Gdzie kupic Samsunga UE46D7000 lub 8000 na fakture Eu

Darkfutur

New member
Witam.

Mieszkam za granica i tam prowadze takze firme. Chce zakupic wyzej wymieniony tv w polsce ale firmy i osoby ktore pracuja i handluja sprzetem w tych firmach nie bardzo chyba wiedza ze od 8 lat Polska nalezy do unii eropejeskiej i czym polega handel wewnatrzwspolnotowy.
Potrzebuje fakture na firme zarejestrowana w Irlandii z podatkiem Vat 0% jak to w przypadku handlu w uni jest normalna rzecza. Klient zazyczyl sobie ten oto tv w swoim lokalu i musze go sprowadzic, ale na to musze miec fakture bo bede stratny 23% i vatu tego inaczej nie odzyskam. Wydaje mi sie ze polowa albo i wiekszosc wlascicieli firm czy sprzedawcow dopiero co odeszla z targowiska obok gdzie wczesniej zajmowala sie sprzedaza ziemniakow i nie maja pojecia o prowadzeniu biznesu. Sprowadzam rozny sprzet z Niemczech i UK i nigdy jeszcze nie bylo problemow z zakupem czegokolwiek czy wystawieniem faktury, polska jakby zyla niestety w 3 swiecie i nie wiele wie co sie w uni dzieje.
Dzwonilem do 5 firm gdzie ceny tych tv byly dla mnie zadowalajace z pytaniem czy posiadaja Vat Eu , hmmm a co to takiego ?? albo tak mamy VAT EU i wystawiamy faktury z 23% vatem :D, albo tekst: tak mamy ale musi Pan przyjechac ze wszystkimi oryginalnymi dokumentami spolki osobiscie. samolotem.
Rece opadaja.

Moze polecicie profesjonalna firme ktora posiada w swojej ofercie tv Samusng i ktora wyatwia faktury Eu dla zagranicznych firm, bo nie wiem gdzie mam juz szukac.

Pozdrawiam
 

Tomek969

Member
1. Jesli dokonales transakcji wewnatrz unijnej pomiedzy podmiotami bedacymi platnikami podatku VAT w danym kraju a pomimo tego sprzedajacy nalczyl Ci podatek VAT na rachunku. TO MOZNA go odzyskac od urzedu skarbowego wlasciwego dla kraju sprzedajacego. Potrwa to 3-5 miesiecy ale pieniadze zostana zwrocone. Wiec nie jest prawda to co piszesz ze 23% przepadnie, to tak tylko celem rozszezenia Twoich wiadomosci odnosnie transakcji wewnatrzunijnych.

2. Zazwyczaj rozmowa ze sprzedawca nie skutkuje lepiej porozmawiac z ksiegowoscia danej firmy i wytlumaczyc o co chodzi.

3. Nawet jak ktos sie zgodzi na wystawienie faktury z 0% VAT to pewnie bedzie chcial Ci to wyslac do IRL a nie zgodzi sie na odbor osobiscie, koszty wysylki z polski do irlandii sa duzo wyzsze nie taka sama paczka z niemiec do irlandii.

4. Profesjonalna firma ot chocby MiediaMarkt ;) ja kupowalem na miejscu w PL Ipada2 z zerowa stawka vat i nawet osobiscie mi go wydali na miejscu nie stawiali warunku ze musza go wyslac albo posiadac dokumenty spedycyjne podpiete do faktury.

5. Nie obrazaj ludzi w Polsce to nie ich wina ze topor w postaci US stoi nad wiekszoscia przedsiebiorcow i wymaga od nich bezsensownych papierkow. Np. wypelniania statystyki co ile za ile nabyl/sprzedal w transakcjach wewnatrzunijnych, dokumentow potwierdzajacych opuszczenie kraju danego towaru etc. Wiekszosc poprostu woli sobie odpuscic Pana Franka z EU i go olac niz miec problemy z US pozniej.

Dlaczego go nie kupisz tutaj w niemczech jesli to takie proste : Samsung UE-46D7000 LED-Fernseher günstig kaufen im Online-Shop von comtech.de Przy cenach jakich sa w irlandii to spokojnie zarobisz, chyba ze sprzedajesz polskiemu koledze ktory liczy sobie polska cene plus transport ale wtedy bym sobie odpuscil takiego klienta.
 
Ostatnia edycja:
Do góry