Głośnik centralny z innej półki niż fronty

Bipo

Active member
Bez reklam
Panowie jak możecie na podstawie waszym doświadczeń odpowiedzieć ewentualnie doradzić czy warto kupić kolumnę głośnika centralnego z wyższej serii niż fronty. Oglądam bardzo dużo filmów i zależy mi jak na najlepszym dźwięku z kolumny centralnej. Chodzi o dialogi które chciałbym słyszeć głośno i wyraźnie. Jeśli będzie trzeba to podepnę głośnik przez końcówkę mocy. Chodzi mi o głośniki:
-heco celan center gt42
-heco music style center 2
Różnica z opisu polega na tym że:
- większa kolumna 490 a 570
- większe głośniki 2x170 a nie 2x125oraz wysokotonowy 1x30mm a nie 1,25mm
- waga 14kg a nie poniżej 10kg
- wykończenie cała w lakierze a nie tylko przód i góra
- minus celana cena..;-(
Podejrzewam, że dialogi będą lepiej i dokładniej słyszalne z większej kolumny, jeśli się okaże że naprawdę warto to się poświęce....;-)
 

zookid

New member
A nie możesz we wzmacniaczu manualnie ustawić głośności na centralnym?
Zdaje się, że jak w ustawisz odległość centralnego od widza - większą niż jest w rzeczywistości to wzmacniacz powinien puścić mocniejszy sygnał.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
kolego ja mam z zupełnie innej półki i firmy, we filmach sie nie połapiesz.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
hej ja mam kilku znajomych co mają tak jak napisałeś i chętnie wziąłbym ich centralny głośnik do siebie ( mówię o dwóch takich znajomych ) od reszty nie koniecznie ( bo mam lepszy centralny)ale spoko jest wg mnie nawet w innym wypadku...
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Lolek mógłbyś jeszcze raz mi napisać bo z twojej wypowiedzi nic nie załapałem.....:confused:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

syneq

New member
Panowie jak możecie na podstawie waszym doświadczeń odpowiedzieć ewentualnie doradzić czy warto kupić kolumnę głośnika centralnego z wyższej serii niż fronty. Oglądam bardzo dużo filmów i zależy mi jak na najlepszym dźwięku z kolumny centralnej. Chodzi o dialogi które chciałbym słyszeć głośno i wyraźnie. Jeśli będzie trzeba to podepnę głośnik przez końcówkę mocy. Chodzi mi o głośniki:
-heco celan center gt42
-heco music style center 2
Różnica z opisu polega na tym że:
- większa kolumna 490 a 570
- większe głośniki 2x170 a nie 2x125oraz wysokotonowy 1x30mm a nie 1,25mm
- waga 14kg a nie poniżej 10kg
- wykończenie cała w lakierze a nie tylko przód i góra
- minus celana cena..;-(
Podejrzewam, że dialogi będą lepiej i dokładniej słyszalne z większej kolumny, jeśli się okaże że naprawdę warto to się poświęce....;-)
Duzy tylko duzy przerabialem to jak raz sie sprobuje to do mniejszego centralnego nie ma powrotu ,glosniki raczej sie nie pogryza ta sama firma.:smile:
 

nokinomaniak

New member
Panowie jak możecie na podstawie waszym doświadczeń odpowiedzieć ewentualnie doradzić czy warto kupić kolumnę głośnika centralnego z wyższej serii niż fronty. Oglądam bardzo dużo filmów i zależy mi jak na najlepszym dźwięku z kolumny centralnej. Chodzi o dialogi które chciałbym słyszeć głośno i wyraźnie. Jeśli będzie trzeba to podepnę głośnik przez końcówkę mocy. Chodzi mi o głośniki:
-heco celan center gt42
-heco music style center 2
Różnica z opisu polega na tym że:
- większa kolumna 490 a 570
- większe głośniki 2x170 a nie 2x125oraz wysokotonowy 1x30mm a nie 1,25mm
- waga 14kg a nie poniżej 10kg
- wykończenie cała w lakierze a nie tylko przód i góra
- minus celana cena..;-(
Podejrzewam, że dialogi będą lepiej i dokładniej słyszalne z większej kolumny, jeśli się okaże że naprawdę warto to się poświęce....;-)
Moj central z serii xt , daje rade fajnie wyglada i w miaree spujnie gra z quadralami , ale napewno jak warunki pozwola zmienie na cos wiekszego. Jak dla mnie brakuje im kubatury , jakby glosnik chcial a niemial przestrzeni w sobie . Co do glosnosci , GT da tez rade dobry wzmacniacz i bedzie milo , napewno bardzo czysto i jaskrawie , ja tak lubie . <wedlug mnie GT tylko lepiej wygladaja od XT , cos tam porobili ale to takie tam ..<<<<<<<<<<<<<apropo ostatnio widzialem heco concerto , tez by ci przypadly do gustu :p:p:p
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Duzy tylko duzy przerabialem to jak raz sie sprobuje to do mniejszego centralnego nie ma powrotu ,glosniki raczej sie nie pogryza ta sama firma.:smile:

Właśnie mi się podobają duże kubaturowo głośniki...:D Ponadto budowa głośnika zbliżona do frontów:
- 2 x 170mm głośnik średnio-nisko tonowy
- 30mm głośnik wysokotonowy / fronty 25mm
- przy okazji bardzo dobrze wykonany..;-)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Jak tylko kasa puszcza to pewnie, że bierz większy ;-)

I tak chyba zrobię....:D dzisiaj podjechałem do salonu i zobaczyłem go na żywo- kawał przepięknej kolumny....:D w porównaniu z moim poprzednim centralnym od jamo to wielka kolubryna...:D waga chyba z 15kg
 

lobos

New member
Bez reklam
Teraz się przyglądałem na tego centrala od Heco.
Faktycznie kawał kolumny ;-)
Jak już skompletujesz 5.1 to Twój salonik i sprzęt będą wizytówką na naszym forum :D
Nad subem już myślałeś? W sensie czy od Heco czy może jakiś Velodyne? :)
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Teraz się przyglądałem na tego centrala od Heco.
Faktycznie kawał kolumny ;-)
Jak już skompletujesz 5.1 to Twój salonik i sprzęt będą wizytówką na naszym forum :D
Nad subem już myślałeś? W sensie czy od Heco czy może jakiś Velodyne? :)

Velodyne nie jest w kolorze białym , a on w takim się lubuje raczej.

może to by mu spasowało ??To stara konstrukcja ale bardzo dobra

img
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Na chwilę obecną jeszcze nie wgłębiałem się w suby, ale moje typy tak na szybko będą raczej z tego grona (zależy mi bardzo na białym lakierze):
- rel t7/t9
- heco gt sub 322
- dali sub e12f
- velodyne eq-max 10/12 (szkoda, że nie ma białego..;-( raczej odpadnie ze względu na kolor)

Robertuss co to za jajko jest......;-) ?
 
Ostatnia edycja:

robertuss

Active member
Bez reklam
Na chwilę obecną jeszcze nie wgłębiałem się w suby, ale moje typy tak na szybko będą raczej z tego grona (zależy mi bardzo na białym lakierze):
- rel t7/t9
- heco gt sub 322
- dali sub e12f
- velodyne eq-max 10/12 (szkoda, że nie ma białego..;-( raczej odpadnie ze względu na kolor)

Robertuss co to za jajko jest......;-) ?

To nie jajo.To uznana konstrukcja.No ze stajni B&W.Ale do rzeczy ten centrany to jeszcze nie jest wielki trochę wielki niż moja yamaha.W moją wnękę by się zmieścił Hecko jeszcze ;)Tak szczerze to mi też brakuje siły dialogu aktorów.Taki pokój jak ty masz to central za 6 tysi szerokości z metr

P.s Podmieniłem obrazek
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
To nie jajo.To uznana konstrukcja.No ze stajni B&W.Ale do rzeczy ten centrany to jeszce nie jest wielki trochę wielki niż moja yamaha.W moją wnękę by się zmieścił Hecko jeszcze ;)Tak szczerze to mi też brakuje siły dialogu aktorów.Taki pokój jak ty masz to central za 6 tysi szerokości z metr

A takie gabaryty to mi się najbardziej podobają...:D np: kubatura tych głośników..
- klipsch rc 64
- paradigm cc-690
Ale to już zabawa od nowa i na dodatkowych końcówkach mocy....:sad: cenowo za całe kino to by można nowy samochód kupić..:D
 

robertuss

Active member
Bez reklam
A takie gabaryty to mi się najbardziej podobają...:D np: kubatura tych głośników..
- klipsch rc 64
- paradigm cc-690
Ale to już zabawa od nowa i na dodatkowych końcówkach mocy....:sad: cenowo za całe kino to by można nowy samochód kupić..:D

Tak o tym Centralnym myślałem od Paradigna.Od tej ceny jeszcze z minus 30%. Każda kolumna na swojej końcówce mocy:) kino pełną gębą.Ale jak ktoś ma takie fundusze to i dedykowane pomieszczenie.A ty i tak masz wypas.Ale taką kolumnę jak ten paradigm to i do mocnego amplitunera też podłączy , taki co ma na kanał np 200 wat??
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bipo, atakuj najlepszego centrala na jakiego Cię stać.
Przerabiałem ten temat.
Co do "jajka", to testowałem tego suba, na mnie nie zrobił wrażenia.
Nie w relacji cena/jakość. Fajnie wygląda, chociaż jak dla mnie zbyt cukierkowo ;)
 

fazer58

Member
Bez reklam
Panowie,ja tylko tak dla równowagi,chciałbym przypomnieć,że są również "szkoły",które w ogóle rezygnują z głośnika centralnego w systemie i to świadomie! Długo by pisać o tym i zapewne konserwatystów,nie da się przekonać,ale kolegów mających szerokie spojrzenie na temat wierności i symetrii ścieżki dźwiękowej,gorąco zachęcam do prób i nowego podejścia do tematu. Ja,głośnik centralny posiadam,ale odłączony:) a już koncerty,to zdecydowanie bez...:)
 
Do góry