glosniki do atmos

marcin99

New member
Witam,chcialbym siegnąć poradą a mianowicie jestem świeżym posiadaczem amplitunera Pioneer
SC-LX 79.Mam zestaw 5.1 kef-a (q70,60,3 psw2500)oraz na suficie Bose double cube.Pytanie,szukam kolumn do atmos-a.Czy moglibyscie polecic mi jakies najlepiej sufitowe?A Bose sprawdziłyby się jako uzupełnienie do atmos?Zalezy Mi na nie dużych gabarytach bo i pokój do dużych nie należy(ok 20m2)
Dziękuje za pomoc
 

werf

Active member
Bez reklam
Jak akceptujesz jak to będzie wyglądać to montuj zadziała
A co strikte sufitowych jest ich cała masa,kwestia czy chcesz wydać 100 zł za szt czy 3 tyś
 

marcin99

New member
Budżet mam dosyć spory.Zestaw będzie Mi służył na lata,więc nie chciałbym Kupić jakiegoś bubla.Bose-choć wiem ze nie mają zbyt wielu zwolenników w kinie powinny się sprawdzić.Czyli śmiało mogę uzupełnić 4surroundami by uzyskać 11.1?
A masz może jakąś alternatywę?Najlepiej białe.Pozdrawiam
 

marcin99

New member
Wszystko fajne,ale nie wspomniałem ze nie mam podwieszanego sufitu i troche bedzie problem z umieszczeniem to na suficie.Dlatego wolałbym rozwiązanie z "uchwytem" typu własnie bose.Znasz może jakies inne firmy oferujące glosniki na uchwytach?
Co do wzmacniacza to posiadam abrahsena.Pozdrawiam
 

marcin99

New member
Owszem,fajny zestaw tylko przydalby sie w kolorze białym by nie robić kontrastu no i...w zasadzie potrzebowałbym tylko 4,nie caly komplet.Da rade??
 

marcin99

New member
Super!Dzięki za pomoc.Jestes w stanie doradzic ktore sprawdza sie w atmosie?seria T101wystarczy czy raczej pojsc dalej w T301??Ciekawe jak z montażem na suficie,bo chyba nie mają odpowiednich mocowań na sufit...
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Wiesz, któryś z forumowiczów zakupił i użytkuje takie kolumny. Były też zdjęcia tych kolumn. Ale nie pamiętam, kto to był. Może sam się odezwie? Z pewnością podzieliłby się wiedzą. Co do mocowania to sprawa bardzo prosta – na kołki rozporowe. I wszystko. Obejrzyj dokładnie zdjęcia z linku, który Ci podałem. Zobacz zdjęcia tyłu tych kolumn.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Kołki rozporowe i po sprawie, tylko między głośnik a sufit zastosowałbym jeszcze jakąś podkładkę tłumiącą na całej płaszczyźnie.
Tak wygląda z tyłu:
T series.jpg
 

marcin99

New member
No tak...proste.Myslałem ze mają tylko jeden otwór a są dwa.Sprawa rozwiązana.Raz jeszcze dziękuje i skontaktuje się ze sprzedawcą kef-ów.Zastanawiam się jeszcze czy powiesic cztery rownomiernie na powierzchni sufitowej czy lepiej 2sztuki nad tv a pozostałe na rownej odległości miedzy tv a sofą...
 
Do góry