przynajmniej nic nie pisza (ma 3x HDMI), a mam plazme HD Ready

2) Nie znalazlem opinii wlascicieli tego sprzetu - jak sie sprawdza, itp

Jesli ktos zna, ma takiego Pionerra prosze o info

dzieki, pozdr
 

mstomek

New member
Witam!

W związku z tym że mam podobny problem z nagłośnieniem to pozwolę „podpiąć” się pod wątek.
Do Panasonica TH 42 PV80 postanowiłem „dokompletować” kino domowe.
Ze względu na brak możliwości sensownego umieszczenia w pokoju pełnowymiarowych kolumn postanowiłem kupić projektor dźwięku Yamahy YSP 4000 (także aby uniknąć plątaniny kabli), oraz blu-raya DMP-DB35.
Jednak jak się okazało YSP 4000 nie ma dekoderów dźwięku HD, co trochę ostudziło mój zapał.
Mam więc pytania:
- odpuścić dekodery HD bo z projektora dźwięku „cudów” i tak się nie uzyska i zdecydować się na YSP 4000
- zostawić amplituner który aktualnie posiadam (Yamaha V 420 RDS) + zestaw „małych głośników” (do około 2000 – 2500 zł)
- kupić nowy amplituner z dekoderami HD + głośniki jak wyżej
I na koniec jeszcze jedno pytanie – które z powyższych zestawień potencjalnie będzie najlepiej brzmiało?

Dzięki za ewentualne porady.
Pozdrawiam
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Ja proponuje w takim przypadku zakupic Logitecha Z-550, przewody jakos dacie rade wcisnac przy scianie i bedzie git. Chyba, ze chodzi Wam zrobic mega stylistyczne wrazenie na znajomych... to wtedy inwestujcie w tzw. projektory dzwieku (hmmm... piekna nazwa, heh)
 
Do góry