GLADIATOR - ponoć kiepska jakość obrazu

rami321

New member
Niemiecki oddział Universal Studios Home Entertainment zapowiedział wydanie 6 maja remaster Gladiatora, ma być to 10th Anniversary Edition
 

dread

New member
Bez reklam
Holandia jest pierwszym krajem, w którym można już dostać zremasterowaną wersję Gladiatora.
Ci, którzy mieli już okazję porównać wersję zremasterowaną ze starszą wersją, na którą poleciało mnóstwo słów krytyki za jakość obrazu, piszą, że różnica jest porażająca na korzyść nowego wydania.

Kilka porównawczych linków krążących po sieci:
Gladiator : Screenshot Comparison_1
Gladiator : Screenshot Comparison_2
Gladiator : Screenshot Comparison_3
Gladiator : Screenshot Comparison_4

(po najechaniu myszką na obrazek pojawi się wersja zremasterowana.
pod firefoxem są jakieś dziwne problemy z jaskrawością na częsci ze zdjęć, więc zalecane jest skorzystanie z innej przeglądarki.)

W USA i UK wersja zremasterowana ma się pojawić ponoć w sierpniu.
 

pkomp

New member
Właśnie te screeny z nowej wersji są żywsze - ale czy lepsze?pierwszy owszem na plus ale dla przykładu ostatni ze starszej wersji wygląda lepiej i wyraźniej - z kolei trzeci bodajże ma plusy i minusy na obydwu :)
ech płaczą o tym piractwie a potem na tym samym filmie kilka razy chcą zarobić robiąc coraz to nową wersję....chyba wypasa nie dostaniecie :) bo jeszcze kilka wersji trzeba wydać :)
 

dread

New member
Bez reklam
Właśnie te screeny z nowej wersji są żywsze - ale czy lepsze?pierwszy owszem na plus ale dla przykładu ostatni ze starszej wersji wygląda lepiej i wyraźniej - z kolei trzeci bodajże ma plusy i minusy na obydwu :)

Starsza wersja ma ostro wyostrzone krawędzie, dla niektórych może to sprawiać pozory wyższej ostrości, ale w rzeczywistości jest na odwrót - ostrość ulega pogorszeniu i obraz traci swój pierwotny charakter.

Ja tam widzę w przeważającej większości tych screenów sporą przewagę wersji zremasterowanej, a na tych screenach poniżej to już w ogóle jest kosmos.

Gladiator : Screenshot Comparison
Gladiator : Screenshot Comparison
http://comparescreenshots.slicx.com/comparison/68909/picture:2Gladiator : Screenshot Comparison
Gladiator : Screenshot Comparison

Starsza wersja jeszcze miała taki feler, że pousuwano w wielu miejscach różne części obrazu tj. strzały, włócznie, błyskawice, itp. (automat czyszczący uznał je za skazy obrazu :cool:).
W nowej wersji zostało to poprawione.

ech płaczą o tym piractwie a potem na tym samym filmie kilka razy chcą zarobić robiąc coraz to nową wersję....chyba wypasa nie dostaniecie :) bo jeszcze kilka wersji trzeba wydać :)
W cywilizowanych krajach jak USA czy UK każdy kto kupił starszą wersję Gladiatora i nie jest z niej zadowolony będzie mógł wymienić bezpłatnie na wersję zremasterowaną.
A u nas to nie wiem, trzeba by przedzwonić do polskiego dystrybutora najpierw czy w ogóle planują tą nową wersję wprowadzić u nas do sprzedaży :)
 
Ostatnia edycja:

vasyndrom

New member
no nic poczekam to i moze mi wymienia, tylko ile trzeba bedzie czekac ? w uk wersja zremasterowana ma wyjsc za okolo miesiac ........
 

dread

New member
Bez reklam
Co do UK to:

If you wish to exchange your original DVNR (digital video noise reduction) feature disc we ask that you send us just your disc 1 in an envelope with your name and address enclosed. Please keep your original packaging and we will post you out a new disc 1.

Please note new discs will not be available in the UK for approximately 1 month.


Universal Pictures (UK) Ltd
'Gladiator Exchange'
Prospect House
80-110 New Oxford Street
London
WC1A 1HB

Pisałem dzisiaj do polskiego dystrybutora czy planują wprowadzić do sprzedaży wersję zremasterowaną. Jak odpowiedzą pozytywnie to wtedy ich będę męczył co do wymiany... ;)
 

dread

New member
Bez reklam
Kolejna porcja screenów porównawczych, tym razem w większości są to krajobrazy.

Gladiator : Screenshot Comparison

Jak ktoś tutaj nie widzi zdecydowanej poprawy w stosunku do nowej wersji to chyba czas udać się do okulisty ;)
Praktycznie na każdym z siedmiu obrazków starsza wersja prezentuje się jak upscal dvd w porównaniu do wersji zremasterowanej.

Niestety nadal brak informacji od polskiego dystrybutora czy i kiedy wersja zremasterowana pojawi się w Polsce.
 
Ostatnia edycja:

pedro1

New member
Dokładnie widać zdecydowaną różnicę na korzyść nowego wydania , dzięki nie usuwaniu naturalnego szumu , szczegółowość obrazu kolosalnie się poprawiła , widać najdrobniejsze szczegóły , kolorystyka w nowym wydaniu tez jest na plus.
 

pkomp

New member
kolorki panowie kolorki - gdzieniegdzie widac wygładzenia ale żyletę też :)
chociaż screen 7 to nowa wersja jakoś niebardzo
 
Ostatnia edycja:

dread

New member
Bez reklam
Nie bardzo co konkretnie w 7 obrazku w stosunku do starej wersji ?

Po pierwsze i najważniejsze, w nowej wersji dużo bardziej wyrazisty obraz co widać na każdym kroku, a ziemia to już w ogóle bez komentarza, to są różnice na poziomie 1080p vs 576p, wyłuskano więcej detali w ciemnych partiach obrazu (lewa strona obrazu), brak ohydnych obwódek wokół krawędzi, które są widoczne w starej wersji, np. krawędzie zwisającego materiału z górnej części namiotu - to jest skutkiem przepotwornego wręcz wyostrzenia krawędzi i rzuca się w oczy mniej lub bardziej przez prawie cały film na dużym ekranie.

Kolorki to jedyny element obrazu, który można podpiąć pod kwestię gustu i zrozumiem jak ktoś napisze, że w jakiejś scenie bardziej mu się one podobają w starej wersji, aczkolwiek oglądałem Gladiatora w kinie i jeśli mnie pamięć nie myli to niebieskawe zabarwienie (widoczne np. na obrazku nr. 7 w nowej wersji i głównie pierwsze kilkanaście minut filmu, ale nie tylko) również i w kinie było widoczne, więc moja teoria jest taka, że w wersji dvd i tej starszej na Blu-ray po prostu na siłę tym scenom starano się przywrócić balans bieli, zapewne wbrew wiedzy Ridleya Scotta.
 

pkomp

New member
no jak to co?wersja nowa wygląda na tym jak reszta screenów z wersji starszej - przepalona przejaskrawiona i brzydka - moze screeny źle wrzucili
 

dread

New member
Bez reklam
Podstawowe pytanie - widzisz zdecydowaną poprawę ostrości obrazu na siódmym obrazku w stosunku do starej wersji czy jej nie widzisz ?

W nowej wersji owszem jest jaśniej, ale nie widzę tutaj żadnych przepałów czy przejaskrawień.
Ta scena w starej wersji jest zbyt ciemna - zwróć uwagę na włosy pani z lewej strony zlewające się z tłem w starej wersji, jej ubiór, dolną część jej futra przy podłodze... w starej wersji szczegóły obrazu w ciemnych obszarach w tych miejscach zostały utracone.
 

pkomp

New member
a i owszem jest wiecej szczegółów ale to ujęcie traci klimat...zresztą to dośc naturalne że giną szczegóły w ciemnych scenach i raczej niezbyt mi się podoba wyciąganie ich na siłę
 

dread

New member
Bez reklam
Bez żartów :)
Scena rozgrywa się nie w nocy, tylko za dnia gdzie promienie światła wdzierają się hektolitrami do otwartego namiotu, więc brak szczegółów w cieniu jest tylko i wyłącznie błędem transferu.
 
Do góry