Gdzie kupić taki wieszak do kolumn?

Lenovo12

New member
aha:) żeby nie tworzyć nowych tematów. czy to ma znaczenie przy powyższych kolumnach tzn chodzi mi o głośnik centralny można go zamontować na scianie przy użyciu takiego czegoś jak zal. na zdj? wszystkie kolumny w zestawie mają takie coś za wyjątkiem w.wym. czy raczej tak nie można i trzeba zamontować jak co na tzw. haku? żeby tylko glosnika miał odstęp od ściany?
dzięki z góry za odp.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Wpisz w allegro uchwyt pod dvd dekoder itp. To jest to czego potrzebujesz a nie wieszaki...
 

mors111

Active member
Bez reklam
jeśli głośnik centralny ma z tyłu BassReflex ( wylot basowy ) to ja bym go nie zbliżał do samej ściany , pewnie dźwięk będzie lepszy jak dostanie "trochę powietrza" z tyłu , jeśli natomiast centralny ma obudowę zamkniętą , śmiało wieszaj na takich mocowaniach sztuk 2 , bo na jednym będzie się "huśtać"

u mnie tylne wiszą na takich mocowaniach ,kable w ścianie , i całkiem fajnie to wygląda jak głośnik wisi w "powietrzu" , centralny z kolei stoi przed TV na szafce ( też mam w nim BR i troszkę basu daje i też sporo "dmucha" jak się go podkręci )

a uchwytów szukaj w sklepach typu Castorama
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Ale czemu chcesz dziurawić kolumne?? Do tego musisz mocne kołki co najmniej 8 a długość? Chyba min 12cm i niewiem czy plastikowe kołki starczą. Chyba że ty masz cemtralny jakiś lipny. W życiu bym na tym nic nie powiesił
 

Lenovo12

New member
a w jaki inny sposób powieszenia kolumnę?
mam małe dzieci i nie mogę sobie pozwolić, żeby stały na jakimś kredens czy coś w ten deseń...
 

Lenovo12

New member
niestety ale takie regały ścienne pod dekodery i inne niepodobają mi się:/ tv i ps4 wiszą mi na scianie, dziwne to będzie wyglądać, wolę zawiesić na scianie, a co szkodzi, że wywierce z tyłu. nawet jak w przyszłości kolumna nie będzie wisieć to i tak będzie to z tyłu - niewidoczne.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
kolumny mają z tyłu zwykłe mdf, hdf 5-8mm. Wkręt może nie wytrzymać i jeśli masz dzieci, to wystarczy by strącić i wyrwać dziurę z wkrętem z kolumny.
Jeśli maja fabryczne montowane wieszaki, to w miejscach wkrętów są zazwyczaj od wewnątrz pogrubione specjalnie przygotowane miejsca na solidne wkręty.
Co to za central, ile waży?
 
Ostatnia edycja:

Lenovo12

New member
KOLUMNA CENTRALNA pioneer
Typ kolumny 1-drożny bass reflex
Moc muzyczna 120 W
Pasmo przenoszenia kolumny centralnej 52 Hz - 19 kHz
Impedancja znamionowa 8 Ω
Skuteczność 84 dB
Wymiary kolumny centralnej 350 x 130 x 172 mm
Waga kolumny centralnej 2,5 kg
 

mors111

Active member
Bez reklam
KOLUMNA CENTRALNA pioneer
Typ kolumny 1-drożny bass reflex
Moc muzyczna 120 W
Pasmo przenoszenia kolumny centralnej 52 Hz - 19 kHz
Impedancja znamionowa 8 Ω
Skuteczność 84 dB
Wymiary kolumny centralnej 350 x 130 x 172 mm
Waga kolumny centralnej 2,5 kg

nic się nie stanie , kup 2 takie uchwyty , nawierć otwory malutkim wiertełkiem ( 2mm) i potem za pomocą wkrętów do drewna ( mają większy gwint i mniej gęsty ) przykręć uchwyty , ale 2 sztuki oczywiście
 

Lenovo12

New member
i tak zrobię. Dziękuję:)
jeszcze jedno pytanie jak kolumny te satelitki zamontować na rogach ścian?:) one mają już zamontowane po 1 takim haczyku od nowości?
 
Do góry