Gdzie kupujecie filmy blu-ray? Najlepsze oferty i promocje.

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Czy Transy Wiek Zagłady 3d w Empiku za 109 zł to najlepsza oferta w tej chwili? Nie widzę nic taniej nawet na Allegro wśród używek.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
No właśnie...;-( Ja też poluje na jakąś promocję, nie wiem czemu ale nie które filmy trzymają cene pomimo upływającego czasu od wydania np. transy czy też 1 lub 2 cz. Hobbita w wer.roz....;-)
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Hobbity już mam - oba rozszerzone i 3d. Placilem jakos po 160 zł nowki :) A Transy to bym kupił za około 70 zeta chetnie lub w steelu za powiedzmy 90.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Czy Transy Wiek Zagłady 3d w Empiku za 109 zł to najlepsza oferta w tej chwili? Nie widzę nic taniej nawet na Allegro wśród używek.

ja niewiem co za matoł ustala te ceny ale to jest przegięcie co jest w empiku... następnie mediaidioci.. kosmiczne ceny filmów z lat 90 nawet :banned:a co dopiero nowe kino

ostatnio w idiotach byłem i Furia z Bradem kosztowała 69,99, a w dniu premiery 54,99 :x wtf ????
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Serce boli, bo ja nie bardzo rozumiem że wolą trzymać filmy z lat 90-tych niż je sprzedać nawet z minimalnym zyskiem ale sprzedać...
 

eedviking

Banned
Najpierw pomyśl ile kosztuje wyprodukowanie jednej płyty z filmem łącznie z dystrybucją, dodaj do tego zachłanność koncernów wydawniczych i wytwórni filmowych + pośrednicy.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie Edi ja już kiedyś o tym pisałem... u nas jest duże złodziejstwo po drodze ... plus niska sprzedaż więc każdy sobie nalicza marże i jest jak jest...


A mam pytanko Ci co kupują dużo w Empiku czy jest jakiś może kod rabatowy na filmy na chwilę obecną ?
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie mowie że tak nie jest ale to wszystko kwestia kto co lubi... co nie zmienia faktu dla mnie że jest to dziwne że filmy stare są w takich cenach..
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Dla mnie ceny promocyjne są w sam raz. Częstotliwość występowania promocji również. Wszystko by było idealnie, gdyby nie to, że zawsze jest około 10 filmów, które dostają cenę promocyjną bardzo bardzo długo po premierze. Kiedyś LOTR, Lot, Wyścig, Grawitacja. Teraz Transformers, Czarownica, Strażnicy Galaktyki, Godzilla, Na Skraju Jutra. Poza tym jest już w Polsce naprawdę REWELACYJNIE. Naprawdę nie wiem skąd te narzekania :)
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Mam na bd Ben-Hura w steelbooku - ostatnio kupiłem bardzo fajne wydanie. Przymierzam się do zakupu Czasu Apokalipsy, Obywatela Kane i 12 Gniewnych Ludzi - czekam na fajne wydanie. Bo domyślam się, że nie chodzi Ci o inne moje filmy na bd: Lista Schindlera, JFK, Łowca Androidów, Obcego, Star Wars, Barakę, Top Gun. Stare ale nie jakoś bardzo. Poza tym to zwykłe filmy rozrywkowe.

A tak na poważnie i odnosząc się do Twojego sarkazmu to uważam, że pewne filmy nie wymagają nośnika blu-ray. Wystarczy vod, dvd i telewizja. Poza tym nowe widowiskowe filmy na bd można odpalić na zasadzie teledysku do relaksu. Stare filmy oglądam jako filmy i nie wracam do nich zbyt często. Stąd taki a nie inny dobór zakupów. Bynajmniej nie jestem osobą, która uważa, że kino zaczęło się po roku 2000.

Piramida: myślałem że o tych starych filmach napisałeś do mnie. MEA CULPA :) ale skoro tyle się rozpisalem na telefonie to już nie kasuję ;-)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
[QUOTE='[Raccoon]

A tak na poważnie i odnosząc się do Twojego sarkazmu to uważam, że pewne filmy nie wymagają nośnika blu-ray. Wystarczy vod, dvd i telewizja.

Piramida: myślałem że o tych starych filmach napisałeś do mnie. MEA CULPA :smile: ale skoro tyle się rozpisalem na telefonie to już nie kasuję :wink:[/QUOTE]


Skoro nie kasujesz to napiszę również do Ciebie...:wink:
Nie wiem czy wiesz,ale taśma filmowa ma rozdzielczość przynajmniej 4K.Może i dźwięk odstaje ale niektóre zremasterowane filmy wyglądają lepiej niż te kilkuletnie na BR.
Poza lepszą grą aktorską i fabułą,fajnie jest zobaczyć detale niektórych rzeczy sprzed 20-60 lat...
Poza tym kiedyś kolory w filmach były bardziej naturalne,a nie takie cukierkowe,jak w dzisiejszych produkcjach...;)
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Piramida, podaj przykłady tych remasterow :) trochę ich widziałem i ŻADEN nie wygląda lepiej, niż kilkuletnie filmy. Więc?

Co do taśmy to ona nie ma rozdzielczości. Możesz ja zeskanować w 2k, 4k, 8k itd. Jak tylko chcesz. Więc jak tutaj pudło. Była o tym ostatnio ciekawa dyskusja na Filmożercach.
 
Ostatnia edycja:

eedviking

Banned
Uważam, że większość teraźniejszych filmów, nie wymaga żadnych nośników i środków przekazu. Z reguły jakiś kiepski i debilny film ,aby był jakąkolwiek wartością, ubiera się w efekty audio. :mrgreen:;)
 

eedviking

Banned
Piramida, podaj przykłady tych remasterow :) trochę ich widziałem i ŻADEN nie wygląda lepiej, niż kilkuletnie filmy. Więc?

Co do taśmy to ona nie ma rozdzielczości. Możesz ja zeskanować w 2k, 4k, 8k itd. Jak tylko chcesz. Więc jak tutaj pudło. Była o tym ostatnio ciekawa dyskusja na Filmożercach.


Standardowa taśma filmowa o szerokości 35 mm, odpowiada rozdzielczości przynajmniej 4K. O to braciakowi chodziło.
Ze starych filmów , nawet kręconych w technice czarno białej, można jeszcze duuuuuuuużooo wyciągnąć, a co można wyciągnąć z techniki cyfrowej???
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Piramida, podaj przykłady tych remasterow :) trochę ich widziałem i ŻADEN nie wygląda lepiej, niż kilkuletnie filmy. Więc?

Ten sprzed 53 lat,nieźle zremasterowali ;)
Jak zdobyto Dziki Zachód (1962) - IMDb

624_2_1080p.jpg
 
Do góry