Głośniki 5.1 do laptopa z S/PDIF

qweluke

New member
Witam,

Tak ostatnio odkryłem, że w moim laptopie mam wyjście S/PDIF RCA
No i moje pytanie, czy są na rynku jakieś głośniki (~400zł) działające w systemie 5.1 lub więcej które mógłbym pod to gniazdo podłączyć?
Nie jestem audiofilem. Głośniki służyłyby do oglądania filmów w HD/3D.

p.s.
dobrze by było aby posiadały też "standardowe' gniazda w przypadku gdybym zakupił kiedyś blaszala z karta 5.1

szukalem na necie takowych, ale nic nie widze, czyżby ich nie było i potrzebna będzie jakaś przejściowka?
 

tdx

New member
Bez reklam
Co Ci po takiej przelotce jak głośniki które Cię interesują nie mają coaxiala ani optyka?
W takich pieniądzach z optykiem to raczej nic nie znajdziesz
Jaki to laptop (marka/model)?
 

tdx

New member
Bez reklam
No rozumiem, tylko cenowo będzie problem
Logitech Z-5500

Tutaj w takich pieniądzach to raczej proste kino domowe z optykiem kupisz :)
 

qweluke

New member
:O one są pozłacane? :D

No to chyba faktycznie lepiej będzie kupić kino domowe... Tylko że znów kina nie wykorzystam bo filmy z laptopa oglądam.. ehh ;]

No nic, dzięki za pomoc! :)
 

qweluke

New member
Dobra, kupiłem Logitech Z-906 (starego modelu nie było, a jakość tych mnie zadowala).
Teraz pytanie: jaki kabel mam kupić żeby laptopa podpiąć pod te głośniki?

Czy takie się nada?
Kabel COAXIAL S/PDIF RCA-Jack 3.5mm HQ 10.0m (2662134396) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
W opisie jest napisane:
"wtyczki: 1xRCA [cinch] (męski), 1xJack 3.5mm mono (męski), korpus aluminiowy, styki złocone"

Przypomnijmy:
W laptopie mam gniazdo S/PDIF
W głośnikach (wg instrukcji) gniazdo "cyfrowe koncentryczne"
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
ten kabel będzie ok jeśli spdif jest realizowane przez gniazdo słuchawkowe a z fotek wygląda że tak :) do cyfrowego wejścia koncentrycznego w głośnikach
 

qweluke

New member
No i nie działa :(

Zakupiłem kabel o którym rozmawialiśmy.
Jedną końcówkę podłączyłem pod wejście w głośnikach (wg. instrukcji "Koncentryczne cyfrowe" (Logitech Z-906), drugie pod gniazdo w laptopie (środkowe) - ale sprwadzałem oba
http://s6.ifotos.pl/img/IMAG0180j_xxxaexh.jpg
Jednak mimo to dźwięk nie płynie.

Jako urządzenie domyślne ustawiłem gniazdo S/PDIF
screenSHU - The fastest screen capture ever.

Karta dźwiękowa to
IDT High Definition Audio CODEC
OS to Win7 x64

Sprawdzałem kilka wersji sterowników (od tych dostarczonych z laptopem po najnowsze ze strony producenta)
 
Ostatnia edycja:

qweluke

New member
No i nie działa :(

Zakupiłem kabel o którym rozmawialiśmy.
Jedną końcówkę podłączyłem pod wejście w głośnikach (wg. instrukcji "Koncentryczne cyfrowe" (Logitech Z-906), drugie pod gniazdo w laptopie (środkowe) - ale sprwadzałem oba
http://s6.ifotos.pl/img/IMAG0180j_xxxaexh.jpg
Jednak mimo to dźwięk nie płynie.

Jako urządzenie domyślne ustawiłem gniazdo S/PDIF
screenSHU - The fastest screen capture ever.

Karta dźwiękowa to
IDT High Definition Audio CODEC
OS to Win7 x64

Sprawdzałem kilka wersji sterowników (od tych dostarczonych z laptopem po najnowsze ze strony producenta)



*****************
ostatecznie nie udało mi się podłączyć głośników z laptopem tym kablem.
Wg infolinii HP laptop mimo że w wykazie sprzętu oraz na stronach producentów ma złącze SPDIF to tak naprawdę jest to tylko opcja w sterowniku ale samo gniazdo nie jest aktywne w laptopie.
Kupiłem kable HDMI i rozwiązałem to tak:

Laptop -> HDMI -> TV -> toslink -> logitech

Mam ten plus, że w TV mogę wyłączyć matrycę (np. gdybym chciał tylko radia słuchać) więc jako transmiter ew. będzie mi służył TV.. do czasu aż nie kupię karty muzycznej pod pci-express lub nowego laptopa z kartą 5.1
 
Do góry