Głoścność kolumn surround tylnych

Masownik

New member
Witam
Takie pytanie od nieznajacego się w temacie mam zestaw kolumn Taga Harmony podpietych pod amplutiner Harmana. Zrobilem test szumów jak zalecano i ustawiłem szum kazdej kolumny na taki sam słyszalny. Teraz pytanie czy te tylne powinienem podbic nieco? Czy nie? Bo jak ogladalem film zapis dzwieku DTS efekty był fajne tyle ze jak głosnosc była na 30 to przednie fajnie głosno grały natomiast tylne słabo był słyszalne efekty.. Jak ustawiłem na 50 amplituner to rpzednie bardzo głosno grały natomiast tylne grąły juz tka jak powinny z głośnoscia. Co teraz zrobic w szumach zgłosnic tylne kolumny? Czy jak? Oraz ustawienia treble i bass zostawic na 0 najlepiej?
prosze o konkretną odpowiedz.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Przy teście ustaw głośność szumu testowego na równym poziomie we wszystkich kanałach. Bass i sopran jak CI się podoba.
Tylne nie moga być słyszalne cały czas mają Cię straszyć i powodować gęsią skórkę.
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Materiały źródłowe bywają bardzo różnie nagrane. Po to jest regulacja, żeby z niej korzystać. Niektóre koncerty maja bardzo mocno nagłośniony tył, aż do przesady, więc warto je wtedy wyciszyć. Z kolei na niektórych filmach tył jest za słaby, wówczas oczywiście podnosimy głośność. Podobnie zresztą sytuacja ma się z centralnym. Powiedziałbym że nawet dużo częściej. Dialogi czy wokal bardzo często są nagrane zbyt cicho w porównaniu do frontów.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
oj tak z centralnym często jest problem w filmach, albo za cicho, albo za głośno, rzadko kiedy jest idealnie. Na początku byłem załamany, mówię co za sprzęt hu....y kupiłem. A to wszystko zależy od nagrania
 
Do góry