głośniki Bose - jaki ampli ?!

lukas_ka

New member
Hej,

Pytanie typu jaki sprzęt przy założeniach:
- budżet ok.8000PLN
- 80% muzyka 20% kino
- preferowane głośniki BOSE Acoustimass 10 - nie chcę wielkich kolumn - jakieś alternatywy ?!

i teraz:
- HK AVR 370
- Onkyo TX - NR 636
- Marantz SR5008

O HK naczytałem się dzisiaj, że sprzęt awaryjny i głośny (zasilacz), Onkyo ponoć bomba, natomiast o Marantz niewiele znalazłem, tyle że można traktować jako alternatywę dla powyższych sprzętów.


AVR 370 nie jest najmłodszym modelem, nie ma bluetooth, a na tym mi częściowo zależy..
Marantz - sam nie wiem, nie mam doświadczenia..
Onkyo - duża moc, bluetooth, niby wszystko ma co trzeba, jednak chyba nie ta renoma co HK..pomimo awaryjności.. :)

Może ktoś z Was ma jakieś konkretne argumenty za/przeciw ww. ampli?

z góry dzięki i pozdrawiam, Lukasz
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Bose Acoustimass 10 to typowe głośniki do kina domowego ,co prawda w Niemczech model AM 5 jest dostępny w komplecie z amplitunerem Pioneer za 399 euro ,nie zmienia to faktu że to głośniki raczej do typowego kina domowego .Istotna jest również wielkość pomieszczenia

Pomyśl o kolumnach Bose ale typowym modelu stereo .Miałem okazję w Niemczech przysłuchiwać się modelom 501/701 .Te kolumny potrafią coś czego nie potrafi 95% innych ,otóż jeżeli się stanie na przeciw jednej kolumny to słychać drugą .Sekretem tego efektu jest budowa tych kolumn

Każdy amplituner może się zepsuć ,nie ma urządzeń w 100% bez awaryjnych ,nie sądzę żeby Harman był bardziej zawodny niż amplitunery innych firm

A tak na marginesie za 8 tyś można mieć już fajny sprzęt i warto się zastanowić nad wyborem
 

lukas_ka

New member
A tak na marginesie za 8 tyś można mieć już fajny sprzęt i warto się zastanowić nad wyborem

Masz coś konkretnego na myśli? :)

Ps. Odsłuchałem dziś te głośniki w salonie audio, i pomimo że faktycznie są bardziej do kina niż do muzyki, to podczas słuchania koncertu wrażenia bardzo pozytywne. Zarówno jakość dźwięku jak i bas na wysokim poziomie. Stąd mój pomysł na ten zestaw..
 

Geronimo zx

New member
Nie będę się odnosił do BOSE Acoustimass 10,kolega wyżej już wyjaśnił.Napisałeś 80% muzyka 20% kino,więc dlaczego chcesz kupować amplituner kd skoro kina bd używał tylko 20% :) W Twoim wątku uwzględniony jest nacisk na muzykę.Pamiętaj że amplituner w stereo nigdy nie zagra tak jak prawdziwy wzmacniacz,więc ja na Twoim miejscu zainwestowałbym w dobre stereo (wzmak+fronty).
Nie wiem jakie masz pomieszczenie,ale w tej kwocie to już naprawdę można się pobawić i kupić coś godnego.
Nie wiem jakie masz wymagania związane z odsłuchem, ale należy się dobrze zastanowić na czym mi tak naprawdę bardziej zależy??Bo może się okazać że kupisz amplituner i słuchając muzyki nie będziesz usatysfakcjonowany.Ten temat przechodziło wiele z nas,jedni wspomogli ampli przez pre out wzmakiem a drudzy tak jak w moim przypadku rezygnowali z kina na rzecz rozsądnego stereo :)
 

lukas_ka

New member
Nie będę się odnosił do BOSE Acoustimass 10,kolega wyżej już wyjaśnił.Napisałeś 80% muzyka 20% kino,więc dlaczego chcesz kupować amplituner kd skoro kina bd używał tylko 20% :) W Twoim wątku uwzględniony jest nacisk na muzykę.Pamiętaj że amplituner w stereo nigdy nie zagra tak jak prawdziwy wzmacniacz,więc ja na Twoim miejscu zainwestowałbym w dobre stereo (wzmak+fronty).
Nie wiem jakie masz pomieszczenie,ale w tej kwocie to już naprawdę można się pobawić i kupić coś godnego.
Nie wiem jakie masz wymagania związane z odsłuchem, ale należy się dobrze zastanowić na czym mi tak naprawdę bardziej zależy??Bo może się okazać że kupisz amplituner i słuchając muzyki nie będziesz usatysfakcjonowany.Ten temat przechodziło wiele z nas,jedni wspomogli ampli przez pre out wzmakiem a drudzy tak jak w moim przypadku rezygnowali z kina na rzecz rozsądnego stereo :)


Panowie, muzyka to dla mnie głównie koncerty, które są w 90% nagrywane w 5.1, dlatego zdecydowany jestem na amplituner.
Jak wspominałem, Bose pomimo, że kinowe, dają rade przy koncertach. Myślałem, że Acoustimass + HK 370 będzie fajnym rozwiązaniem..

Poza tym, piszecie że za 8k można się 'fajnie pobawić' ale nic konkretnie nie piszecie..
Marntz, HK, Onkyo?
 

Geronimo zx

New member
Jeżeli koncerty to wszystko wyjaśnia :) Najlepiej byłoby jakbyś poszedł na odsłuch i sam stwierdził jak grają w/w amplitunery z tymi głośnikami.Składając swoje zestawy nie odsłuchiwałem na preferowanych przez Ciebie małych głośnikach,więc w tym temacie więcej pomogą koledzy.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Panowie, muzyka to dla mnie głównie koncerty, które są w 90% nagrywane w 5.1, dlatego zdecydowany jestem na amplituner.
Jak wspominałem, Bose pomimo, że kinowe, dają rade przy koncertach. Myślałem, że Acoustimass + HK 370 będzie fajnym rozwiązaniem..

Jeżeli tak się sprawa przedstawia ,to kombinacja Bose + Harman wydaje się sensowna .Bose to dobre głośniki ,pomimo że może nie są zbyt polarne w naszym kraju ,co innego na zachodzie

Taka ciekawostka .W Berlinie jest Saturn Europa Center to największy sklep tej sieci w Europie (6 pięter ,ponad 10.000 metrów ) jest tam Bose Cinema ,amerykanie pokazali jak się robi kino domowe
 

lukas_ka

New member
Taka ciekawostka .W Berlinie jest Saturn Europa Center to największy sklep tej sieci w Europie (6 pięter ,ponad 10.000 metrów ) jest tam Bose Cinema ,amerykanie pokazali jak się robi kino domowe

W Szczecinie jest dystrybutor Bose - inlogic, i też mają sale do odsłuchu przygotowaną. Jest rewelacja. Zestaw, który prezentują zbija z nóg, ale kosztuje 17000. Ciekawe czy tańsze głośniki, np acoustimas, podobnie dają rade.
No i pytanie czy podobny efekt będzie w domowym salonie, niespecjalnie wygłuszonym i wytłumionym..
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bose robi głośniki które dają radę w wręcz "antyakustycznych" pomieszczeniach. Niejednokrotnie oglądałem filmy u znajomych w salonie 80m2 o minimalistycznym wystroju (ściana z betonu, sporo szklanych powierzchni itp) i zestawie Acoustimas s 16 napędzanymi Yamahą i możecie mi wierzyć - w filmach na prawdę robią robotę mimo bardzo niepozornych wymiarów i tak wielkiej kubatury pomieszczenia do nagłośnienia:)
Cena trochę wysoka względem konkurencji, jednak jeśli komuż nie zależy na muzyce tylko na filmach/koncertach i ma spory salon to szczerze mogę polecić :)
 
Do góry