Głośnik centralny z innej półki niż fronty

lolek126

Well-known member
Bez reklam
I tak chyba zrobię....:D dzisiaj podjechałem do salonu i zobaczyłem go na żywo- kawał przepięknej kolumny....:D w porównaniu z moim poprzednim centralnym od jamo to wielka kolubryna...:D waga chyba z 15kg

I to jest słuszna waga dla centrala :) Bipo mi chodzilo wtedy że znam ludzi którzy zetaw 5:1 mają tak zrobiony że podłogowe kolumny są z jednej firmy, central z innnej, efektowe głośniki jeszcze z innej i sub z innej i w dwóch przypadkach chętnie na te zestawy bym się zamienił :)
A kupić centralny powiedzmy lepszej serii od podłogowych a czemu nie - kto zabroni :) masz chęć ti Ci to odpowiada to kupuj..
 

Bipo

Active member
Bez reklam
I to jest słuszna waga dla centrala :) Bipo mi chodzilo wtedy że znam ludzi którzy zetaw 5:1 mają tak zrobiony że podłogowe kolumny są z jednej firmy, central z innnej, efektowe głośniki jeszcze z innej i sub z innej i w dwóch przypadkach chętnie na te zestawy bym się zamienił :)
A kupić centralny powiedzmy lepszej serii od podłogowych a czemu nie - kto zabroni :) masz chęć ti Ci to odpowiada to kupuj..

O teraz Lolek to Cię zrozumiałem....:smile:

Właśnie dlatego nie chciałem kupować wszystkiego od razu, wolę się wstrzymać, a złożyć zestaw dużo lepszy niż bym miał kupować wszystko z jednej serii... Wadą takiego kupowania jest niestety rozciągłość w czasie....:sad:
Ten centralny mi się bardzo podoba ale jego największym minusem jest cena, ponieważ kosztuje prawie tyle co dwa moje fronty...:D ale chcąc mieć wreszcie w miarę nagłośnienie idące jakościowo za obrazem trzeba się poświęcić...
Resumując, kusicie Panowie coś czuję, że kolejna noc przemyśleń argumentów za i przeciw....:D
 
Ostatnia edycja:

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Bez wątpienia, porządny i solidny central to podstawa kina domowego.
Lepiej wysupłaj grosza a dopiero będziesz zadowolony ;)
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Armaniq wyczyść skrzynkę,mam sprawę.
Pozdrawiam.

Wiele osób prosiło o to go.Chyba specjalnie tak ma by nie pisać do niego.

O teraz Lolek to Cię zrozumiałem....:smile:

Właśnie dlatego nie chciałem kupować wszystkiego od razu, wolę się wstrzymać, a złożyć zestaw dużo lepszy niż bym miał kupować wszystko z jednej serii... Wadą takiego kupowania jest niestety rozciągłość w czasie....:sad:
Ten centralny mi się bardzo podoba ale jego największym minusem jest cena, ponieważ kosztuje prawie tyle co dwa moje fronty...:D ale chcąc mieć wreszcie w miarę nagłośnienie idące jakościowo za obrazem trzeba się poświęcić...
Resumując, kusicie Panowie coś czuję, że kolejna noc przemyśleń argumentów za i przeciw....:D

Cena 2500zł, po rabacie mniej to jeszcze nie dużo.Ładny to jest , trudno te wszystkie firmy ogarnąć.To chyba niemiecki producent.Mi to te się ich kolumny podobają Celan GT 602 , ale czy warto tyle pieniędzy wydawać na kolumny które grają w kinie domowym??Ktoś kto może słucha stereo..

Coś dla ciebie esteto:) ale czarna wstawka chyba nie przejdzie u żony??
Sonus Faber Venere Center



Home_venere(1).jpg
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Ja słuchałem celan gt702 bo miałem je brać, ale żadnej ale to kompletnie żadnej różnicy w dźwięku po między nimi a heco music style 900 nie wyłapałem. Budowa, wielkość kolumny prawie wszystko to samo. Jedyna różnica w głośnikach to Tweeter 30mm zamiast 25mm. Przepinaliśmy kable, ślepy test i słuchaliśmy przez godzinę na 2 osoby i nic. Tutaj płacimy za jakość wykonania która jest przepiękna.

Sonus podobają mi się słuchałem jednych, ale co się okazało wzmacniacz był za słaby i nie pokazały na co je stać...:-(
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Niestety centralne głośniki nie sa tanie dla przykładu podam Ci MA Platinum 200 podłogówki kosztują 26 tyś a centralny mniejszy coś koło 11 tyś a ten większy coś koło 15-16 tyś :)
Dlatego mój kolega np. ma właśnie te kolumny a na centralny kupił Paradigma signature jak jeszcze był w granicach 8 tys niczym nie ustępuje ( poza fornirem gdzie MA ma lepszy i ładniejszy, w nowej serii na pewno i w Pradigmie będzie już znacznie lepszy tak jak jest to w niższej serii prestige) - potężny głośnik i naprawdę gra to super ...
 
Do góry