Gdzie po plazmę Samsunga?

3d0

New member
Witam,

Przymierzam się do plazmy Samsunga PS51e6500 na święta i tu 2 pytania:

1.
Z Waszych doświadczeń wynika, że lepsze ceny są po świętach czy raczej taniej da się ustrzelić coś na "świątecznej promocji"? Miesiąc temu był weekend bez VATu w MM i faktycznie ~200pln taniej niż na ceneo ten model chodził, ale niestety nie dałem rady zakupić w tym terminie:(
2.
Gdzie najtaniej (przy czym bezpiecznie) można obecnie zakupić?
Mam takie typy:
- electro (może nie tanio ale szybko, sprawnie i bezpiecznie)
- na allegro jest 100pln z jakiegoś sklepu rtv w bardzo dobrze znanej mi miejscowości na mazurach:)
- może gdzieś u najbliższych sąsiadów (GER) albo w ogóle gdzieś z UE? O ile przesyłka ubezpieczona to raczej nie boję się zamawiania z za granicy...
- może ktoś pracuje w Warszawie w Samsungu i może kupić na swoje zniżki:)? Pracuję w sąsiednim biurowcu... ;)
 

Chima

New member
Jeśli chodzi o internet to polecam Ci stronkę NoTanio.pl. Na niej możesz wyszukać plazmę Samsunga we wszystkich innych porównywarkach i portalach aukcyjnych. W ten sposób zobaczysz, gdzie dostaniesz ten model najtaniej.
 

3d0

New member
Fajna stronka - nie znałem.
Najtaniej obecnie pokazuje na allegro - 3639pln. Do tego Warszawa, więc koszt transportu jeszcze odchodzi.

Zastanawiam się tylko o ile cena spadnie w styczniu/lutym (czy warto czekać). Do tego chyba jakoś niedługo są targi i nowe modele pokażą, więc stare powinny stanieć.
Jak wchodził Panasonic GT50 to kupiłem rodzicom 50'tkę GT30 za jakieś 3.2k z 2 parami okularów! Z 2 strony między 3.2 a 3.6 już niewielka różnica jest, więc jakoś drastycznie chyba nie potanieje.
 

3d0

New member
Ciężko powiedzieć kiedy ceny są najniższe,przed czy po świętach. Warto szukac,korzystać z porównywarek i na bieżąco monitorować ceny. Jedno pytanie: czemu akurat ten model tv wybierasz?

Okazało się, że po świętach w 1 sklepie był o 400pln tańszy od najlepszych ofert z ceneo, ale nie zdążyłem kupić - rzucili ze 2-3szt. tylko:( czekam na relację z targów CES i zakupię gdzieś z ceneo pewnie.

Wybrałem ten model, bo w zasadzie nie było nic innego do wyboru poza Panasem ST/GT50, któremu brakuje akurat tego na czym mi zależy. Do tego Szajsung ma okulary(x2) oraz WiFi w cenie i jest bardziej Smart. W tej cenie (3.5 do nawet 4.5k) o LCD-LED z podobnymi parametrami z kolei mogę zapomnieć - chyba, że 42' a zdecydowanie wolę 50-55 z porządną czernią.
 

malin00

New member
Również poluję na ten tv i również nie zdążyłem kupić tam gdzie pisałeś, że był, a niestety cena już skoczyła na normalną (ale i tak jest niedostępny). Kolejne 2 czy nawet 3 sklepy w ceneo, gdzie cena jest również ok to jest także avans i nadal są tam niedostępne:( Niestety z towarami takich gabarytów trzeba również liczyć się z opcją zapłaty nawet przy odbiorze osobistym jak jest np w Morelach, gdzie cena jeszcze ujdzie. Sam właśnie nie wiem czy kupować go z odbiorem osobistym i pooglądać przed kupnem (problem jak go przewieźć w pionie!) czy jednak decydować się na kuriera, który wiem, że będzie jęczał jak mu powiem, że chcę go rozpakować i pooglądać przy nim, a sam kupujący również nie czuje się komfortowo w takiej sytuacji.

Daj znać jakbyś gdzieś ustrzelił dobrą cenę na tego samsunga ;)

W Avansie mi odpisali, że powinien być dostępny do 3 tygodni (z czego było to około tydzień temu)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Napisz do Kiki przynajmniej wiesz od kogo kupujesz, ceny i tak ma najlepsze a nawet jakby mialo wyjsc ciut wiecej to masz swiety spokoj, a ten jest bezcenny. Latacie po tych sklepach tylko za cena, a potem placz na forach jak jest jakis problem. Wystarczy poczytac o reklamacjach - to nie jest warte zadnych pieniedzy.
 

malin00

New member
Ano właśnie chodzi o to, że mi nie zależy żeby kupić jak najtaniej kosztem bezpieczeństwa i świętego spokoju, ale z drugiej strony nie chcę też płacić za coś znacząco drożej niż można kupić na rynku, a ja mówisz, że ceny ma ok to dzięki za info i w takim razie napiszę do niego. Tak właśnie kojarzyłem, że tu ktoś coś oferuje ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja kupilem taniej jak najtansza oferta na Polskim rynku, ale gdyby bylo nawet ciut drozej to w kwesti tv polecam z uwagi na obsluge i pewnosc, to chyba najwazniejsze.
 

malin00

New member
Wydaje mi się, że nie, ale przecież takie info można sprawdzić na stronie. Dodaj sobie produkt do koszyka i będziesz widział. W sklepie stacjonarnym nie sądzę by było inaczej (chyba, że jest jakieś promo). O ile w ogóle chodzi Ci o sklep rtveuroagd

pozdr


Czy ktoś z Was kupował w Euro? Czy jest tam darmowa dostawa do domu/mieszkania?
 

3d0

New member
Również poluję na ten tv i również nie zdążyłem kupić tam gdzie pisałeś, że był, a niestety cena już skoczyła na normalną (ale i tak jest niedostępny). Kolejne 2 czy nawet 3 sklepy w ceneo, gdzie cena jest również ok to jest także avans i nadal są tam niedostępne:( Niestety z towarami takich gabarytów trzeba również liczyć się z opcją zapłaty nawet przy odbiorze osobistym jak jest np w Morelach, gdzie cena jeszcze ujdzie. Sam właśnie nie wiem czy kupować go z odbiorem osobistym i pooglądać przed kupnem (problem jak go przewieźć w pionie!) czy jednak decydować się na kuriera, który wiem, że będzie jęczał jak mu powiem, że chcę go rozpakować i pooglądać przy nim, a sam kupujący również nie czuje się komfortowo w takiej sytuacji.

Daj znać jakbyś gdzieś ustrzelił dobrą cenę na tego samsunga ;)

W Avansie mi odpisali, że powinien być dostępny do 3 tygodni (z czego było to około tydzień temu)

No też dzwoniłem do nich i powiedzieli, że za ok. 3 tyg. dostawa. Pierwsze 4 sklepy z ceneo też rozpracowałem, bo mają prawie identyczną ofertę i ten sam pkt. odbioru osobistego:)
Co do kuriera to raczej bym się nie przejmował, że będzie marudził. To jego obowiązek!! Inaczej nie podpisujesz papierka (nie odbierasz paczki). Poza tym zauważyłem, że z tym jest lepiej niż kiedyś - mi dawno nikt nie marudził a kiedyś faktycznie zawsze - ale wystarczy go opier* (jak się cham trafi) i wtedy grzecznie czeka. Nie wiem natomiast jak z wniesieniem (jeśli mieszkasz w bloku). Chyba w regulaminie jest, że wnoszą do 20kg a powyżej zostawiają na dole, ale to trzeba u konkretnego kuriera sprawdzić.
Co do Morele to masz 55pln za dostarczenie do sklepu niezależnie czy odbierasz czy dalej idzie kurierem (a kurier 19pln), więc się w miarę opłaca. Niektórzy chcą 150pln za dostawę:/

Ty też daj znać jak kupisz albo tanie i pewne źródło znajdziesz.

Co do obsługi i gwarancji w Avansie to są niestety słabe opinie z ostatnich 2 tyg. ale sama gwarancja jest chyba udzielana i procesowana przez Samsung Polska? Chyba, że się mylę i TV trzeba dostarczyć do sklepu a oni dopiero do Samsunga co by było głupie - w przypadku AGD jest gwarancja door2door.

W związku z tym, że cena słaba póki co jest to rozglądam się jeszcze za serią 8000 oraz 6500 w wersji 60'. Jeśli jeden z nich się trafi w dobrej cenie to wezmę - na razie czekam, bo jeśli MediaMarkt ma jedną z lepszych cen to znaczy, że jest drogo:)

btw: kto to jest Kiki:)?
 

malin00

New member
No też dzwoniłem do nich i powiedzieli, że za ok. 3 tyg. dostawa. Pierwsze 4 sklepy z ceneo też rozpracowałem, bo mają prawie identyczną ofertę i ten sam pkt. odbioru osobistego:)
Co do kuriera to raczej bym się nie przejmował, że będzie marudził. To jego obowiązek!! Inaczej nie podpisujesz papierka (nie odbierasz paczki). Poza tym zauważyłem, że z tym jest lepiej niż kiedyś - mi dawno nikt nie marudził a kiedyś faktycznie zawsze - ale wystarczy go opier* (jak się cham trafi) i wtedy grzecznie czeka. Nie wiem natomiast jak z wniesieniem (jeśli mieszkasz w bloku). Chyba w regulaminie jest, że wnoszą do 20kg a powyżej zostawiają na dole, ale to trzeba u konkretnego kuriera sprawdzić.
Co do Morele to masz 55pln za dostarczenie do sklepu niezależnie czy odbierasz czy dalej idzie kurierem (a kurier 19pln), więc się w miarę opłaca. Niektórzy chcą 150pln za dostawę:/

Ty też daj znać jak kupisz albo tanie i pewne źródło znajdziesz.

Co do obsługi i gwarancji w Avansie to są niestety słabe opinie z ostatnich 2 tyg. ale sama gwarancja jest chyba udzielana i procesowana przez Samsung Polska? Chyba, że się mylę i TV trzeba dostarczyć do sklepu a oni dopiero do Samsunga co by było głupie - w przypadku AGD jest gwarancja door2door.

W związku z tym, że cena słaba póki co jest to rozglądam się jeszcze za serią 8000 oraz 6500 w wersji 60'. Jeśli jeden z nich się trafi w dobrej cenie to wezmę - na razie czekam, bo jeśli MediaMarkt ma jedną z lepszych cen to znaczy, że jest drogo:)

A model z serii 8000 czym się różni przede wszystkim od 6500?

Kiki to taki kolo stąd który prowadzi chyba

btw: kto to jest Kiki:)?

Niestety od Kikiego dostałem odpowiedź, że nie ma już tych modeli i miał nie będzie :( W związku z tym poważnie rozważam te Morele. Niby do jutra w jakimś mediaexpert jest za 3800 z przesyłką gratis, ale po przeczytaniu opinii, że koleś dostał od nich używany sprzęt (express do kawy czy coś) i to dwa razy! to jednak podziękuję. Też mógłbym poczekać, ale boję się, że telewizory się po prostu wyprzedadzą skoro zaraz wchodzą nowe modele. Albo, że zostanie ich niewiele więc cena może nie spaść, przynajmniej do czasu pojawienia się nowych (ale czy wtedy będą jeszcze dostępne stare?). tzn zastanawiam się czy tak przypadkiem może być.
Również rozważałem 60 cali, ale jednak te 1500zł robi mi różnicę. Nad tysiakiem mógłbym jeszcze podumać, albo po prostu poczekać, a tak to no ciężko bo różnica znaczna (o ile w ogóle nie będzie 60" za duże, ale kanapę mam od tv gdzieś ok 3m, więc chyba dałoby radę). A za 2-3 lata będzie trzeba 4K kupować jak wejdą do powszechnego użytku :)
 

3d0

New member
Niby do jutra w jakimś mediaexpert jest za 3800 z przesyłką gratis, ale po przeczytaniu opinii, że koleś dostał od nich używany sprzęt (express do kawy czy coś) i to dwa razy! to jednak podziękuję. Też mógłbym poczekać, ale boję się, że telewizory się po prostu wyprzedadzą skoro zaraz wchodzą nowe modele. Albo, że zostanie ich niewiele więc cena może nie spaść, przynajmniej do czasu pojawienia się nowych (ale czy wtedy będą jeszcze dostępne stare?). tzn zastanawiam się czy tak przypadkiem może być.
Również rozważałem 60 cali, ale jednak te 1500zł robi mi różnicę. Nad tysiakiem mógłbym jeszcze podumać, albo po prostu poczekać, a tak to no ciężko bo różnica znaczna (o ile w ogóle nie będzie 60" za duże, ale kanapę mam od tv gdzieś ok 3m, więc chyba dałoby radę). A za 2-3 lata będzie trzeba 4K kupować jak wejdą do powszechnego użytku :)

Widzę, że masz pesymistyczne nastawienie do życia:) nie mogą wysłać Ci używanego sprzętu jeśli nie będzie to zaznaczone w "umowie sprzedaży". Ja bym brał jak cena Ci pasuje. Ostatecznie jest sąd, uokik, itd.
Myślę, że się nie wyprzedadzą póki nie wejdą nowe modele. Poza tym plazmy są jednak mniej popularne. Na pewno zaczną schodzić w połowie roku - tak jak było z plazmami Panasa - w tydzień chyba wszystko poszło co zalegało na magazynach:)

Co do wyboru to mam podobny dylemat, bo z moich doświadczeń wynika, że TV jest na max 4 lata a później trzeba wymieniać na coś nowszego (rozdzielczość 4k, lepsze 3D, itd.), więc nie opłaca się ładować powyżej 5k w TV.
Z drugiej strony 60-kę łatwiej sprzedać później (cały czas są tacy dla których liczy się wielkość a nie parametry filtrów). Seria 8000 ma z kolei dużo lepszego procka do obróbki 3D i jakoś porównywalną do VT50 (najlepsza obecnie plazma), więc by się do czasu wymiany lepiej sprawdziła. Szkoda, że nie sprzedają serii 7000 w Polsce - brałbym bez zastanowienia, bo w 8000 się płaci za niepraktyczne gadżety (touch pilot, kamerka, sterowanie gestami/głosem).
 

malin00

New member
Ano to mi takie bajery nie są potrzebne, a i 3D myślę że nie będę raczej używał bo kompletnie nie widzę sensu w tej technologii jeżeli chodzi o 95% filmów w kinach (nie licząc filmów przyrodniczych w imaxsie czy sporadycznych tytułów typu Avatar). A co do pesymistycznego nastawienia...no nie do końca, po prostu nie chciałoby mi się potem użalać z jakimś sklepem, ciągnąć po uokikach itp it, dlatego wolę zapłacić trochę więcej i kupić z pewniejszego źródła (oczywiście też bez przesady, żeby płacić znacznie więcej). Póki co...chyba poobserwuję jeszcze parę dni ceny i zdecyduję ;)
 

3d0

New member
Wróciłem właśnie z salonu Samsunga gdzie obejrzałem sobie dokładnie zarówno serię E6500 jak i E8000 w SD i HD(3D) i pozwoliło mi to podjąć decyzję o zakupie Panasonica:D poniżej moje wrażenia:

1. PS51E6500 - nie zachwyca w żaden sposób!:( nawet w HD obraz nie porywa. Tryby przed kalibracją to koszmar - pobawiłem się chwile ustawieniami i udało się otrzymać przyjemniejsze barwy, ale nadal zupełnie średnie - gorzej niż G30 Panasa:( 3D przyzwoite choć również nie powala

2. PS64E8000 - tutaj zdecydowanie lepiej!! Ale nie wiem czy to dlatego, że to flagowy model czy dlatego, że obraz miał 64":) zdecydowanie lepsza czerń, lepsze kolory (nawet na standardzie), dużo lepsze odczucia w 3D! (ale to pewnie efekt 64").

Reasumując na E8000 mi szkoda kasy a E6500 nie kupię, więc biorę Panasa 55"ST50 - olać 3D (okulary dokupię z czasem) a obraz jednak dla mnie zauważalnie lepszy (HD porywa).
 

malin00

New member
Wróciłem właśnie z salonu Samsunga gdzie obejrzałem sobie dokładnie zarówno serię E6500 jak i E8000 w SD i HD(3D) i pozwoliło mi to podjąć decyzję o zakupie Panasonica:D poniżej moje wrażenia:

1. PS51E6500 - nie zachwyca w żaden sposób!:( nawet w HD obraz nie porywa. Tryby przed kalibracją to koszmar - pobawiłem się chwile ustawieniami i udało się otrzymać przyjemniejsze barwy, ale nadal zupełnie średnie - gorzej niż G30 Panasa:( 3D przyzwoite choć również nie powala

2. PS64E8000 - tutaj zdecydowanie lepiej!! Ale nie wiem czy to dlatego, że to flagowy model czy dlatego, że obraz miał 64":) zdecydowanie lepsza czerń, lepsze kolory (nawet na standardzie), dużo lepsze odczucia w 3D! (ale to pewnie efekt 64").

Reasumując na E8000 mi szkoda kasy a E6500 nie kupię, więc biorę Panasa 55"ST50 - olać 3D (okulary dokupię z czasem) a obraz jednak dla mnie zauważalnie lepszy (HD porywa).

Gdzieś w Wawie może to oglądałeś? Prawdę mówiąc nie widziałem obrazu na e6500 (bo w każdym euro czy innym MM jakim byłem nigdzie nie było tego modelu) i zdecydowałem się na jego zakup tylko na podstawie opinii na tym i innym i innych serwisach.
Sprawdzę w takim razie również Panasonica, czego mu brakuje z bajerów w porównaniu do Samsunga. Tyle, że u mnie wchodzi w grę Panasonic 50" tylko. Hmmm teraz mi dałeś zagwozdkę ;)

Hmm a teraz zacząłem się zastanawiać jednak nad tą 55tką ;) Pomijając fakt, że po zakupie telewizora i przyzwyczajeniu się do niego, zawsze stwierdza się, że jednak mógłby być większy to jest coś takiego jak jakaś uważana minimalna odległość od kanapy do tv? Zastanawiam się, czy przy moim 3-3,5m nie będzie 55 cali za duże?
 
Ostatnia edycja:

3d0

New member
Tak. Oglądałem w Wawie w biurowcu Samsunga na Marynarskiej:) mają na dole salon i można wszystko dokładnie pomacać. Byłem z kumplem, któremu poleciłem/zakupiłem 2 lata temu Panasa GT30 i potwierdził moje wrażenia - mówi, że ten E8000 porównywalnie świeci do Panasa (3 letni model!) a E6500 to poza konkursem jest w ogóle! Także GT50/ST będzie na pewno jeszcze lepsze - muszę teraz Panasa namierzyć jeszcze raz i porównać.

Wydaje mi się, że wystarczy Ci 50-tka chociaż pytasz złą osobę, bo ja bym powiesił i 120" jakby mi się zmieściło na ścianie i miałbym budżet (nie ma dla mnie czegoś takiego jak za duży TV).
Panas ma zdecydowanie mniej bajerów: uboższa lista aplikacji i funkcji Smart, brak okularów w komplecie, brak WiFi!, nie ma chyba portu na kartę C+/n. Pamiętam też, że kiedyś 3D testowałem na ST50 i bardziej podobało mi się na E8000. Ale też ostrożnie do tego podchodzę, bo testowanie w MM to nie testowanie... do tego czasem więcej zależy od filmu niż od TV:p

Na oficjalu Panasa są już modele na 2013 i niektórzy twierdzą, że warto czekać do jesieni na zakup w dobrej cenie. Mi się tyle nie chce czekać a poza tym nie rozumiem dlaczego wszystkie są dotykowe!!? Jak można palcować ekran w TV!? Zwariowałbym... :)
 

malin00

New member
Kij tam z okularami 3d, ale że nie ma wifi? Kto robi telewizor smart bez wifi? Na co w takim razie mu DLNA i inne bajery? Na jakiejś stronie przeczytałem, że ma wifi i myślałem, że ma. Na stronie Panasonica widzę teraz, że jest zapis "Adaptor sieci bezprzewodowej LAN *** - wbudowany" Co to w ogóle jest adaptOr? W sensie, że telewizor wymaga jakiegoś dodatkowego urządzenia do obsługi wifi? No skoro ma wbudowany adaptOr to....jesteś pewien, że nie ma tego wifi? Cyfrowa platforma bez dekodera dodatkowe też jest spoko opcją w Samsungu, a jak tu nie ma.... fak, a już prawie myślałem, że trochę poczekam i wezmę 55ST50, a tak to teraz nie wiem już nic ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z tym adapterem to pewnie chodzi o dongla ktorego wpinasz w usb i masz wifi. Nie wiem jak w tym modelu, ale generalnie o to chodzi.
 
Do góry