Glosniki do 820-ki

Antares64

New member
Witam
Od jakiegos czasu rozgladam sie z sprzecikiem do domku i w zasadzie przekonany jestem do Pioneerka VSX-820, zwlaszcza, ze na DV-410, ktory do niego podepne nie moge zlego slowa na razie powiedziec, choc mocno koli mnie, ze z tego co czytam, to producent nie przewidzial przepuszczania HDMI przez "czuwajacy" ampek. No, ale powiedzmy, ze jakos bym to przelknal...
Pytanie natomiast mam takie:
Co radzicie mi ew. podpiac do tego ampka.
Z tego co tutaj wynalazlem, to wiekszosc poleca Jamo...najczesciej S606...czy istnieje dla nich jakas "dobra" alternatywa ? Czy moze naprawde nic lepszego cenowo/jakosciowo "pracujacego" z ta 820-ka nie da sie znalezc?
Zestawik bedzie stal w pokoiku ~25m2,
muzyka (od lagodnego po ostry rock) / filmy = 60/40 , przy czym okazje do przekroczenia polowy skali na Volume raczej bardzo rzadko beda sie zdarzaly...

Na ampka i glosniczki mam budzecik do 2500 zl (ew. +200zl, ale to juz naprawde max. i prosilbym aby powstrzymac sie od pisania, ze "jakbys dolozyl kolejne 200, to juz bys mial sprzet ze gacie spadaja", itp..., ok? 2700 jest gorna granica- koniec kropka!)


PS.
Jakby jeszcze dalo sie znalezc zestawik w kolorze mebli (jabłoń), to juz wszyscy w domu, a nie tylko ja, byliby szczesliwi ;)

EDIT:
Jak duza roznica (slyszalna) jest miedzy Jamo S506 a S606 ?

EDIT2:
Kurka wodna, co zapisze posta, to kolejne przemyslenia mi porzychodza:
Moze zna ktos jakis zestawik, ktory by "dawal rade" bez SUBa, bo szczerze mowiac to na miejscu w tym pokoiku tez mi troszke zalezy :/
 
Ostatnia edycja:

Antares64

New member
A te 606-ki beda tak bez suba do posluchania, czy trzeba bedzie predzej czy pozniej go jednak dokupic?
Sprzetu nie sluchalem, bo okazji nie bylo, wiec jedynym moim zrodlem informacji i ew. przemyslen sa dane techniczne, ktore moga sie miec faktycznie nijak to tego co sie slyszy, stad moze moje i glupawe wnioski, ze 42Hz 606-tek to juz nieco za wysoko i subik by sie moze przydal...
I jesli moge prosic o jakies nawet subiektywne opinie - jak te plastikowe membranki (bo zdaje sie, ze takie tam sa - chyba, ze sie myle?! ) faktycznie brzmia- w miare naturalnie, czy "przeciagaja" w jakas strone?

Co z ewentualnym zestawikiem innym niz Jamo?
 

vivo

New member
Korzystając z okazaji :)
A jakieś nieduże podstawkowe do stereo w miejsce posiadanych na przodzie (mam hkts 7)? Pomieszczenie 15m.
 

vivo

New member
Dzięki za pomoc. Jeszcze tylko pytanie o Usher S-520, ładnie o nim piszą, moc tylko 50 W. I cena rośnie :). MA to gdzieś w Krakowie odsłucham, ale tych usherów nie trafiłem.
 

Antares64

New member
Postanowilem dopisac w razie jakby ktos w przyszlosci mial podobny dylemacik.
Ostatecznie w domku od paru dni stoja:

Pioneerek VSX-820 i Tonsilek Maestro II 180 (poki co tylko fronty...reszta za jakis czas, jak sie "odkuje")...
Poniewaz nie mialem gdzie posluchac Tonsila, wiec w zasadzie "strzelilem" (poniekad w okazje, bo jakies 1300 z groszami za pare) i powiem szczerze z dzwieku jestem zadowolony bardzo, ale poki co poczekam jeszcze z zachwalaniem pod niebiosa, az sie troszke "rozruszaja" i porownam z kumpla 608-kami Jamo. Jesli zas chodzi o jakosc wykonania - przynajmniej ta zewnetrzna, ktora mozna od razu okiem ocenic, to powiem tak: meble stojace obok nich w pokoju (maja raptem 2 lata) wygladaja, jakby juz sie nadawaly do renowacji. :)
 
Do góry