Geniatech ATV310B i ATV1200

charizard

New member
Na rynku pojawiły się nowe playerki Geniatecha - ATV310B i ATV1200. Ponieważ nie moge wklejac linkow, pocytuje troszke info ze strony C4i. Generalnie playerki maja androida, mnostwo aplikacji, w tym xbmc:eek:k:da sie chyba podlaczyc do wszystkiego :grin: Na stronie C4i mozna sie dokopac do filmikow o produktach (znow nie moge podac linka ehhh). A tak poza tym, to czy ktoś testował może te playerki, wie cos o nich wiecej, jakis wadach na przyklad, moze zaletach?



Modele ATV1200 oraz ATV310B to mini komputery, które zamienią każdy telewizor w wielozadaniowy smart TV. Urządzenia są obsługiwane przez dobrze znany na rynku system operacyjny Android, co sprawia, że ich obsługa jest intuicyjna. Mini PC umożliwiają odtwarzanie muzyki, filmów i obrazów z pamięci zewnętrznych oraz z sieci, a zwykłe przeglądanie Internetu staje się wydarzeniem multimedialnym.

Oba modele umożliwiają instalację oprogramowania XBMC - doskonałego odtwarzacza multimediów z zaawansowaną obsługą telewizji internetowej. Istnieje również opcja obsługi bezprzewodowej klawiatury do sterowania (model KR100 lub KR300) oraz instalacji zestawu do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T poprzez tuner Mini USB DVB-T Stick T119. Odtwarzacze są wyposażone w moduł Wi-Fi 802.11 b/g/n, interfejs Ethernet na złączu RJ-45, wyjście HDMI dla obrazów w jakości HD, interfejs USB, SD/SDHC.



ATV1200 charakteryzuje się szybkim dwurdzeniowym procesorem ARM Cortex A9 x2 z częstotliwością taktowania zegara 1,5 GHz i pamięcią RAM (DDR3) o pojemności 1 GB. Wyposażony jest w procesor grafiki Mali400 x2 oraz wyjścia video: component, composite oraz HDMI 1.4a. Posiada cyfrowe wyjścia audio – optical oraz coaxial jak i tradycyjne analogowe wyjście stereo (RCA). Obsługuje znane formaty audio i video:, m.in. MPEG1/2/4, H.264, VC-1, WMV, AVI, MKV, MOV; MP3, WAV, WMA. Interfejsem użytkownika jest interfejs systemu operacyjnego Android 4.1. Obsługuje aplikację XBMC. Urządzenie praktycznie spełni zadania stawiane zarówno PC jak i uniwersalnemu odtwarzaczowi multimediów (szczególnie z darmowym oprogramowaniem XBMC). Dodatkowo może być to świetny Digital signage player-po instalacji jednego z wielu dostępnych w Playmarkecie programów płatnych lub darmowych do prezentacji Digital signage. Oczywiście urządzenie może być zwykłym komputerem biurowym z obsługa programów biurowych, poczty, przeglądania internetu itp.




ATV310B jest godnym następcą modelu ATV510B. Posiada procesor ARM Cortex A9 pracujący z częstotliwością 800 MHz. Podobnie jak ATV1200 wyposażony jest w pamięć RAM o pojemności 1GB oraz procesor grafiki Mali400. Posiada wyjście AV i HDMI. Urządzenie zawiera w zestawie kabel AV, który zakończony jest wyjściami: component, composite, coaxial, audio analog (RCA, stereo) . Odtwarzacz ma zainstalowany system Android w wersji 4.0. Istnieje również możliwość zainstalowania oprogramowania XBMC na dystrybucji Linuxa, co zapewnia lepszą funkcjonalność i płynność. Podobnie jak ATV1200 obsługuje XBMC.
 
Witam, testowałem ATV 310B z Linuxem XBMC ver.12.0 , śmiga weeb.tv i sporo wtyczek. swobodny nie przymulony player. Mogę go śmiało polecić. Niedrogie i proste rozwiazanie. Odtwarza 99% plików, jedynie nie odtwarza ISO/IFO/DVD/BD. Ale do tego celu jest sporo odtwarzaczy na Realteku 1186 (np. HiMedia 910B, Bluetimes BT3550, Xtreamer itp.).Co ciekawe w wersji Androidowej na 310B można zainstalować fabryczny tuner USB DVB-T.
 

charizard

New member
Ponadto do ATV310B można podłączyć praktycznie dowolną klawiaturę bezprzewodową, co ułatwia znacznie sterowanie. A po podłączeniu kamerki internetowej można prowadzić wideokonferencje na dużym ekranie :eek:k:
 

charizard

New member
Wtyczki do XBMC i sterowanie tabletem/smartfonem

Witam wszystkich ponownie,
Ostatnio miałam okazję potestować 310B z Linux/XBMC :) Zainstalowałam repozytorium SD-XBMC z wtyczkami:

  • plugin.moje.polskieradio,
  • plugin.multimedia.players,
  • plugin.video.polishtv.live.
i przyznam, że byłam zaskoczona. Już samo przeglądanie, co się zainstalowało zajęło mi sporo czasu, a co dopiero oglądanie poszczególnych kanałów/serwisów. A dostępne są:

  • Weeb TV (telewizja na żywo),
  • Popler TV (telewizja na żywo),
  • FilmBox (telewizja na żywo),
  • TVN Player,
  • IPLA,
  • IPLEX,
  • TVP VOD,
  • TVP (info),
  • Ekino TV,
  • iiTVinfo,
  • AnyFiles,
  • SerialNet,
  • Kino Pecetowiec,
  • BestPlayer,
  • Maxvideo,
  • kabarety.odpoczywam.net,
  • KinomaniakTV,
  • teledyskiHD.pl,
  • AnimeShinden,
  • VoD Onet,
  • TVN24,
  • Film.in,
  • SCS PL.
Ponadto w sklepie Google Play dostępna jest darmowa aplikacja na Androida XBMC Remote, za pomocą której można sterować oprogramowaniem, a co za tym idzie całym odtwarzaczem za pomocą tableta. Konfiguracja sterowania z tableta wręcz banalna, wszystkie potrzebne informacje dostępne w sieci :)
 

charizard

New member
Sterowanie tabletem i odtwarzanie XBMC

Sterowanie tabletem po WiFi ;)

Po osobistym researchu okazuje się, że sprawne działanie XBMC na tych playerkach zawdzięczamy chipsetom Amlogica, które to są wspierane bezpośrednio przez XBMC Team. Inne chipsety np. Rockchipa działają w tym temacie bardzo słabiutko. Wszystko ładnie łączy się w jedną całość, jak dodam, że Geniatech produkuje playerki dla Pivosa (odtwarzacz znany z płynnego działania XBMC dzięki prockom Amlogica).
 

brejhart

New member
Do sterowania XMBC po wifi z androida polecam program Yatse.
https://play.google.com/store/apps/details?id=org.leetzone.android.yatsewidgetfree&hl=pl
Jak dla mnie dużo bardziej funkcjonalny. Więcej funkcji i łatwiejsze sterowanie.

Używał może już ktoś wersji ATV520 lub ATV1200. Podobno w tych modelach nawet XBMC uruchomione jako aplikacja w androidzie wykorzystuje wsparcie sprzętowe. Może ktoś to potwierdzić.
Obraz XBMC na wersje z dwurdzeniowymi procesorami dopiero powstaje, z tego co wiem.
 
Ostatnia edycja:
Do góry