Głośniki 5.1 dla Zestawu denona

wisniewski76

New member
Witam.

Mam pytanie i proszę o podpowiedź. Planuję kupić sobie zestaw AVR-X1000 i do tego DBT-3313UD. Zestaw ma służyć do kina domowego, konsol i TV SAT. Głośniki mam logitech z-5500, a do tego zestawu chciałbym coś lepszego. Zestaw ma być do oglądania filmów i grania ale także do muzyki. Słucham rocka progresywnego więc zależy mi na wysokiej jakości dźwięku. Wiem że do tego najlepiej nadaje się zestaw stereo, no ale nie można mieć wszystkiego. Chciałbym głośniki 5.1 i jakieś większe. Proszę o porady. Z góry dziękuje.

PS. co myślicie o JBL LOFT SYSTEM 5.1
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokladnie, zamiast tego BD zainwestowac w lepsze kolumny, a w tym wypadku ampli.
Kupic najtanszy player i w razie potrzeby z czasem zmienic.
To tak jakby ktos kupil KD za 3000zl i do tego kable za 1500zl, bezsens.
 

wisniewski76

New member
Pokoj ma okolo 20 m2. Wybralem taki ampli bo drozszy jest 7.1 a ja raczej stawialem na 5.1. Cena nie gra takiej znaczacej roli ( oczywiscie w granicach rozsadku) za calosc chcialem dac okolo 10k. Wybralem to co mieli na stronach denona, tanszego BR nie mieli. Dzieki za porady i czekam na dalsze
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
To, że amplituner jest 7.1 to w niczym nie przeszkadza. Wszystkie wyższe modele są 7.1, ale oczywiście możesz podłączyć 5.1. Jeśli zależy Ci na tym żeby amplituner i bd były tego samego producenta to możesz rozważyć zestaw Denon X4000 + Denon DBT-1713UD. Wtedy 5k zostaje Ci na kolumny i suba np. zestawy oparte na frontach : Dali Zensor 7, Melodika BL40, Monitor Audio BX6, Jbl Studio 270/280, Paradigm Monitor 9 v.7. Wybierz się na odsłuch. 10K to dużo kasy więc nie polecam zakupu w ciemno.
 

wisniewski76

New member
A to nie wiedzialem. Jesli parametry x4000 rzeczywiscie przewyzszaja te od X1000, to oczywiscie wybiore ten wyzszy. A czmu nizszy model BlueRay?

Gdzie umozliwia mi odsluch?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zaproponowałem niższy model bd, żeby więcej kasy zastało na amplituner i kolumny bo te elementy mają większy wpływ na brzmienie. Odsłuchasz w sensownych salonach audio. Skąd jesteś?
 

werf

Active member
Bez reklam
Denon L... HD ma tylko ten droższy
Teoretycznie to lepsze cyfrowe połączenie mniejszy jitter mniejsze zniekształcenia itd
 

werf

Active member
Bez reklam
Osobiście nie usłyszałem różnicy za którą warto zapłacić 2 razy więcej (mowa tylko o DL) . Ktoś inny może słyszy
 
Ostatnia edycja:
Do góry