Geforce Now - recenzja, test, opinie. Granie w chmurze z Geforce RTX 4080 bez komputera!

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wziąłem kiedyś na próbę, ale coś mi tam nie przypasowało i odpuściłem.
Dziś wziąłem ponownie Ultimate na miesiąc, sparowałem pada z Shieldem od XSX i wrzuciłem kilka gier. Warto dodać, starych gier. Jakiś ETS2, Fortnite itp.
Nie bardzo rozumiem, dlaczego nie jest widoczna moja biblioteka Steama z PC, tam mam ze 200 gier. Na TV w GFN widzę 1 grę. Oczywiście jestem zalogowany.
Potrafi też wyrzucić jakieś okno z Windowsa i nic nie można zrobić padem - rozumiem, że trzeba mieć myszkę i wówczas to wyłączyć (?) Zresztą dlaczego w ogóle cokolwiek wyrzuca na ekran?
Nie załącza się też HDR, chociażby w Fortnite (na konsolach jest)
Mam też wrażenie, że jest małe opóźnienie.
Co tam w ogóle można przetestować, żeby zobaczyć tą jakość, bo jak na razie (mając konsole) nic nie zrobiło na mnie wrażenia (graficznego).
Przydałby się Cyberpunk. Można w ogóle tam zagrać w GTA5? To bylby dopiero test możliwości.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
U mnie też jest małe opóźnienie (w trybie gry jest mniejsze) i nie widzi HDR,ale na razie testowałem tylko 5 dem w bezpłatnym członkostwie.
Pad od XSX mam sparowany z Shieldem.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie rozumiem tego Steama, chce coś uruchomić i pojawia się komunikat - "niedostępne na systemie Windows". Jaki Windows? Na Shieldzie?
Na Windowsie na PC przecież gra chodzi, a mam ja w bibliotece i grałem.
Nawet na Steamie w GFN na Shieldzie pojawia się info ile czasu spędziłem z grą.

Pojawia się za to info - nie działa na Windows, ale mogę odpalić PC i strumieniować. Kiedyś też to testowałem, ale średnio to dzialalo, zresztą ja nie chce nic strumieniować z PC.

Udało się odpalić Metro i wygląda dobrze, ale chciałbym zobaczyć coś topowego. GTA5 nie ma, ponoć w Stadi, a to byłby prawdziwy tester możliwości, od opóźnień do możliwości graficznych.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chyba nie, ale ja mam jakieś stare Metro.
Źle się gra, mam wrażenie, że ten pad nie reaguje jak trzeba, dlatego chciałbym sprawdzić na grze, która dobrze znam. Te dema które są, to też jakieś nic nie znaczące popierdółki, a Cyberpunka nie będę specjalnie kupował.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Nie idzie podpiąć Cyberpunka od CODEX ? ;)
Widzę,że na Alle chodzą po 50-70 zł,ale i też po 5 zł ;)
 

Jam Nius

piszę
Wziąłem kiedyś na próbę, ale coś mi tam nie przypasowało i odpuściłem.
Dziś wziąłem ponownie Ultimate na miesiąc, sparowałem pada z Shieldem od XSX i wrzuciłem kilka gier. Warto dodać, starych gier. Jakiś ETS2, Fortnite itp.
Nie bardzo rozumiem, dlaczego nie jest widoczna moja biblioteka Steama z PC, tam mam ze 200 gier. Na TV w GFN widzę 1 grę. Oczywiście jestem zalogowany.
Potrafi też wyrzucić jakieś okno z Windowsa i nic nie można zrobić padem - rozumiem, że trzeba mieć myszkę i wówczas to wyłączyć (?) Zresztą dlaczego w ogóle cokolwiek wyrzuca na ekran?
Nie załącza się też HDR, chociażby w Fortnite (na konsolach jest)
Mam też wrażenie, że jest małe opóźnienie.
Co tam w ogóle można przetestować, żeby zobaczyć tą jakość, bo jak na razie (mając konsole) nic nie zrobiło na mnie wrażenia (graficznego).
Przydałby się Cyberpunk. Można w ogóle tam zagrać w GTA5? To bylby dopiero test możliwości.
W sumie to wcześniej nie dodawałem biblioteki i masz rację iż jest to dziwne. Nie do końca rozumiem, ponieważ rzeczywiście po sparowaniu nie pokazuje dostępnych tytułów, tylko trzeba wiedzieć jaki tytuł mamy i kliknąć odpowiednią platformę przy odpalaniu.

Odnośnie opóźnienia, jak mierzysz opóźnienie do serwera Nvidia to jaki masz wynik? Mi pokazuje 12 ms. Testowałem na kilku osobach i przeciętny gracz nie zauważał jakiegoś nadmiernego opóźnienia, ale to zapewne zależy od połączenia i zaawansowania gracza więc pewnie jedyną metodą jest wypróbowanie u siebie.

Czy okno windowsa pojawia się na początku przed startem? W takim wypadku po krótkiej chwili okno u mnie znikało i ładowała się gra.

Wszystkie screenshoty pochodzą z sesji Geforce NOW.


UWAGA! w dniu dzisiajszym w EU tylko serwer Europe central obsługuje RTX4080! Trzeba przestawić ręcznie w menu i przetestować połączenie zanim zagramy.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie mierzyłem ms, bardziej na "czuja", reakcja w Metro była co najmniej dziwna - dla mnie mało grywalna, dla porównania takie COD na PS, w kontekscie responsywności, to przepaść, ale już w jakiejś arcadówce wydawała się ok. Podobnie było z grą (tą którą gość lata po ścianach), też nie specjalnie to sterowanie mi leżało i miałem wrażenie, że jest opóźnienie.

Musiałbym się temu bardziej przyjrzeć, ale bez takich tytułów jak Cyberpunk się nie obejdzie. Sama obsługa Steama jest dziwna, po zamknięciu potrafi zawiesić się na planszy i nic po za wylaczenien GFN nie można zrobić.
To okno Windowsa podobnie, nie wiedzieć czemu na zamkniętej platformie/usłudze cokolwiek wyskakuje.

Generalnie kibicuje, bo to przyszłość, czy nam się podoba czy nie.
 

tomkill3

New member
czesc,wiadomo cos czy diablo 4 bedzie dostepne na Geforce Nvidia Now ,i a propo nvidia geforce now mozna kupic abonament bez karty debetowej?mozna to jakos ominac?
 
Do góry