głośniki do denon avr 1911

rmycek

New member
Witam! Ostatnio zostałem posiadaczem ampi Denon 1911 i potrzebuję do niego nowe głośniki. Potrzebuję głównie frontów do odsłuchu muzyki stereo. W domu słuchamy bardzo różnej muzyki: od rocka do smoothjazzu. Salon nie ma typowego kształtu, ok 50m, wys. 2,6m. Wykorzystać tryb bi-ampi. Wstępna propozycja to Klipsch f2. Co o tym myslicie? PZDR
 

rmycek

New member
Na razie nie mam zamiaru rozbudowywać zestawu do KD. Wersja 2.0 . Wczoraj miałem okazję posłuchać róznych zestawów w MM. Porównywałem głównie JBL ES 80 i Klipsch F2. Słuchałem też F3 i Wf diamond 10.5
I jak na moje ucho( ! ): JBL ma zbyt agresywny, zbyt ostry górny zkres przy stosunkowo slabszych niskich tonach. chciałbym zestaw w którym nie byłby potrzebny sub. Klipsch F2 wypadł zdecydowanie lepiej. Moje uszy słyszały w miarę równo wszystkie zakresy, bez dominacji góry czy dołu. Niskie tony o ładnym aksamitnym brzmieniu. Góra zdecydowana ale nie szeleszcząca. Klipsch F3 grają trochę lepiej niz F2 ale różnica nie jest jak dla mnie znacząca. A poza tym sa za duże. Kolumna w salonie to też mebel i musi jakoś wyglądać i współgrać z pozostałymi meblami.
Decyzja zapadła: Klipsch F2: dla mnie grają bardzo ładnie, z odpowiadająca mi barwą; mają dobrą cenę i ładnie wygłądają.
Wf diamond 10.5 jak dla mnie: słabo.
 

rmycek

New member
Zdaje sobie z tego sprawę, wiec prawdopodobnie pozostanę przy stereo. Zresztą jestem z pokolenia dla którego kino kojarzy się z szerokim ekranem, projektorem itd. Kino domowe to ersatz. Dlatego dobre stereo to priorytet. Mój pierwszy zestaw hi-fi powstał w roku 1985: Altus 70 i tzw. duża wieża Diory z korektorem graficznym, magnetofonem kasetowym z wysuwaną szufladą, gramofon Bernard - deck..... trzaski płyt winylowych miały to coś......... ech młodość!
 

A_C

Member
Skoro wspomniałeś o pierwszym zestawie z lat 80_siątych to również rozpoczynałem przygodę w podobnym okresie i z podobnym sprzętem.
Nawiązując do tematu niedawno kupiłem Denona 1911 i do tego wybrałem kolumny Dali Concept 6/1/C i jak dla mnie grają OK., więc może odsłuchaj ten zestaw?

Pozdr.
 

rmycek

New member
Już nie będę niczego więcej słuchał. Decyzja zapadła. We czwartek odbieram Klipsch F2. Jak ustawię w domu, w docelowym pomieszczeniu to opiszę wrażenia. Mam tylko nadzieję, że bedzie różnica w stosunku do stanu obecnego. Bardzo ciekawy jestem czy usłyszę róznice po podłączeniu w trybie bi-ampi?
Macie jakieś doswiadczenia w tym względzie? PZDR
 

gooral

New member
Mam nadzieje, ze ostatni raz truje (juz raz trulem w watku o 367).


Ostatecznie z braku dostepnosci 367 i bezsensownej ceny reszty (508, 1911 etc dobrze powyzej 500 euro) kupilem denona 1911 w UK.
Z braku laku (kolumn sklepie) kupilem 5.0 426 jamo +sub 210 (500 euro na wyprzedazy!!!! za 5.1)
bo i tak wychodzilo taniej jak zlozyc "tymczasowy" zestaw z 2xs602+200+centralny (wychodzilo okolo 600-700 euro)
kolumny graja tak sobie (nie bawilem sie jeszcze ustawieniami sluchalem radia i cd z dvd).
w prownaniu do starego kina sony dav dz100 roznica niewielka.
(sluchalem na przemian tej samej stacji radiowej z obu w tym samym pomieszczeniu)
Melomanem nie jestem, ale wolalbym cos grajacego lepiej a to chyba nei wina receivera.

wiec teraz mam opcje:
zwrocic "426 z 210" i wymienic na "506 z 200" ktore brzmieniowo mi podchodzily w sklepie z jakims onkyo (z doplata 300 euro)-606 poa zasiegiem 5.1 kosztuje tutaj 1100 euro.
juz sam nie wiem pomyslalem przez moment o kupnie czegos w pl i wysylce (musialbym sie zmiescic w 1200pln z wysylka - czyli pewnie kolo 900-1000pln/para) wtedy fronty 426 moglbym przeznaczyc na surroundy.

wiec generalnie pytanie brzmi czy ponizej 1000pln kupie pare nowych glosnikow o parametrach pasujacych do 1911 i brzmiacych conajmniej tak jak 506?
 

schwarz

New member
Stary 4500 zł za S606. Odpowiedź jest oczywista. Wsiadasz w samochód, jedziesz do PL. Do tego amplitunera tak żeby zobaczyć wyraźną różnicę to minimum S606. Za 5.1 dasz 2000 zł. Jeśli taka opcja odpada to weź te S506 bo brzmią bardzo ładnie ale moim zdaniem są to za słabe kolumny do tego amplitunera.
 

gooral

New member
Stary 4500 zł za S606. Odpowiedź jest oczywista. Wsiadasz w samochód, jedziesz do PL. Do tego amplitunera tak żeby zobaczyć wyraźną różnicę to minimum S606. Za 5.1 dasz 2000 zł. Jeśli taka opcja odpada to weź te S506 bo brzmią bardzo ładnie ale moim zdaniem są to za słabe kolumny do tego amplitunera.

heh to ponad 2200kmw kazda strone dolicz oplaty za promy etc...
pewnie z 600-1000 euro by na droge poszlo jakby sie nic w aucie nie skisilo...;)

Zastanawialem sie czy ten "automat audissey" ma wplyw na tonacje glosnikow czy tylko przycisza/podglasnia/przesuwa w czasie odpowiednie wyjscia gosnikowe?
Generalnie wydaje mi sie, ze kupno lepszych frontow a zastosowanie 426 przednich na surroundy ma wiecej sensu niz zmiana na zestaw 506 (taka zmiana dla mnie to 300 euro). Myslalem np o kupnie maestro II bo widywalem kpl w okolicach 1050pln.
jakis lepszy typ w podobnej kasie?

kolega ma missiony m33? moze w sylwka jak do mnie wpadnie (jak mu sie do megan coupe zmieszcza ;P to podrzuci i zobacze jaka roznica (on slucha na wzmaku cambridge audio i ma same pozytywy)

rzucilem okiem na ebay w uk i w moim przedziale z frontow:
wharefadle vardus 400 i diamond 10.3
missiony m34i
widzialem zestaw jbl es (5.0) za 650 euro, ale to by mi musieli przyjac 426 i oddac kase = malo prawdopodobne. do tego trzeba suba czyli+250 euro = 900 na ten zestaw mz szkoda kasy

kupno nowych glosnikow w irl to pomylka bo drogo. W uk/pl lepiej, ale za to posluchac sie nei da..

czy powinienem sie w jakikolwiek sposob kierowac moca glsnikow?
Pytam bo slucham (przynajmniej muzyki) w trybie "multi channel stereo" co znaczy, ze graja wszystkie glosniki czyli grajac np bardzo glosno (powiedzmy, ze mam maestro na przedzie a 426 na tyle i robie impreze przed domem ;) nie uwale centralnego (80/120 na nim stoi)?
wiem, ze teoretycznie moge przelaczyc na stereo i mam problem z glowy.

ps czy kazdemu 1911 tak dziwnie chodzi pilot? w sensie czasami pilot nie dziala (diody migaja)
za to dzialaja przyciski z przodu. Czasami dziala z opoznieniem - zaczynam sie wkurzac..
ps2 czy jak mam np radio w "multi stereo" i wlacze ps3 +przelacze receiver na hdmi z ps3 wykryje on automaycznie, ze film/gra sa w 5.1 i sie ustawi do tego czy musze recznie skakac po przyciskach?
 
Ostatnia edycja:

rmycek

New member
re pilot do AVR1911

Od kilku tygodni użytkuje avr 1911 i do tej pory nie mam problemu z pilotem. Co prawda nie przejął sterowania dekoderem TVSat i DVD ale telewizor wyłącza i zmienia żródło sygnału wejściowego. Jak dla mnie wystarczy.
 

gooral

New member
Od kilku tygodni użytkuje avr 1911 i do tej pory nie mam problemu z pilotem. Co prawda nie przejął sterowania dekoderem TVSat i DVD ale telewizor wyłącza i zmienia żródło sygnału wejściowego. Jak dla mnie wystarczy.

w99,9% jest wszystko ok, ale kiedys odpalilem audyssey poprzez wsadzenie mikrofonu w port i nacisniecie ok na panelu przednim i przez cala reszte konfiguracji musialem uzywac przycskow na przedzie (pilot nie dzialal z roznych odleglosci, katow etc... ale po kazdym nacisnieciu klawisze dioda "main" migala) i zdazylo mi sie juz tak kilka razy (co ciekawe zdaza sie to coraz rzadziej hmmmmm).
przejmowania obcych funkcji nie probowalem (choc cos tam w instrukcji znalazlem)
 

rmycek

New member
jak w tytule

Dwa dni temu postawiłem w domu obok denon avr 1911 kolumny Klipsch F2. I jest tak jak oczekiwałem. Piękne brzmienie z aksamitnym basem, zgodnym z orginałem ... bardzo mocny tam gdzie trzeba, delikatny gdzie trzeba. Góra bardzo wyrazista ale nie szeleszcząca. Jak dla mnie do odsłuchu stereo - bardzo dobrze. Ponieważ nie jestem fanem kina domowego i efektów które dają systemy 5.1 czy 7.1, dźwięk w filmach jest również bardzo dobry.
Jestem bardzo zadowolony z zakupu. Stosunek ceny do jakości bardzo dobry. Polecam.
 

kigen67

New member
Witam.
Zamierzam zamienić amplituner Philipsa na Denona AVR 1911. Mam pytanie, czy dzielnie służący mi przez lata zestaw 5 głośników Tonsil z głównymi Altusami 110 będzie potrafił przekazac walory dźwięku generowanego przez Denona . Kompeksowa wymiana sprzętu z przyczyn ekonomicznych narazie nie jest możliwa. W tle pojawia się kolejne pytanie z którym zwracam się do Was - Czy taka zamiana ma sens ?. Proszę o sugestie w zakresie takiego rozwiązania .
 
Do góry